Aracımdan dumanlar çıkıyor !!!

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar, geçenlerde genişleme kabını değiştirdim sürekli uyarı veriyor ve simsiyahtı. yenisini taktıktan sonra uyarı gitti, komple kırmızı antifrizi yeniledim ve uyarılar gitti(orjinal gm) fakaz az az su eksiltmeye başladı. bir süre sonrada park ettiğimde arabadan duman çıkıyordu. kaputu açtım, resimlerde gördüğüm yerden duman çıkıyordu. gördüğünüz gibi kırmızı kırmızı olmuş. antifriz burdan kaçırıyor ve sıcak motora temas ettiğinde duman çıkıyor. 2 hafta oldu arabada nerdeyse hiç antifriz kalmadı. durduk yere burdan kaçırmasının özel bir sebebi olabilirmi? buraya nasıl ulaşabilirim? öyle bir yerdeki ne el giriyor nede başka bir alet. kopmple sökmek lazım üstte ne var neyok. ne yapmam gerekir? bilemedim. 1-2ay sürekli ilave yaparak idare edermi beni? zira 1-2ay içinde komple bakıma sokacağım. buda hotrumun bağlı olduğu parçanın kodu (GM 90466780)

Son düzenleme:

akrep_x91

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorununuz kırmızı antifirizden kaynaklı olabilir. Bende 10 gün önce komple kırmızı antifiriz ile değiştirmiştim.10 gün sonra radyatörden su kaçırmaya başladı. Dün radyatörü komple değiştirdik bayağı eskimişti sorun yok şimdilik. Kırmızı antifiriz diğerlerine göre daha kuvvetli olduğu için, eskimiş boruları, radyatörü falan çatlatabiliyor diye okumuştum forumda.

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
ama bende öncedende kırmızı antifriz vardı. yani kırmızıya çevirmedim.

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2002 model öncesi kırmızı antifirize uygun değil aracınız kaç model bilmiyorum ama 2002 öncesiyse derhal değiştirin daha önceki antifiriz kırmızı görünüyorsa belki kırmızı eklemişlerdi ama oranı düşük olduğu için sorun olmuyordu

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bi müddet su ile kullanıp tekrar kırmızı kullandıysanız contanıza elveda demiş olaiblirsiniz.

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
su ile hiç kullanmadım sadece aldığım kırmızı antifriz yetmediği için yaklaşık 50ml su ilave etmişti usta..

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
su eklemeden sadece antifiriz koyduysanız benim teorimi destekliyor genelde yarı yarıya yada 3te 1 su konur