Aracım benzini adeta İÇİYOR. Tavsiyeleriniz!

true

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadasim bende 16 litreyle 150 km yapiyorum ama tek fark benim arabam opel omega caravan 2,0 16v ve 2 ton 130 kilo.degerlerin ayni olmasi garip.senin ki biraz dusuk olmasi gerekir diye dusunuyorum

levoli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
"lakiska" arkadasım kullanım kılavuzu için gelecektin gelmedin? yakıt tüketimin biraz fazla geldi bana... bende de model 99 corsa gls var.. benzin ışığı yanınca 20 Ytl (şu aralar 6 küsür litre oluyo bu paraya) 95 oktan shell den alıyorum 100-110 km yapınca ışık yanıyo benim araçta açık hava filtresi ve katalitik konv. iptali var. senin 50 ytl ile en az 200 km görmen gerek diye düşünüyorm ben vites geçişlerini 2500 devirde yapıyorum ..

lakiska

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
"lakiska" arkadasım kullanım kılavuzu için gelecektin gelmedin? yakıt tüketimin biraz fazla geldi bana... bende de model 99 corsa gls var.. benzin ışığı yanınca 20 Ytl (şu aralar 6 küsür litre oluyo bu paraya) 95 oktan shell den alıyorum 100-110 km yapınca ışık yanıyo benim araçta açık hava filtresi ve katalitik konv. iptali var. senin 50 ytl ile en az 200 km görmen gerek diye düşünüyorm ben vites geçişlerini 2500 devirde yapıyorum ..

Üstadım geçen pazartesi gelecektim, işlerim o kadar yoğun ki yerimden kıpırdayamadım. Kusura bakma. Bu pazartesi (14 ocak) gelmeye çalışacağım. Gelmeden seni mutlaka ararım.

Geçen gün araca tam depo benzin ile enjektör temizleyici ekledim. Belki bir ihtimal faydası olur diye henüz 100 km civarı yol yaptım. Bir sonuca ulaşmak için depoyu bitirmem gerekiyor.

Acaba ben de açık hava filitresi kullansam ve katalitik konvertör iptali yapsam bir faydası olur mu?

Bu arada senin aracın kadar yaksam 16 litre ile 275 km civarı giderim. LPG taktırmama gerek kalmaz.:good:

Benim için ancak hayal olur herhalde. :(

leonss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim aracım OPEL VECTRA-B 36_ SALON 1.6 i 16V MODEL 2000

EKSOZ EMİSYON DEĞERLERİ

olması gereken değer ölçülen değer
Co (karbonmonoksit) 0,00 - 3,50 ----------- 0,81
Hc (hidrokarbon) 0000 -1200 ----------- 0182
O2 (oksijen) 00,0 - 05,0 ----------- 05,0
Co2(karbondioksit) 00,0 - 20,0 ----------- 12,1
Lambda 0,97 - 1,03 ---------- 1,24
AFR 14,3 - 15,2 ---------- 18,2

bu değerlere bakarak bir sorun olup olmadığını söyleyebilirmisin ?
KAAN ARSLANLI teşekkürler....

leonss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilk yazdığım değerler olması gerekenler.... sondakiler en son yapılan ölçüm değerleri

levoli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ortalama 100 km. şehiriçi tüketim 7-7,5 litre civarı desek birazda agresif sürüş payı düşsek belkide normal yakıyordur araç. ben her hafta lastik basınçlarını kontrol ederim benzini shellden alırım filtreyide temiz tutmaya özen gösteririm ve çoğunlukla memur modunda kullanırım (arada bi sport moda geçiyorum istanbul yolunda) benim ölçümümde doğru olmayabilir tabiii.....

lakiska

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar sonunda ben de aracıma LPG taktırdım.:rock
Neredeyse 2 aydır HANGİ LPG kiti ve HANGİ serviste taktırmalıyım diye forumlarda okumadığım konu kalmadı. Ve sonunda (şimdi daha da eminim) doğru karar verdiğime inanıyorum.

14 Ocak Pazartesi günü Mocan Otomotiv'e gittim. Daha önceden birkaç kez görüştüğümüz Can beyle uzun uzadıya bir sohbetten sonra aracımı tech2 cihazı ile teste soktuk ve aracın hiçbir sorunu olmadığını gördük. Yeni yazılım yüklendi.

Yani bu soğuk havalarda 100 km de 11-12 litre benzin yakması normalmiş.

Araçta bir sorun olmadığı anlaşılınca araca BRC MY 07 kit takıldı. Dört dörtlük bir işçilik nasıl olurmuş şimdi anlıyorum.
Dört dörtlük olan sadece işçilik değil tanıştığım insanlarda dört dörtlükmüş. :good:

Buradan Can bey, Kaan Bey'e tekrar tekrar teşekkür ediyorum.

Eğer kaliteli bir işçilik ve iyi bir hizmet arıyorsanız Kesinlikle Mocan Otomotiv'e gidin. Pişman olmayacaksınız. :)

levoli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırlı olsun üstat yeni yakıt tüketim değerleri ile sistem maliyetini ve yaşadığın/yaşayacağın lpg deneyimlerini aktarırsan seviniriz...

lakiska

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırlı olsun üstat yeni yakıt tüketim değerleri ile sistem maliyetini ve yaşadığın/yaşayacağın lpg deneyimlerini aktarırsan seviniriz...

Teşekkürler hocam. daha iyileri sizlerin olsun.

Şu an yorum yapmak için erken ama "Sıralı sistem LPG de performans kaybı neredeyse yok." dediklerinde gerçekten inanmamıştım. Bunun sadece sadece satış stratejisi olduğunu düşünmüştüm. Yanılmışım.

Araç benzinde nasıl atak ve yüksek torka sahipse, LPG de de aynı. Neredeyse hiç fark yok. Yokuşlarda en ufak bir sorunla karşılaşmadım.

Ama dediğim gibi yorum için erken sayılır. :)

KAAN ARSLANLI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Güzel düşünceleriniz için teşekkür ederiz..

Aracınızı son derece memnun kullanmanız dileğiyle. Size verdiğimiz yakıt katkılarını da dikkatlice kullanın, Benzine verdiğiniz paraya üzüleceksiniz...

Arkadaşlar sonunda ben de aracıma LPG taktırdım.:rock
Neredeyse 2 aydır HANGİ LPG kiti ve HANGİ serviste taktırmalıyım diye forumlarda okumadığım konu kalmadı. Ve sonunda (şimdi daha da eminim) doğru karar verdiğime inanıyorum.

14 Ocak Pazartesi günü Mocan Otomotiv'e gittim. Daha önceden birkaç kez görüştüğümüz Can beyle uzun uzadıya bir sohbetten sonra aracımı tech2 cihazı ile teste soktuk ve aracın hiçbir sorunu olmadığını gördük. Yeni yazılım yüklendi.

Yani bu soğuk havalarda 100 km de 11-12 litre benzin yakması normalmiş.

Araçta bir sorun olmadığı anlaşılınca araca BRC MY 07 kit takıldı. Dört dörtlük bir işçilik nasıl olurmuş şimdi anlıyorum.
Dört dörtlük olan sadece işçilik değil tanıştığım insanlarda dört dörtlükmüş. :good:

Buradan Can bey, Kaan Bey'e tekrar tekrar teşekkür ediyorum.

Eğer kaliteli bir işçilik ve iyi bir hizmet arıyorsanız Kesinlikle Mocan Otomotiv'e gidin. Pişman olmayacaksınız. :)