Aracım stop ediyor!!!

my_fat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.6 twinport 2007 classic. yolda gıderken debrıyaja bastıgımda aracım stop edıyor.
aracıma lpg taktıralı 2,5 ay oldu. lpg taktırdım.. daha sonra kelebek bogaz mı manıfoldmu neyse temızlettırdım... 1 hafta kadar oncede egr temızlendı. lpg servısınde arac 3 kez kontrol edıldı.
atıker marka lpg sıstemı mevcut.. lpgden mı kaynaklanıyor yoksa baska bır sorun mu var sızce...
ayrıca devır saatı gaz verıp hızlı bır sekılde ayagımı gazdan kestıgımde devır saatı 600 700 devıre dusuyo sonra sonra yukselıyo...
ve yolda gıderken ayagım gazda sabıt dururken bır yıgılma oluyor..
bı cozum bulamadım belkı 10 kez ustaya servıse gıttım ama bı cozum bulamadım yardım edın...

Nikkfurie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzinle çalışırken aynı sorunlar varmı..

sadece LPG de stop etme varsa gaz ayarlarını kontrol ettirin yada motor tam ısınmadan gaza geçiyorsanız bunları yaşamanız çok doğal..
LPG nin verimli yanması için iyice ısınıp sıvı halden gaz haline dönüştükten sonra motora girmeli..

my_fat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzinle calısırken sorun yok... lpg ayarınıda yaptırdım... 35 derecede ve 1200 devıre gelınce lpg devreye gırıyor...
baska

my_fat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzınde problem yok lpg ayarınıda yaptırdım... 1200 devır ve 35 derecede... ama ılk hareket edıncede degıl mesela 10 km gıdınce yada uzun bır yolda ılerlerken...
baska onerısı olan varmı?

Nikkfurie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzinle calısırken sorun yok... lpg ayarınıda yaptırdım... 35 derecede ve 1200 devıre gelınce lpg devreye gırıyor...
baska

motor iyice ısındıktan sonrada (10 km sonra mesela) aynı sorun varsa LPG ayarlarınızı,filtrelerini vs kontrol ettirin,LPG enjektörleride sorunlu olabilir..

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arıza lambası yanmıyor değil mi? hava debimetresi diyeceğim ama... arıza lambası yakar o. bende de az çok benzer bir sorun vardı çünkü. hava hortumlarından biri yerinden çıkmış debimetre hata veriyordu.

Webeffect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ayrıca 35 degilde 40 derecede geçmesi daha idealdir..

my_fat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herhangı bır arıza lambası yanmıyor... lpg kıslık ayarı buymus... fıltrelerı ıcın 2 defa gıttım atıker servısıne degıstırmedıler... en son egr valfını temızlettır bı daha bakalım dedıler.. onuda temızlettım yıne aynı sorun devam edıyor... araba ısındıgında yanı hararet 80 oldugundada stop edıyor... anlamadım gıttı....

my_fat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
debrıyaja bastıgımda yolda gıderken bırden stop edıyor... elektrık aku ıle ılgılı bır sorun olabılır mı?

my_fat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güncel