Araç Tavsiye s13 200sx - Del Sol VTI - GC8

viper&viper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evett,

Bu hızlı coupe araç tutkusu gerçekten başka birşey ve ne olursa olsun insan içinden atamıyor. Ee insan çocuklu olunca da kullanışlılık, bagaj vb nedenlerden dolayı bu hayallere bazen veda ediyor. Şu an benim için tek çözüm bu tip bir aracın evin 2. aracı olması, ee hal böyle olunca da ucuza almam şart.

Durum bu şekildeyken 2-3 yıl içinde bahsettiğim özellikte bir araç almak istiyorum. Bütçe 20bin TL civarında. Aradığım araç coupe veya 3 kapı HB karoserli 150hp nin üstünde olmalı. Boya veya kaza takıntım yok (şaseler korunduğu sürece), km takıntım da yok, ama çok fazla sorun yaşamak da istemiyorum. Benim aklıma gelenler şu şekilde oldu

1- Nissan 200sx S13: şekli güzel, arkadan itiş zevki var ve turbo ile oldukça keyifli bir araç. ama yedek parça sıkıntısından söz ediliyor. Temsili araç:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...unuzde-efsane-s13-fiyat-dustu-100877065/detay

2- Honda Del Sol VTI. Yüksek devir çevirmesi ve VTI açması keyifli. Ayrıca Üstü açılabiliyor ve 2 kişilik. Ama torku düşük, VTI özzelliğinin çalışmaması gibi sorunlar olabilir. Temsili resim:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-delsol-vti-vtec-takas-olur-133939892/detay

3- Subaru İmpreza GC8: Subaru efsanesi. Ama piyasa da çok yıpranmışları var. Gene de 4*4 olması, boxer motorun sesi, turbo avantajı var.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...-off-plusturbo-timer-pluschip-137823139/detay

Şimdi sizce bu araçlardan hangisi daha mantıklı ve kullanışlı olur. Bana çok sorun çıkarmadan keyifle hangisini kullanabilirim? Ya da bunların dışında öneriniz olur mu?

k@dir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3 araç da birbirinden farklı araçlar amaçları farlı kullanışı farklı. coupe araç demişsiniz gc8 yazmışsınız. bence siz 2-3 yıl içinde almayı düşündüğünüz için şuan bu konu için erken. 2-3 yıl geçsin akabinden paranıza ve ihtiyacınıza göre araç bakarsınız.

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben kesinlikle Nissan 200sx alırdım neden ? Japon araçlar arasında mekanik olarak en iyi motor üreten firmalardan biri , drift konusuna hiç deyinmiyorum bununla drift kralı bile olabilirsiniz . Görünüş olarak gayet yeterli ve asil bir duruşu var , biraz ek karlık , body kit derken şişirilebilir .

Bu arada honda mersinden satılık gözüküyor ne hikmetse günün çoğu saati şehir içinde kullanırım aracımı ona rağmen bu araç hiç bana rast gelmedi :) sanırsam pek kullanılmıyor yada şehir dışında bir yerde olsa gerek

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
üç araç da japon ve subaru hariç çok yüksek güçlere sahip araçlar değiller. Tam olarak ihtiyaçlarınızı bilmiyorum ama sarı renkli bir nissan 200sx inceleme şansım oldu, ses var görüntü yok şeklinde bir araçmış gibi geldi, fazla hafif, içinde hem direksiyonda hem yan tarafta rahatsız eden bişyler var, emanet gibi duruyor araba. Drift kralı ifadesi çok doğru, tam anlamıyla drift için üretilmiş araçlar, düşük hızlarda bile nasıl yanladığını gördüm. Aynı gün içinde Calibra 4x4 turbo inceleme şansım da oldu, iç-dış tasarımı olsun gerçekten çok özel bir araç gibi geldi, ilginizi çekerse naçizane önerimdir.

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
del sol yerine bir vti olmazmı ?
vtec selenoidleri değiştirilince sorun kalmaz bu dert edilecek birşey değil,bakım gibi düşünün...

sx çok yaşlı geldi bana

gc 8 de temizi bulunursa güzeldir ama yakıt dert...

viper&viper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Del Sol bana daha çok hitap eden bir araç. Bu 3 ü arasında seçim çok ozr. Gönlüm S13 den yana ama masraflı problem çıkarma ihtimali çok büyük. Gc8 inde içini sevmiyorum. Şöyle BugEye alacak param olsa kesinlikle Subby derdim

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gc8 farklı bir araç arkadaşımda var full stock motor 0.8barda yürüyor 18 advan jantlara ramen deli gibi gidiyor. Ancak doldurup kalkmaktan korkuyor şanzuman arızası olmasın diye. 4x4 hem yanlayıp hem hızlanan tehlikeli bi araba :D Yakıt olarak bi gecede 150-200 lira yaktığımızda oluyor uzun yokda 80-90 gidip 35-40 krş yaktığımızda :)

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

350z ve s2000 'lerin bir çoğu (hatta tamamı diyelim) pertten dönme araçlardır ve ilanda bahsi geçen aracın youtube 'da s2000 ile beraber istanbul caddelerinde çekilmiş birçok videosu mevcut video derken yanlış anlaşılmasın bazılarının marifet sandığı trafiğin en kalabalık olduğu saatlerde yağmur kar dinlemeden drift , spin , makas atma videoları . Artık bu plaka ve araba hakkında ne kadar bir kin ve küfür vardır bazılarının aklında var orasını sen düşün . Kaldı ki 100.000 TL edecek arabalar değil bunlar bir çoğunun dediğim gibi canına okunmuş tabiri caizse motor s... miş s... miş sonrada ilana satılık olarak konmuş .

bunlara verilecek paraya acırım gerçekten , parası olup aklı olmayan buyursun alsın

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yav al bi e34 525 kafana göre yap kalan parayla masrafı kabul eder bu araba ;)
turbolamakta kolay,parça bol...