Aracım Yağ Eksiltiyor

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabam opel astra h 2005 ids+ manuel şanzıman.arabayı alalı 1 ay oldu aldıktan 1-2 gün sonra zamanı geldiği üzere yağ değişimi yapıp hava,polen,mazot,yağ filtrelerini değiştirdim.usta gulf marka yağ koydu yağın kalınlığını pek anlamadığım için bilmiyorum.arabayı park ettiğim yere bakıyorum yağ damlatma yok,egzoztan siyah dumanda çıkmıyor ama geçen hafta yağ seviye lambası yandı hemen aynı ustaya gittim ve yaklaşık 1.5-2 litre arası kadar yağ ilavesi yaptık.usta vakit olmadığından pek ilgilenmedi ama araç yağ yakıyor diye geçiştirdi.arabada performans son derece mükemmel 1.6 twinport z16xep motor ve araba 184 binde.aldığımdan beri 2500 km yaptım ve 1.5 -2 lt civarı yağ eksiltti.araçta atiker marka lpg var.zannedersem olağan bir durum değil usta acaba ince yağ mı koydu da bu kadar eksilme oldu?lpgli araçta yağ eksiltme normal diye biliyorum ama bu kadar eksilme olmaması gerek diye düşünüyorum.acaba boşaltıp daha kalın bir yağ mı ekletsem?açıkçası yağ markasından yana şüphelerim var.

edit : yaşadığım yer gaziantep kışın arasıra soğuk olsa da erzurum gibi kış kıyamet olmuyor.

Son düzenleme:

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bir aracın 2500 km zaman içinde 2 litre yağ yakması normal değil. İstediği kadar ince yağ koysun bu km ve bu kadar eksilme mantıklı değil.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Bir aracın 2500 km zaman içinde 2 litre yağ yakması normal değil. İstediği kadar ince yağ koysun bu km ve bu kadar eksilme mantıklı değil.

+ ince dediğiniz yağ iyidir, candır. Motoru lifte alın, keçelere vs. baktırın, dediğiniz kadar yağı yakıyorsa kesin duman olmalıydı.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
twinport motor yağda yakmaması lazım.
kaç lt yağ koymuştu yağ değişiminde. filtreyle beraber 4.5 lt civarı alıyor. ama 2 lt çok.
kartel tapasından falan kaçırıyor olabilir. lifte kaldırıp bakmak lazım...

bwbdepor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben o yağın ..... anla artık araç komple motor yapıyorum şu anda..antifriz de aynı...o gulf kimse koymasin arkadaş benden söylemesi...ALLAH belasını versin..

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

yigitekimdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tamindir.com
Gulf diye bir marka hiç duymadım en kötü ihtimal Castrol mobil falan koydurun araçlara yahu Gulf nedir

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki dostlar hangi marka yağ kullanmalıyım?yağ çubuğum Kırıktı yeni aldım baktım Max seviyesi üzerinde yağ eklemiş usta en başta ustayı değiştireyim.1.5-2 lt demiştim ama ustanın fazlalığını saymazsam 0.5 lt civarı yağ eksildiğini düşünüyorm.yanımda hemen shell var ve yağ değişiyorlar,filtreyi yeni değiştirmiştim tekrar değişmem gerekli mi yoksa eski yağ boşalttıktan sonra tavsiye edeceğiniz yağı direk ekleteyim mi?yağ fazlalığı da sorun olmaz umarım.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Yağ değişimine kadar, yağınızın markası kötü değil ise, o markadan ekleyin. Ardından Mobil yağını kullanın keyfinize bakın.

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yağ değişimine kadar, yağınızın markası kötü değil ise, o markadan ekleyin. Ardından Mobil yağını kullanın keyfinize bakın.

Aklımda kuruntular var yağ değişimine kadar illa ki yağ eksiltecek bu araç.maddi durumum da el veriyor 1000-2000km sonra değiştireyim diyorum.aracım 184 binde hangi yağdan eklemeliyim 10-40 diyorlar ama yağdan pek anlamıyorum.