Araç kalorifer isitmasi

arkin39

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar araçta dikkatimi çeken birşey var kaloriferi en yüksek açtığımda bir iki ve üçüncü kademede sıcaklık veriyor  (motorun bayağı ısınmış olması gerekiyor) dört beş ve altıda sanki sıcak değilde soğukmuş gibi üflüyor bu neyden olabilir duşükteki gibi randıman anlamıyor zaten ısıtma için bile çok zaman geçiyor

Bonexxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: Araç kalorifer isitmasi

Motor sıcaklık göstergesi 90'a erişince kaloriferi açıyorum, o zaman çok sıcak üflüyor 4,5,6 fark etmiyor. Benzinli araç olduğu içinde 90'a çıkması en fazla 5 dk. alıyor. Eğer 90 dereceye erişmeden önce açarsam motorun ısınması uzun sürüyor hemde tam sıcak üflemiyor. Durum dizeller de nasıl bilmiyorum

arkin39

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: Araç kalorifer isitmasi

Arkadaşlar geçen bu yazıyı yazdıktan sonra ustaya gittim petek lerim söküp tıkanıklık var mı diye su vermemiz gerekir dedi uzun diye bıraktık. Antifiriz koymayalım o zaman koyarız dedi ve bana gaza basınca ısınmıyor mu diye sordu bir anlam veremedim. Sonra uzun yola çıktığımda denedim gerçekten hızlanın araba 456 da bile sıcak üflüyor ışıkta filan durunca ılık üflüyor. Bu nedenle kaynaklı olabilir. Dünde soğutma suyu uyarısı verdi baktım antifiriz azalmış 1 lt aldım koydum tam oldu. Onuda verirken pembe olanından verelim asitli dediler. Bunların tam olarak açıklamaları nedir bağlantı var midir