Aracım fazla mazot yiyor.

Kuty

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 2011 Mart ayında 1.3 CDTI Opel Astra Classic III aldım.Fakat ilk başlarda göstergede tahmini yakıt tüketimi 6.4 falandı ama şimdi 8.9-9.1 gibi değişiyor bunun sebeplerini öğrenebilirsem iyi olucak teşekkürler.

23022010a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 2011 Mart ayında 1.3 CDTI Opel Astra Classic III aldım.Fakat ilk başlarda göstergede tahmini yakıt tüketimi 6.4 falandı ama şimdi 8.9-9.1 gibi değişiyor bunun sebeplerini öğrenebilirsem iyi olucak teşekkürler.

Hava şartları, devirli kullanım, yakıt kalitesi, bakımlar vs hepsi etkendir. Benim arkadaşım 207 aldı yazın, ilk başlarda 7-8 yakıyordu fakat 3-4 aydır 12ye kadar çıktı tüketimi. Aracı bakıma soktuk şimdi 9 civarı yakıyor. Eğer bakımları yapılmadıysa servise ya da ustana götürmeni tavsiye ederim. Bir de nasıl kullandığına göre de değişir.

memoli007

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
birincisi hava şartlarından dolayı yakıt tüketimi artar.
birde arabaya ayağınız alıştıkça daha fazla gaza yüklenirsiniz istem dışı olarak.
bakımları geciktiyse bu aralar sıkışık trafikteyseniz bunlarda etkendir.
bunun gibi sebepler üst üste geldimi yakıt tüketimi 6,4 ten 10 litreye kadar çıkabilir.
hatta biraz performanslı kullanırsanzı şehiriçi en bakımlı 1,3 CDTİ bile 9,5 litre yakar

berk_ay87

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aRABAYI BİLGİSAYARA BAĞLATTIR. BĞYĞK İHTİMAL YAKIT SİSTEMİYLE İLGLİ HATALAR GÖSTERECEKTİR. BENİM DE 3 HATA VARDI SİLDİRDİM GÖZLE GÖRÜLÜR BİR DÜŞÜŞ SAĞLADI...

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu arada bakımı geldi yakıt filitresini de değiştir,hava filitresini sonra bak bakalım :)

Kuty

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu arada bakımı geldi yakıt filitresini de değiştir,hava filitresini sonra bak bakalım :)

ya araç 9.700 deyken ufak bi kaza yaşamıştım servise gitti 10.000 bakımına ihtiyaç var mıdır ? ve bu bakımlar yıllık mı oluyor?

opelimiseviyorum

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok yakıyor bir aksilik var bence. aracı kullandığınız yer hep rampa değilse ve ortalama 2000 devir civarı kullanıyorsanız bu yakıt fazla.. aracınızda muhtemelen garantidedir hemen servise gösterin.
9700 de gittiğinizde size periyodik bakımını da yaptık dediler mi? yoksa sadece kazada oluşan problemleri mi giderdiler? servis kitapçığınıza yapılan bilgiler işlendi mi ya da faturanız duruyorsa detaylarına bakın oradan anlaşılır. ama sıfırlarda 15binden yada 1 yıldan önce periyodik bakım gerekmiyor diye biliyorum. bazı titiz kullanıcılar ise ilk 5-10 bin km lerde 2 kez yağ değişimi yaptırıyorlar motorlarının uzun ömürlü olması için..

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya araç 9.700 deyken ufak bi kaza yaşamıştım servise gitti 10.000 bakımına ihtiyaç var mıdır ? ve bu bakımlar yıllık mı oluyor?
senede bir bakım gerekiyor normalde o kadar yakmaması lazım bakıma gittiğinde egzos emisyona baksınlar artı yakıt basıncına

Kuty

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok yakıyor bir aksilik var bence. aracı kullandığınız yer hep rampa değilse ve ortalama 2000 devir civarı kullanıyorsanız bu yakıt fazla.. aracınızda muhtemelen garantidedir hemen servise gösterin.
9700 de gittiğinizde size periyodik bakımını da yaptık dediler mi? yoksa sadece kazada oluşan problemleri mi giderdiler? servis kitapçığınıza yapılan bilgiler işlendi mi ya da faturanız duruyorsa detaylarına bakın oradan anlaşılır. ama sıfırlarda 15binden yada 1 yıldan önce periyodik bakım gerekmiyor diye biliyorum. bazı titiz kullanıcılar ise ilk 5-10 bin km lerde 2 kez yağ değişimi yaptırıyorlar motorlarının uzun ömürlü olması için..

Öncelikle zaman ayırdığın için teşekkür ederim.Hep rampada kullanılmıyor araba ama vites 3000 devirde atıyorum.Diğer önerilerin içinde teşekkürler.