Araç içine su girmesi...

odabasalparslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dün ciddi bir yağmur yağışı oldu.Arabanın içine bayağı su girmişti. Özellikle sol ön direkte ıslaklıklar vardı.Ön camın fitili falan eskidi sanmıştım.Camcı usta ön cam sökülüp fitil değişecek ama değişirken kırılabilir dedi. Kaskodan komple ön camı değiştirelim dedik. Pazartesi gününe kalmıştı ki eve dönünce sanruufu açıp bakmak aklıma geldi. Orada iki tane su kanalı var sol taraftaki iyice tıkanmıştı. İyice temizledim sorun kalmadı :) Aklınızda bulunması açısından belki faydalı olur dedim :)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Ben de tam onu diyecek idim o kanalların temizlenmesi gerek ben arada su hortum mu ile su tutarak kontrol ederim ama opelin tavandan su alma olayını da es geçmemek gerek

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ben de tam onu diyecek idim o kanalların temizlenmesi gerek ben arada su hortum mu ile su tutarak kontrol ederim ama opelin tavandan su alma olayını da es geçmemek gerek

İyi bilirim :maden:

ZD0YlA.jpg
[/url][/IMG]

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
İyi bilirim :maden:

ZD0YlA.jpg
[/url][/IMG]

İşte tam bende bunu demek istedim Savaş abi ;) ben işimi sağlama alayım diye tavan üzerinde kaplama kapakları açtım önce bir yapıştırıcı ile geçtim sonra üzerine birde silikon çektim. Ne kadar sağlıklı olur? İşte onu bende bilmiyorum.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
n7BWMM.jpg
[/url][/IMG]

Eski sahibi içeriden meges tarzı bir ürün yardımı ile aklınca tamir etmiş ama olmamış, kanseri tedavi etmeden bu işler olmaz. Bu çürük kısmı komple kestirip çıkarttırdım, gerekli onarımlar yapıldıktan sonra tavan barlarının bağlantı yerlerine tereson ile yalıtım yaptık, tavan barlarını monte ettikten sonra bol su ile test ettik, sonuç olumlu olunca tavan döşemesini taktık.

Bir diğer tehlikeli nokta da arka cam sileceğinin su tesisatının hortum bağlantısı. Hortum ek yerinden su kaçırıyormuş, arka cam su fıskiyesi ile her yıkandığında suyun bir kısmı tavana akıyormuş.

Gözden kaçan, alt tarafı ufak bir lastik, adam sende ne olacak dediğimiz bagaj kapağı ile tavan arasındaki, içinden elektrik kablolarının geçtiği körüklü lastik hortum. Benim araçta bulunan bu hortum bagaj kapağına bağlanan yerden kopmuş, buradan içeriye giren su bagaj kapağında, arka cam fitilinin etrafında çürüklerin oluşmasına neden olmuş.

Sonuç olarak; araçlarımızın içine bir yerden su giriyorsa mutlaka bu suyun girdiği yer bulunmalı, arıza en kısa sürede arıza giderilmeli, ıslanan yerler temizlenip kurutulmalıdır, yoksa kaporta aksamında çok kötü sonuçlarla karşılaşırız.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
n7BWMM.jpg
[/url][/IMG]

Eski sahibi içeriden meges tarzı bir ürün yardımı ile aklınca tamir etmiş ama olmamış, kanseri tedavi etmeden bu işler olmaz. Bu çürük kısmı komple kestirip çıkarttırdım, gerekli onarımlar yapıldıktan sonra tavan barlarının bağlantı yerlerine tereson ile yalıtım yaptık, tavan barlarını monte ettikten sonra bol su ile test ettik, sonuç olumlu olunca tavan döşemesini taktık.

Bir diğer tehlikeli nokta da arka cam sileceğinin su tesisatının hortum bağlantısı. Hortum ek yerinden su kaçırıyormuş, arka cam su fıskiyesi ile her yıkandığında suyun bir kısmı tavana akıyormuş.

Gözden kaçan, alt tarafı ufak bir lastik, adam sende ne olacak dediğimiz bagaj kapağı ile tavan arasındaki, içinden elektrik kablolarının geçtiği körüklü lastik hortum. Benim araçta bulunan bu hortum bagaj kapağına bağlanan yerden kopmuş, buradan içeriye giren su bagaj kapağında, arka cam fitilinin etrafında çürüklerin oluşmasına neden olmuş.

Sonuç olarak; araçlarımızın içine bir yerden su giriyorsa mutlaka bu suyun girdiği yer bulunmalı, arıza en kısa sürede arıza giderilmeli, ıslanan yerler temizlenip kurutulmalıdır, yoksa kaporta aksamında çok kötü sonuçlarla karşılaşırız.

Savaş abi tereson bu malzemeyi nereden? bulurum? Nette var mı? Hepsiburada filan sitelerinde. Birde onunla sağlamlayayım.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
İzmir'de oto boyacılarında var, bulamazsan haber ver, gelirken getireyim.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Aboov abi ben iki tane tahliye musluğu dedim siz işi buyuttunuz ��

Hehe işi büyüttük ama gerçek var birde Savaş abinin eklediği resimler gerçeği ortaya fazla fazla koymakta.