1.3 dizel Corsa devir aniden yükselip ardından stop ediyor olmasi

Adsla

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle iyi günler iyi forumlar. 2007 model dizel Corsa aracımı aldıktan sonra (2016 Aralık) sık sık girip çeşitli konularda yararlandığım ama son zamanlarda başıma gelen sorununa bir evap bulamayınca konu açma gereksinimi duyduğum gerçeği ile aranıza katılmış bulunuyorum.
Başlıktan ve mesaj sonundaki videodan anlayabileceğiniz üzere aracım özellikle ilk çalıştırmada bir süre ilerledikten sonra kırmızı ışık veya herhaňgi bir sebepten dolayı vitesi boşa alıp durunca devir aniden yükselip stop ediyor. Aracı ilk çalıştırma da yaz kış farketmeden minimum 2-3 dk ısınması için rolantide çalıştırıp öyle hareket ederim. Yakıt OPET ultraforce. Bir kaç ustaya gösterdim hepsi ayrı laf edince kurcalatmak istemedim. Araç bunu sadece bir defa yapıyor sonraki dur kalklarda bir sorun olmuyor.
Sizce problem nedir, çözümü ne olabilir?
Ek olarak yaklaşık 2 ay önce egr temizliği yapıldı ama devam ediyor. Kimisi egryi komple iptal et diyor ama çok havada konuşan kişiler sorunu bilen bir usta bulamadım işin özü.
Şimdiden teşekkür ederim.

https://youtu.be/XeopeqCrBAM

https://youtu.be/XeopeqCrBAM

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
egr yi komple iptal ettir

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Bendede aynı problem ara sıra oluyor benim egr iptal opcomla hata kodu aratınca rail sensörü basıncı yüksek çıkıyor. Hatayı silip rail sensörünün soketiyle oynadım mı bir iki ay yapmıyor.

Adsla

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorun kesinlikle Egr yani. Orasını burasını kurcalatmanın gereği yok.
Maliyeti ne kadar olur peki ve bunu yaptıktan sonra ne ile karşılaşabilirim.
Teşekkürler