Aracım otomatikmiş gibi davranıyor

gokhannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geri viteste normal çoğu araç gaza basmadan gidiyor diye biliyorum.

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
geri vites veya 1. vites normal olabilir ama düz zeminde 2 veya 3 te aynı şeyi yapıyorsa baskı balata bitiyor demektir, bence baktırın.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
baskı balata bitse bosa döner aracı yürütmez. rolanti ayarlayıcısı düz zeminde her viteste rolanti devrinde tutar motoru yani araç yüyür..

eerrsin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu araçta keşfedeceğim daha neler var cok merak ediyorum.

emrastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet aracımda lpg var.

ilk kalkışta motorun soğuması için beyin motoru ısınması için rölantiyi yüksek tutuyor ondan sonra lpgye geçiyor bu sırada rölanti yüksek oluyor haliyle debriyajı çektiğinizde gidiyor ...devir saatine bakın 0,8 -1 arasında ise gider kendi arabamızdan biliyom.daha aşağıda gidiyosa bilmiyorum..

Son düzenleme:

EREN34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra'larda durum ne bilmiyorum.Kendi arabamda denemedim durduk yere böyle birşey.Ancak PUG 306 GTI'mda zamanında meraktan denedim acaba bu araba 6da gaz vermeden kalkar mı diye? Rölanti normal 800 civarındayken kalktı gitti:) O iş tamamen aracın torku ile alakalı.Ne kadar çok tork o kadar kolay bu işi yapmak yada o kadar kolay daha yüksek viteslerde kalkmak.

Saygılar...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
6 veya 8 silindirli özellikle LPG'siz amerikan kullanmayanlar nasıl da belli oluyor :). Küçük hacimli motora sahip olan araçlarda bu durum gayet normaldir, hele hele LPG kullanlar araçlarda (rölanti devri daha yüksek olduğu için) bu durum daha da öne çıkar.

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
baskı balata bitse bosa döner aracı yürütmez. rolanti ayarlayıcısı düz zeminde her viteste rolanti devrinde tutar motoru yani araç yüyür..
ileri seviyelerde boşa da döner evet, ama başlangıcında yarım debriyajmış hissi verir ki bu da aracı yavaşça ileri yürütmeye başlar. Bende normalde 2. viteste azıcık bile ayağımı debriyajdan çeksem stop ediyor, rölanti ayarlayıcısı devrin düşmesine yetişemiyor.