aracı stop ettikten sonra sinyal kolunu kullanmak

ozann1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: aracı stop ettikten sonra sinyal kolunu kullanmak

eketen link' Alıntı:
[quote author=ozann link=topic=2501.msg51630#msg51630 date=1318927752]

Kara kızıma aşığımm  angelll

o renkle sanki maço bir erkeğe benziyor ya. Neyse  ;)
[/quote]

Yok bizimki hani erkek gibi kız derler ya o cinsten  005hihih

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dinojasie link' Alıntı:
az önce havuzdan geldim ve gece denedim. ilk defa duydum. hoşuma da gitti . ancak fazla uzun bırakmak sanırım akünün ömrünü de ters orantılı şekilde düşürecektir

96 vectrada çok kez saatlerce açık bıraktığımız olmuştu. Aküde hiçbir sıkıntı olmamıştı. Lakin bunda ne olur bilemiyorum. Hele akü sorunu yaşamış bir kullanıcı olarak hiç cesaret edemiyorum. :)

vigilante8

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu çok eski bir alman taktiği 1975 model ford granada bile vardı. Hemen hemen tüm alman arabalarında bu özellik var

U

ugurdogan__

Bilgi Girilmemiş

uzun kullanımda sorun yaratır.

1-2 saatlik kullanım iş görür zaten.O kadar karanlık yerde durmayın kardeşim sizde :)

ne olur ne olmaz hırlısı var hırsızı var :)

A14NET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Çok faydalı bir özellik. Bende daha önce opel kullandığım için biliyordum. H kasalarda otomatik devre dışı kalıyor çünkü onun sinyal kolu elektronik. Ancak kesinlikle mekanik sinyal kolunu tercih ederim çok daha kullanışlı.

warlordares

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sinyal kolu ile ilgili benim farkettiğim bir özellik... belki forumda daha önce söylenmiş olabilir ama....

araç kullanım esnasında, bir aracı sollayacaksınız ya da kısa süreli sinyal göstermeniz gerekirse. sinyal kolunu tam olarak kaldırmazsanız.. yani yarım kaldırırsanız... 5-6 kez sinyal verip susuyor..

ne faydası var...örneğin sinyal vermeden araç solladınız ve karşıdan araç geliyor... tekrar sağ şeride geçerken sinyal verip geçtiniz. ancak direksiyon tam olarak dönmediği için sinyal sönmeyebilir. otomatik atmayabilir... ama küçük bir dokunuşla sinyal kolonu oynatarak 5-6 kez sinyal vermesini sağlayabiliyorsunuz...

sinyalin direksiyonla tam olarak sönmediği durumlarda bu benim çok işime yarıyor... saydım 5 kez sinyal veriyor... sonra susuyor...yarım kaldırarak deneyebilirsiniz..

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Umut nerelerdesin üstad iyce boşladın formu :)

B

bahadircakir

Bilgi Girilmemiş

3 kez olması lazım yalnız.. ve genelde her araçta vardır..

A14NET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

warlordares link' Alıntı:
sinyal kolu ile ilgili benim farkettiğim bir özellik... belki forumda daha önce söylenmiş olabilir ama....

araç kullanım esnasında, bir aracı sollayacaksınız ya da kısa süreli sinyal göstermeniz gerekirse. sinyal kolunu tam olarak kaldırmazsanız.. yani yarım kaldırırsanız... 5-6 kez sinyal verip susuyor..

ne faydası var...örneğin sinyal vermeden araç solladınız ve karşıdan araç geliyor... tekrar sağ şeride geçerken sinyal verip geçtiniz. ancak direksiyon tam olarak dönmediği için sinyal sönmeyebilir. otomatik atmayabilir... ama küçük bir dokunuşla sinyal kolonu oynatarak 5-6 kez sinyal vermesini sağlayabiliyorsunuz...

sinyalin direksiyonla tam olarak sönmediği durumlarda bu benim çok işime yarıyor... saydım 5 kez sinyal veriyor... sonra susuyor...yarım kaldırarak deneyebilirsiniz..

Evet otoban sinyali deniyor buna, artık çoğu araçta var. Bende de 3 kez veriyor. Mekanik kol ile oldukça kullanışlı bir özellik. Fakat H kasada kullanımı aşırı alışkanlık gerektiriyordu.