araç giderken stop etmesi

mer67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam arkadaşlar
Aracım vectra b 2001-1,6
aracım yolda giderken değişik zamanlarda ayağımı gazdan çektikten sonra stop etti,kenara cekip çalıştırmaya çalıştırdığımda hemen çalışmadı 3-5 defa marşa basmak zorunda kaldım, sadece birkaç defasında motor arıza lambası marşa basmadan önce yanık kaldı, marşa basınca o da yok oldu,
bu yüzden birkaç kez özel servise gittim, arıza EGR valfi dendi,daha 2 sene oldu bu valfi değişeli,arıza resetlendi, EGR tiner ile temizlendi,Tech 2 cihazı ile on-off yapıldı, yani egr sağlam fakat anlık olarak kurum gelmiştir dendi, ve bu olay son iki ayda 3-4 defa falan başıma geldi, arıza hep aynı ( EGR )
daha önce egr değişme sebebim aracın bazen marş basarken çalışmamasıydı ama en azında yolda hareket halinde iken stop etmiyordu.

şimdi sorum buna benzer sorun yaşayan arkadaşlar var mı? bu yoksa egr ye sahip olan opellerin bir sorunu mu?
şimdiden tşk.ler

mer67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fakat tech 2 hep egr valfi arızası verdi.

cevatgüngör

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende egr den çok korkmuştum sensörlerden daha maliyetli bende bağlattığımda sensör arızası ve hava debi sensörü arızası vermişti ama hava debi sensörü sağlam çıktı

fellatore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
EGR den başka bir yere bakmanın yararı olmaz diye düşünüyorum... ben de de aynı sorunlar oluyordu ama ancak birkaç ay sonra teşhis edildi nedeni ise muhtemelen EGR arızası sensor tarafından son haddeye gelince ancak tesbit edilebiliyor olmasıdır diye düşünüyorum... Ama EGR maliyeti benim elimdeki fatura da 200 ytl den fazla değil... bu yüksek bir maliyet midir sana kalmış ama değişince araç bana çok farklı geldi...

cevatgüngör

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ama aynı sorunlar bendede yani stop etme olayı bendede oldu dedimya 90 km hızla giderken bir anda araç stop etti ve bu şehir içindede oldu ve motor elektroniği ışığı yanıyordu bu yanma 1 2 hfta yanıp sönmeler şeklinde devam etti daha sonra devamlı yanmaya başladı ardından farklı bir sebepten araç 4500 d/dk nın üzerine çıkamaz oldu bu olay yine sensördendi valla tek aklıma gelen krank ve egzantirik mili sensörü egr 2000 motorlarda pek arıza yapmıyor dediler astranın vectranın 2000 in 1400 ün egr si aynı fiyatmı bilmiyorum ama ben arıza çıktığın da değiştirecektim 350 400 ytl yi görünce vazgeçtim iyikide değiştirmemişim arızam ondan değilmiş