Araç Hararet Göstergesi Devamlı 90 da bu normal mi?

ademkc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar, dün Opel Astra Sedan 2019 model Edition Plus J Kasa aracımı teslim aldım bayiden. Araç devamlı fun açıyor bu sıfır araçlarda normal mi belli bir km de. (kontağı kapatınca kapanıyor fun) Ayrıca, Hararet göstergesi her zaman 90 (doksan) da bunu da sorduğum da bayi zamanla düzelecektir dedi. Ben yinede size sormak istedim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Herkese hayırlı günler.

faruk4143

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 defa servise gittim. Opel Türkiye'ye de yazdılar. Gelen cevap, bunun aracın normal çalışma şekli olduğu, herhangi bir sorun olmadığı, Euro normlarını karşılamak, turbo ve motorun fazla ısınmasını önlemek için fanın bu şekilde ayarlandığı. Usta, Opel tarafından yeni bir yazılım yayınlanmadan bunun değiştirilemeyeceğini söyledi. Ama bir sorun olduğunu düşünmüyorlar. Hararet 90a ulaştıktan sonra fan çalışmaya başlıyor. Fanın hızı kullanım şekline göre artıyor ya da azalıyor. Ama asla kapanmıyor. Taa ki motoru stop edene kadar. Siz de servise gidin, Opel Türkiye'yi arayın, şikayette bulunun. Bu konuyla ilgili yoğun bir şikayet olursa belki bu durumu değiştirmeye yönelik birşey yaparlar.

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Soğuk motor da bile hararet 90 ise müşürdür biraz binin aslında fabrikalar eskisi gibi çalışmıyor lazer kesim motor parçaları eskiden çapak olurdu devir cevirmeyin belirli kilometre yavaş sürün parçalan alışsın denirdi bu yüzden ama artık lazer kesim var eğer sürekli soğuk motor da dahi sıcak ise müşürdür

faruk4143

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Soğuk motor da bile hararet 90 ise müşürdür biraz binin aslında fabrikalar eskisi gibi çalışmıyor lazer kesim motor parçaları eskiden çapak olurdu devir cevirmeyin belirli kilometre yavaş sürün parçalan alışsın denirdi bu yüzden ama artık lazer kesim var eğer sürekli soğuk motor da dahi sıcak ise müşürdür
Soğuk motorda hararet 90 degil. Hararet normal seyrinde 0dan 90a gelip biraz daha kullanınca fan çalışmaya başlıyor. Kullanım şekline göre (sehirici-duz yol ya da agresif-sakin) fanın çalışma hızı değişiyor. Ama sürekli çalışıyor. Araç stop edene kadar. Zaman geçtikçe düzelecek birşey değil. Hepsi aynı. Yazılımının bu şekilde olduğunu söyleniyor servise merkez tarafından. Serviste kullanıcıya bildiriyor.

Atalay1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki bu arac beynine sıkıntı olmayan motorlardaki bilgiler arizali aracin beynine aktarılsa ki bunu yaptiran bi arkadasimiz var duzeldi diye bana bilgisi geldi. Olabilir mi acaba

faruk4143

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki bu arac beynine sıkıntı olmayan motorlardaki bilgiler arizali aracin beynine aktarılsa ki bunu yaptiran bi arkadasimiz var duzeldi diye bana bilgisi geldi. Olabilir mi acaba
Detaylı anlatır mısınız? Kim hangi serviste nasıl yaptırmış bu işlemi? Servis nasıl kabul etmis bunu yapmayı? Yapılan araç 2019 model miymis?

Atalay1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayir arac 2019 degil. Ancak arac ayni bizimkiler gibi sürekli fan calistiriyormus. Ozel serviste aracin beynine format atmislar sorun çözülmüş. Ozel servistekiler deki yazilim eski tip yazilim oldugu icin yani sorunsuz yazilim oldugu icin onu yukleyince sorun çözülmüş bu haberi bugün duydum. Bende bi beyinciye sorduracagim

faruk4143

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayir arac 2019 degil. Ancak arac ayni bizimkiler gibi sürekli fan calistiriyormus. Ozel serviste aracin beynine format atmislar sorun çözülmüş. Ozel servistekiler deki yazilim eski tip yazilim oldugu icin yani sorunsuz yazilim oldugu icin onu yukleyince sorun çözülmüş bu haberi bugün duydum. Bende bi beyinciye sorduracagim
Gelişme kaydederseniz burada paylaşırsanız sevinirim. Yalnız garanti dahilindeki bir araca böyle bir mudahale ne kadar doğru olur bilemedim. Önceki modellerde sürekli fan çalıştırma termostat arızası sebebiyle, hararet göstergesinin oynamasiyla gerçekleşiyor sanırım. Bu yönde şikayetler var. Ama 2019larda hararet 90a geldikten sonra bir daha oynamıyor. Bunu gerçekleştirmek, motor sıcaklığını fazla yukseltmemek için böyle bir fan sistemi yapmışlar.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Şimdi 90 da stabil çalışıyorsa bu araca 100 de termostat acar sa radyatör soğuk olduğu için genelde 90 larda seyrede fan istediği kadar çalışsın termostat acmadiktan sonra boş çevirir bencede ya yazılım ile yada fanın bobin ve termiği var onlara bakılmalı termik fan 1 kademeyi ayarlar bozulursa fan 1 hiç çalışmaz