Araç kaza sonrası

sabriisen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar öncelikle benim başıma gelen umarım hiçbirinizin başına gelmez.
Olay şu Garajımda duran 2016 model aracıma Tır girdi :( aracıma 15bin750tl değerinde masraf oldu aracım henüz 12bin KM de benim hasarsızlık bedelini almam lazım nasıl ala bilirim bu işten en zararsız nasıl çıkarım madur kaldım bilen arkadaşlar beni yönlendirebilir mi? saygılar
WhatsApp Image 2017-02-14 at 12.55.13 (1).jpeg

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Öncelikle çok ama çok geçmiş olsun. Tamamıyla şansızlık diyebiliriz bu konuya. Değer kaybı denilen bir olay vardır aracınızın kaskosu üzerinden bu işlemi zorlamanız gerekiyor, kasko firmaları genelde bu değer kaybı konusunu söylemezler siz söylediğiniz zamanda fiyatı düşük tutmaya çalışırlar "Değer Kaybı" konusunda internet üzerinde malesef çok ama çok başlık var 1-2 saatinizi araştırarak geçirmeniz gerekecek bu şekilde net bilgi sahibi olamayabilirsiniz ama bir plan çıkartabilirsiniz.

Buna benzer bir konuda benim aracım daha 5 bin kilometredeyken üzerine kar düşmesi sonucu kaput, ön cam ve sağ ayna değiştirilerek yaşanmış. Önceki sahibi malesef yanlış yönlendirmeler vs durumlarından dolayı aracı kendi cebinden yaptırmış gerisini siz tahmin edebiliyorsunuzdur. Ben satın alırken 9-10 bin tl aşağı almıştım. Bu örnekten yola çıkarak nerden baksanız 5-10 bin tl arasında zararınız mevcut :(

sabriisen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yönlendirme için teşekkür ederim ama sektör öyle bi hale gelmiş ki herkes komisyon peşinde kimin bu işi doğru yaptığı pek belli değil tanıdık bir avukatı yönlendiriyorum şimdi oda kardan %25 pay alırım diyor yanı anlayacağınız herkes menfaat peşinde beni derdim bu işi düzgün yapaını bulmak ama son çağre onunla istişare edeceğim her sey için sağolun. Saygılar

husooz

Yönetici
Başkan
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
çok geçmiş olsun demekten başka yapılacak bir şey yok dediğiniz gibi. herkes menfaat peşinde. çünkü bu sektör öyle bir hale gelmiş ki, bizler anlamaz moduna dönüştürülmüş insanlar olurken onlar soon derece profesyonel modunda takılıyor. bu arada olan bizlere oluyor. Tekrar Tekrar geçmiş olsun...

sabriisen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok geçmiş olsun demekten başka yapılacak bir şey yok dediğiniz gibi. herkes menfaat peşinde. çünkü bu sektör öyle bir hale gelmiş ki, bizler anlamaz moduna dönüştürülmüş insanlar olurken onlar soon derece profesyonel modunda takılıyor. bu arada olan bizlere oluyor. Tekrar Tekrar geçmiş olsun...

Teşekkür ederim saygılarımla.

sabriisen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar ben kendım HALLETTİM sizinde başınıza geldiyse bana danışa bılırsınız sakın aukatlara para yedirmeyın saygılarımla

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Öncelikle çok geçmiş olsun hocam. Nasıl oldu aracınız perte ayrıldımı ? Araç değerinizin tamamını alabildiniz mi ?

sabriisen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar öncelikle kusur karşı tarafta olmalı aracınızında benim aracım gibi 15binden aşağıda olmalı sonrası işlemleri çok basit karşı sigortaya talepte bulunuyorsunuz onlarda sizden evraklar istiyorlar o evrakları gönderıyorsunuz birde araç sahibine ait iban no verdinizmi olay tamamdır

renegade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar öncelikle kusur karşı tarafta olmalı aracınızında benim aracım gibi 15binden aşağıda olmalı sonrası işlemleri çok basit karşı sigortaya talepte bulunuyorsunuz onlarda sizden evraklar istiyorlar o evrakları gönderıyorsunuz birde araç sahibine ait iban no verdinizmi olay tamamdır
Bu tarz durumlarda genelde sigorta şirketleri kendi eksperlerine yaptırdıkları inceleme sonucu eksik ödeme yaptıklarından, kendi tarafınızdan da değer kaybı ekspertiz raporu alıp sigorta tahkim komisyonuna eksik miktar için başvuru yapmak lehinizde olacaktır.