Aracım Sürekli Stop Ediyor

semih_50_06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar

Opel Vectra B aracım viteste normal devirde hareket halinde iken problem olmuyor ancak araç rolantide çalıştığında, vitesi boşa aldığımda ve vites değiştirirken gazı kestiğimde stop ediyor. Ayağım debriyajda iken araba titriyor ve bazen stop ediyo bazende stop eder gibi ışıklar yanıyo ama araba tekrar çalışıyo. Sonra arıza ışığını yaktı ve servise götürdüm beyin dediler. Ama beyin onarıldığı halde hala durum değişmedi sorun nedir sizce :S

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
boğaz kelebeği temizliği, MAF sensörü temizliği/değişimi ve rölanti ayarlayıcı temizliği/değişimi gerekiyor. Geçmiş olsun, trafikte tehlikeli bir durum yaratmamak adına bir an önce baktırın bence.

semih_50_06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorun ilk başladığında benimde aklıma ilk boğaz kelebeğinin temizliği gelmişti. Boğazı temizlettim. İki gün problem düzelmiş gibiydi. Ama üçüncü gün tekrar aynısı oldu. Maf dediğiniz nedir?:(

semih_50_06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir de comfort 1.6 da rölanti ayarlayıcı die bişi yok rolanti motoru gaz kelebeğine gömülü. Yani o motoru değiştirmek için kelebeğin komple değişmesi gerekiyo

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
mesaj veya profilinizde belirtmediğiniz için otomatik olarak 2.0 varsaydım, 1.6 larda problem nasıl düzelir bilmiyorum, bende sadece rölanti ayarlayıcı değişmişti. MAF = hava akış hızı sensörü, temizliği konusunda arama yapın, hassas ve pahalı bir parçadır.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir de comfort 1.6 da rölanti ayarlayıcı die bişi yok rolanti motoru gaz kelebeğine gömülü. Yani o motoru değiştirmek için kelebeğin komple değişmesi gerekiyo
aynen öyle rolanti ayarlayicisi integreli...
sana tavsiyem...yanlis hava almiyorsa kiy 20 tl ne al bir isi müsürü bitsin cilen :D
duan yeter

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sıcaklık sensörunde olsa motorun sabhları gaz yemesıde ıyı olmaz arkadasın oyle bı sıkayetı yok.
bence egrden baslanmalı arac 1.6 cunkı