Aracım Soyuldu Ruhsatım Çalındı Ne Yapmam Gerekir ?

AlicanNalbat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Merhaba;

2 Gün önce aracım soyuldu ve ruhsatım çalındı polis tutanak tuttu şimdi benim neler yapmam gerekiyor yada araca yapılacak işlemler nelerdir yeniden tam tekbil muayeneyemi gireceğim ?

voger

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun. Önce tescil belgeleri için trafik tescil şubesine gidin. Bir dilekçe yazdırıyorlar size. Alıntı olarak aşağıda yazanları okuyun lütfen:

TESCİL BELGESİ VE TRAFİK BELGESİ İLE PLAKA ZAYİİ

1. Bir adet Araç Trafik Tescil ve Müracaat İşlem Formu (Ek-1)
2. Dilekçe
3. Motorlu araç trafik belgesinin yeniden düzenlenmesinin talebi halinde, muyene geçerlilik süresinin sona ermemiş olduğunun anlaşılması durumunda yeniden muayeneye sevk edilmeksizin yenilenir.
4. Zayi edilen belge ve plakaların yenisinin çıkartılabilmesi için, aracın kayıtlı olduğu tescil kuruluşuna müracat edilebileceği gibi, herhangi bir tescil kuruluşuna da müracaat edilebilir.
KAYNAK:EGM TRAFİK HİZMETLERİ BAŞKANLIĞI

AlicanNalbat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun. Önce tescil belgeleri için trafik tescil şubesine gidin. Bir dilekçe yazdırıyorlar size. Alıntı olarak aşağıda yazanları okuyun lütfen:

TESCİL BELGESİ VE TRAFİK BELGESİ İLE PLAKA ZAYİİ

1. Bir adet Araç Trafik Tescil ve Müracaat İşlem Formu (Ek-1)
2. Dilekçe
3. Motorlu araç trafik belgesinin yeniden düzenlenmesinin talebi halinde, muyene geçerlilik süresinin sona ermemiş olduğunun anlaşılması durumunda yeniden muayeneye sevk edilmeksizin yenilenir.
4. Zayi edilen belge ve plakaların yenisinin çıkartılabilmesi için, aracın kayıtlı olduğu tescil kuruluşuna müracat edilebileceği gibi, herhangi bir tescil kuruluşuna da müracaat edilebilir.
KAYNAK:EGM TRAFİK HİZMETLERİ BAŞKANLIĞI

teşekkürler. merak ettiğim konu şudur. aracımın muayenesi yeni umarım yeniden muayene ile uğraştırmazlar. :(

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Aracın yapılan muayenesi sonucunda verilen bir belge vardır, o belge elinizde ise sorun olmaz, ama o da çalındıysa (sürücüler bu belgeyi genelde ruhsatla beraber saklıyorlar) muayenenin yapıldığı yerden bir suret isteyin.

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun. yeni yıla böyle girmekte kötü olmuş. neyse en kötüsü bu olur inşallah. allah kazadan beladan uzak etsin hepimizi.

AlicanNalbat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracın yapılan muayenesi sonucunda verilen bir belge vardır, o belge elinizde ise sorun olmaz, ama o da çalındıysa (sürücüler bu belgeyi genelde ruhsatla beraber saklıyorlar) muayenenin yapıldığı yerden bir suret isteyin.

Savaş abi o belgeyi aradım buldum evde elimde o a4 kağıt. Peki vergilerin ödenmiş olması gerekiyormu malum ocak ayı vergi ayı... ?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Savaş abi o belgeyi aradım buldum evde elimde o a4 kağıt. Peki vergilerin ödenmiş olması gerekiyormu malum ocak ayı vergi ayı... ?

Bence gerekmiyor, çünkü vergi yatırma dönemi 1 Ocak ile 31 Ocak arasıdır.