ARAÇ SERVİS UYARISI

FredericKapuska

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: ARAÇ SERVİS UYARISI

Termostat arızası olduğu kesinleşti arkadaşlar. Termostatın değişmesi gerekiyormuş. Bu ikinci olacak 27000 km de değişmişti şuan 35000 de araç yeniden değişecek 2011 model olduğundan garantiden de değişmiyor 270 artı işçilik dediler. Bu her 10000 km de tekrar edecekse ben bu arabayı satarım olmadı yakarım kedi belası cabası artık küfür edicem akşam motordan yine kedi çıktı arkadaş ya bezdim vallaha kızgınkırbac

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

öyle şey mi olur termostat arızası 10 binde bir.yaygın olan bir sorun da değil bence ücretsiz değişimini talep edin.2 kez bir parça arıza ver(e)mez.bedavaya yapmak zorundalar.

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:
öyle şey mi olur termostat arızası 10 binde bir.yaygın olan bir sorun da değil bence ücretsiz değişimini talep edin.2 kez bir parça arıza ver(e)mez.bedavaya yapmak zorundalar.
Normal değil, bu kadar sık termostat mı değişir? Yaktırmayın bana aracımı  walll

FredericKapuska

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bugün servisle tekrar görüştüm.Dedim yani 10000de bir ben termostatmı değişicem bu parçanın garantisi yok mu dedim.Ücretli değişim olduysa var ama aracın garanti kapsamında değişmiş ise ücretli değişir tekrar dediler.Bende sistemden bakın o zaman dedim gedizler otoda değişmiş dedim.Baktılar evet değişmiş ama göremiyoruz dedi gedizleri aramamız lazım dedi.Ben aradım ücretli değişmiş.Edremit Tınaz otoyu tekrar aradım ücretli değiştiğini söyledim o zaman bi ara getirin değiştirelim dediler. İşin o kısmını geçtim sürekli bu termostatla mı uğraşıcam ben ya kronik bir arıza sanırım bu yönde çok şikayet okudum.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hocam peki nedeni neymiş bu arızanın?Onu da öğrenin de ona göre hareket edelim.Neyse ki çok pahalı bir parça değil 200 tl opel için devede kulak kalır.3000 tl istediği parçalar var..Ama yine de öğrenmek var sürekli arızayla uğraşmak can sıkar

FredericKapuska

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

nedenini bilmiyorlar ama dandik bir parça olmasından dolayı

FredericKapuska

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben bu kadar dandik bir servis görmedim.Gedizler opel istanbuldan termostat ücretli olarak değiştiği için parça garantisine giriyor fakat burdaki tınaz opel o parçayı değiştirmemek için elinden geleni yapıyor.İlk başta bana değişim yaparız dediler sonra yok faturası lazım dediler fatura olmadan değişim yapamam dedi. Lafa gelince sistemde opel clup kartta herşey gözüküyor demeyi biliyorlar.Gedizler opeli aradım durumu izah ettim benden faturasını istiyorlar diye ordaki servis yetkilisi Tınaz opelin servis yetkilisinin numarasını istedi ben karşı tarafla görüşürüm öyle birşey olmaz dediler.Sonra Tınaz opeldeki yetkiliyi ben aradım bana dediği evet gedizlerden aradılar o sorunu hallettik oldu ama ben onlara sisteminizde herşey gözüküyor neden fatura istiyosunuz dediğimde değişim onayı verilmesi için gedizlerin gönderdiği ve sistemdeki bilgiler olmazmış dendi.şimdi de sistem onayı gelecek biz parçayı öyle değiştiricez diyorlar. Nasıl bi  adilik insan oyalamaktır bu ya.Daha büyük bir arızaya sebep vermesini mi bekliyorlar yani.Termostat çalışmıyor ulan araba hararet mi yapsın.Artık iyice opel servislerinden ve opelden soğudum.Ondan sonra aracı neden serviste bakım ve onarım yaptırmıyosunuz oluyo al işte nedeni ortada insanları salak yerine koyup iş yapmadığınızda.Ben araştırmasam parça garantisi olduğunu falan söyledikleri de yok millete nasıl iteleriz onun derdindeler.Bugün de onay gelmedi falan derlerse gidip servis müdürü ile kavga edicem ve ilk işim arabayı satıp mercedes yada bmw gibi daha güvenilir bir firmanın aracını almak olacak.