Araç Seçimi Ve Corsa 1.2 Hk.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar okul bitiyor allahın izniyle ve çalışma hayatına adım atacağız inşallah. daha öncede bir konu açmıştım fakat babam 11 12 araba sana gelmez allah muhafaza dedi ve 15 max 16 binlik bir araba bakmaya başladım.
3 4 tane model var aklıma ama hepsi birbirinden farklı segmentlerde :)
1.olarak renault laguna 1 kasa 2000 2002 arası 15 16 arası komple boyalı falan bulunabiliyor yani en azından sahibindendeki 17 bin yazan arabayı 16 alırız. :)
2. olarak ise astra g bakıyorum 99 2000 model 15 16 alırız diye tahmin ediyorum yine komple boyalı falan. en azından 4.5 sene bindik bildiğim araba herşeyiyle diyorum. ama çoğunun km oynanmış sahibindendeki içimden sövmedende geçmiyorum.
3. olarak focus 1 ambiante gp falan var 15 16 iyi birşey alınır hatta ghia bile bulunabilir araştırılırsa
4 seçenek ise en çok kafamı kurcalayan corsa c 1.2 enjoy. 16 falan var ama hatta istanbul ankarayı didik didik edersem temiz birşey bulurum diye düşünüyorum. ama bu arabanın performansı korkutmuyor değil. corsayı 1.3 kullandık hep biz dayımdada d kasa var 1.3 motor olarak yeterli ama 1.2 lpg'de ne yapar bilemiyorum. öyle çok performans aramam ancak uzun yoldada 120 km ile pek gitmem açık söylemek gerekirse :) ve rampalardaki durumunu merak ediyorum. clio kullanmıştım 1.2 rampanın ucunda 1.vitese almıştım ve öyle aman aman rampada değildi öyle olmasından korkuyorum.birde lpg'de yakıt tüketimi ne bu aracın ? tutupta astra laguna focus gibi yakarsa pek mantıklı olmaz gibi. birde yakıt tüketimini krş değil lt bazında söylerseniz iyi olur...
teşekkürler hepinize...

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeşim 1.2 Opel Corsa D kullanıcısıyım. Öncesinde 1.6 motor bir araca sahiptim. Bu motora geçişte önceliğim ekonomi olduğundan çekiş çok planda yoktu. Ancak alırken çok kişi çekmez gitmez gibi şeyler söyledi... Rampada 1.6 ataklığını bekleme ama kaldığıda doğru değil... Mesala uzun yol denemesi olarak 5 kişi bagaj full dolu İstanbul Çanakkale git gel yaptım... 130-170 arası hız ile devir genelde 3000 - 4000 arası zaman zaman 4500 yakıt ortalamam 7 litreydi. banamısın demedi kalkışta biraz sıkıntı yaratsada aman aman bir memnuniyetsizlk yapmıyor...

ama 2000 -2001 model arabalara kadar inecek olursan dediğin rakamlara elle tutulur temiz bir nissan primera 1.6 comfort tavsiye ederm. eski aracım ilk sahibiydik ve hiç sıkıntı çıkarmadı ayrıca konfor anlamıda çok iyidir. dijital oto klima ön arka kol dayama elektrikli ayna 4 cam otomatik 2 aırbag abs falan standart.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilker abi japon araçlarını hiç sevemedim gitti. corolla var 2004 model olmasına rağmen arabada güvende hissetmiyorum :) o yüzden alman araçları ne bileyim ford en kötü birde istisna olarak fransız tahtına oturan laguna geldi aklıma...

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilker abi japon araçlarını hiç sevemedim gitti. corolla var 2004 model olmasına rağmen arabada güvende hissetmiyorum :) o yüzden alman araçları ne bileyim ford en kötü birde istisna olarak fransız tahtına oturan laguna geldi aklıma...

Yani sana şu kadar söyliim nissan primerayı o klasmandan ayır...resmen tank gibi... bende Toyotalara ısınamadım mesala sıfır Toyota aldık bir tanede onun yerine donanım güzel ama nissan toklüğü hissedemiyorum

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fatihcim senin yeterince bilgin var araba konusunda,bu konuda bence bize ihtiyacın olduğunu sanmıyorum....

bu clio nun 1.2 motorunda 1e nası düştün onuda anlamadım...benimde twingo m vardı...mekece bözüyük bolu gülünbe....arabayı 4 e düştüğümü bilmem...veya dik bir rampada bana ennnn ufak bir acaba ?? düşündürmedi...olsun clio olsun...hiç farketmez.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fatihcim senin yeterince bilgin var araba konusunda,bu konuda bence bize ihtiyacın olduğunu sanmıyorum....

bu clio nun 1.2 motorunda 1e nası düştün onuda anlamadım...benimde twingo m vardı...mekece bözüyük bolu gülünbe....arabayı 4 e düştüğümü bilmem...veya dik bir rampada bana ennnn ufak bir acaba ?? düşündürmedi...olsun clio olsun...hiç farketmez.

valla araba zeplin rent a carda bostancıda deneyebilirsin. basbaya rampanın ucuna geldiğimde 2.viteste araba bayıldı.1.vitese almak zorunda kaldım. twingo'yu bilmem ama clio bildiğin bayılıyor. 1.2 o yüzden sordum zaten ;)
araba bilgim vardır ama 1.2 corsa kullanmadım 1.3 corsa kullandım 1.4 corsa kullandım kullananlara sordum zaten ;) sana özgü bir durum yok yani anlayacağın. forumda aktif kaç tane kullanıcı var neden üstüne alındın ? sana mı kaldı ihtiyacımın olup olmadığını cevaplamak ? ;)

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bir önceki arabam Clio 2004 1.2 Authentique idi...
Uşak'taki kula rampalarına 90 la giriyordum sonra 3. viteste boğuluyordu araba çıkıcam diye rampa sonunda... şimdi corsa ile 100 le giriyorum 110 la çıkıyorum 5. viteste... Kısacası benimde dilim yandı 1.2 benzinlilerin rampa çekişinde...

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla araba zeplin rent a carda bostancıda deneyebilirsin. basbaya rampanın ucuna geldiğimde 2.viteste araba bayıldı.1.vitese almak zorunda kaldım. twingo'yu bilmem ama clio bildiğin bayılıyor. 1.2 o yüzden sordum zaten ;)
araba bilgim vardır ama 1.2 corsa kullanmadım 1.3 corsa kullandım 1.4 corsa kullandım kullananlara sordum zaten ;) sana özgü bir durum yok yani anlayacağın. forumda aktif kaç tane kullanıcı var neden üstüne alındın ? sana mı kaldı ihtiyacımın olup olmadığını cevaplamak ? ;)

senin gibi terbiyesizle muhattap olmam hataydı...