Araç Satmak için yanlış zaman mı?

odabasalparslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eveeeet... Seçim öncesi piyasalar durgun, sen seçimden sonra gör diyen arkadaşlar! Hala bekliyorum :)

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
adam 2000 model astra g'ye 24 25 bin yazmış ölmüş eşşek arıyor diyor. 25 bin astraya verilene kadar ne arabalar var. araba satışıda durgun değil. galeriler çatır çatır satıyor valla...

teeKin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2005 model astra h panaromik cam tavanli aracimi gecen sene 25 bin liraya sattim suanda emsal araclara 36 bin isteniyor siz olsaniz alirmisiniz ben almam

odabasalparslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2005 model astra h panaromik cam tavanli aracimi gecen sene 25 bin liraya sattim suanda emsal araclara 36 bin isteniyor siz olsaniz alirmisiniz ben almam

Evet ama bu fiyat artışı sadece bizim araç için mi geçerli? Gerçekçi olalım diğer araç fiyatları artmadi mi? Ben bu aracı alırken 2000 model e46 bmw yi arkadaşım 27000 e verdi. Bugün aynı araca 40000 başlayan fiyatlar isteniyor ve istediği fiyata da veriyor 😐

panzeropel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet ama bu fiyat artışı sadece bizim araç için mi geçerli? Gerçekçi olalım diğer araç fiyatları artmadi mi? Ben bu aracı alırken 2000 model e46 bmw yi arkadaşım 27000 e verdi. Bugün aynı araca 40000 başlayan fiyatlar isteniyor ve istediği fiyata da veriyor 😐

Bence de biraz gerçekçi olmak gerek.Geçen yıl arkadaşıma da 2004 model Opel Astra H 1.6 Twinport araç aldık.Aracın km'si 160.000 olmakla birlikte boyalı parçaları ve kazası da vardı.Fiyatı 25.750 TL.Üstüne de baya bir arıza çıkardı.Ucuz etin yahnisi misali.Kendi aracımı sattım geçen yıl Kasım ayı sonunda.Aracım 2012 model Opel Astra H Essentia + Comfort paket,orjinal,hatasız 1.6 benzinli,manuel ve 25.000 km'deydi.Bana göre yine uygun verdim ve 38.500 TL'ye sattım.Yani şimdi araç var ve araç var.Fiyat artışlarını kıyaslarken aynı özellik,model,orjinallik,boya durumu kısacası birebir olmasa da herşeyin benzer olmasına da dikkat etmek gerek bence.Ben de sürekli bakan biri olarak çok aşırı bir artış olmadığı kanaatindeyim.Kendi sattığım aracımla kıyaslıyorum ve ilanlarda genel olarak 3-4 bin fazlası yazıyor.Buna pazarlık da yapılacak.Hiç mi artmasın artık bir yıl da.En basit örnekle geçen yıl baktığım bir araç vardı sıfırı 50.000 TL'ydi,bu yıl aynı araç 57.500 TL olmuş.Bu durumda ikinci el piyasası da yerinde saymayacak ve gördüğüm kadarıyla çok aşırı bir artış da yok ortada.Belirttiğim gibi araç var ve araç var.:rolleyes:

odabasalparslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Elbette... Son bir yıl içerisinde sıfır araçlardaki vergi artışı nedeniyle 5-10 Bin TL arttı.Bu durumda 2.el fiyatları da arttı elbette... Bunu da unutmamak lazım

panzeropel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Elbette... Son bir yıl içerisinde sıfır araçlardaki vergi artışı nedeniyle 5-10 Bin TL arttı.Bu durumda 2.el fiyatları da arttı elbette... Bunu da unutmamak lazım

Aynen öyle abi.Sıfır araçların fiyatı artarken,ikinci el araçların da oran olarak en az yarı artış oranında fiyatlarının artması gayet normal bir durum bence.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şu anda bizde aracımızı satmaktayız , fotoları çeken , ilanı koyan ve fiyatı belirleyen kişi benim . Aracı satma sebebimiz üzerine ekleyip sıfır Sportage almak , aslında bu bizim için fantezi , yani olmasada olur. Çünkü şu an aracımızdan oldukça memnunuz , ailemi 13 yıldır sorunsuzca taşıyor ve eminim bir 13 yıl daha sorunsuzca taşıyabilir.
Piyasada saçmasapan sorunlu arabalara astronomik rakamlar isteyen kişiler araçlarını satabiliyorken . Benim yaptığım mı ayıp? Hiç sanmıyorum.
Aracımız satılır veya satılmaz biz aracımızdan zaten memnunuz , dediğim gibi yeni araç bizim için fantezi olacağından zorlama iş yapmıyoruz , piyasasının altına yazmam , isteyen alır istemeyen almaz.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...binden-2003-model-opel-meriva-241319651/detay

REC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben de 3 gün önce ilan verdim. Piyasa çok durgun ama galericiler durmuyor. Araç 2012 dizel ve 30.000 km olunca timsah gibi suyun üzerine yatıyorlar fiyatı düşürsün de alalım diye.

İşin tuhafı da 3 liraya aracı sizden almayan binici, sizin galeriye sattığınız aynı aracı 4 liraya galeriden alıyor. :)

Insignia 1.6 CDTI Otomatik Cosmo için bayii ile anlaştım, aracım değerinde satılırsa alacağım. Aksi halde değil Insignia, 3.20D için bile vazgeçerim satmaktan.

odabasalparslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İşin tuhafı da 3 liraya aracı sizden almayan binici, sizin galeriye sattığınız aynı aracı 4 liraya galeriden alıyor. :)
.

Valla aynen öyle. Dün beni arayan birisi de " senden alıcam ben de birine satıcam, bana da ekmek yedir." diyor :) Ne güzel dünya :)