Araç bilgisayarından verileri gerçek zamanlı göstermek

onurody

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Araç bilgisayarından verileri gerçek zamanlı göstermek

şiddetle takip ediyorum  special_Yeah

hasanacar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

harika şimdiden eline emeğine sağlık

S

Sercan.Sari

Bilgi Girilmemiş

Gerçekten çok ilginç ve yararlı bişey olucak, şimdiden kolay gelsin umarım başarırsınız..

onurody

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

şimdi hatırladım odak garajda böyle birşey yapılmıştı bi arkadaş video paylaşmıştı  telefonla racın herseyini kotrol ediyordu beyaz bir astra idi videodaki yöneticiler bilir

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

onurody link' Alıntı:
şimdi hatırladım odak garajda böyle birşey yapılmıştı bi arkadaş video paylaşmıştı  telefonla racın herseyini kotrol ediyordu beyaz bir astra idi videodaki yöneticiler bilir

Veri kaybından dolayı o başlığımız silindi maalesef.

Forumdan Cihan'ın (CMA) aracıydı.

Video hala duruyorsa yeniden yüklemesini rica ederiz.  :)

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Ee.. Takdir ve saygıyla eğiliyorum yapanların önünde. Nazik kelimeler bulmakta zorlanıyorum ama ne kadar iyi olduğunu ifade etmek için Türkçe'mizin naçiz argoları anca yeter. (:)

onurody

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu videodaki arkadaşlar acaba kullanmış oldukları malzemererin marka modelini birpaylassa tanıyan mı bu arkadasları

yildirim11

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Video'da Tarık abi görünüyor, yarın zaten yanına uğrayacaktım bu konuyu da konuşurum kendisiyle. Ama burdaki sistem benim anlattığımdan daha profesyonel bir sistem. Tarık abi videoda araç 3km uzaklaşırsa aracı durdurduğundan bahsediyor. Bunu yapabilmek için (bluetooth'un 100 metrede bile düzgün çalışmadığını düşününce) araçta internet bağlantısı (3g destekli gsm modülü ile), internetten alınan bilgileri yorumlayan bir bilgisayar (veya cep telefonu) olması gerekiyor. Bu durumda dahi iki cep telefonu p2p konuşamayacağından bir de sunucu (web service) gerekiyor. Açıkçası böyle bir sistemi oturtmak hem maliyetli hem de uzunca bir zamana ihtiyaç var. Ben direk telefon ile aracı konuşturmayı düşünüyorum. Yani araç maksimum 100 metre ötedeki (gerçek dünya şartlarında belki 20 metre, belki 50 metre) telefon ile haberleşecek. İlk aşamada istenirse cam kontrolü ile de uğraşırım ancak bana gereksiz geliyor açıkçası(ayrıca yapıp yapamayacağımı bilmiyorum bu kısmı, henuz opel'in obd-II protokolünü incelemedim, bunların ne kadarı teknik dökümanlarda var bakmam lazım, kesin konuşamıyorum o yüzden). Öncelikli hedefim araç bilgisayarından elde edemediğimiz verileri görüntüleyebilmek.

Ayrıca bugün çevremdeki arkadaşlarımdan da bir fikir çıktı, sizin de fikirleriniz varsa lütfen belirtin.
- Telefon ön cama yerleştirildiğinde, kamera kısmı yola bakıyorsa, sürüşün videosu çekilip, video üzerine o andaki devir ve hız bilgileri işlenebilir.

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yildirim link' Alıntı:
Video'da Tarık abi görünüyor, yarın zaten yanına uğrayacaktım bu konuyu da konuşurum kendisiyle. Ama burdaki sistem benim anlattığımdan daha profesyonel bir sistem. Tarık abi videoda araç 3km uzaklaşırsa aracı durdurduğundan bahsediyor. Bunu yapabilmek için (bluetooth'un 100 metrede bile düzgün çalışmadığını düşününce) araçta internet bağlantısı (3g destekli gsm modülü ile), internetten alınan bilgileri yorumlayan bir bilgisayar (veya cep telefonu) olması gerekiyor. Bu durumda dahi iki cep telefonu p2p konuşamayacağından bir de sunucu (web service) gerekiyor. Açıkçası böyle bir sistemi oturtmak hem maliyetli hem de uzunca bir zamana ihtiyaç var. Ben direk telefon ile aracı konuşturmayı düşünüyorum. Yani araç maksimum 100 metre ötedeki (gerçek dünya şartlarında belki 20 metre, belki 50 metre) telefon ile haberleşecek. İlk aşamada istenirse cam kontrolü ile de uğraşırım ancak bana gereksiz geliyor açıkçası(ayrıca yapıp yapamayacağımı bilmiyorum bu kısmı, henuz opel'in obd-II protokolünü incelemedim, bunların ne kadarı teknik dökümanlarda var bakmam lazım, kesin konuşamıyorum o yüzden). Öncelikli hedefim araç bilgisayarından elde edemediğimiz verileri görüntüleyebilmek.

Ayrıca bugün çevremdeki arkadaşlarımdan da bir fikir çıktı, sizin de fikirleriniz varsa lütfen belirtin.
- Telefon ön cama yerleştirildiğinde, kamera kısmı yola bakıyorsa, sürüşün videosu çekilip, video üzerine o andaki devir ve hız bilgileri işlenebilir.

Evet bu videodaki uygulama Odak'ta Tarık abi'nin çalışmaları sonucu ortaya çıkarıldı.
İsteyen arkadaşlar Tarık abi ile iletişime geçip uygulama hakkında bilgi alabilir ve aracına uygulatabilir.

Şuanda araçlara uygulanmaya başladı mı bilmiyorum ama fiyat olarak 700 TL civarında bir ücret konuşuluyordu.