araç bakımı uygulamaları videolu anlatım

NumberZOne

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: araç bakımı uygulamaları videolu anlatım

ozgun88 link' Alıntı:
iştahım kabardı valla bu iştahla boyayı attırana kadar silerim ben :) birde su sıkıcınızı nerden aldınız? Ya da tabanca gibi hortum ucuna takılanlardan bulabilir miyim? Ucuz ama işlevsel :)

Benim kullandığım makineyi forumdan Hakkı Bey'den aldım.

Bende ki makinenin gücü yetersiz, karcher' in 140 bar' lık modellerini alabilirseniz daha iyi olur.

Şebeke suyu güçlü ise Ez Jet Water tabanca bayağı etkili, köpük atmaz ama tazyiki iyi. Bende 2 adet var birini 15 liraya size verebilirim yada led ampul falan varsa takas yapabiliriz.

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

NumberZOne link' Alıntı:
Benim kullandığım makineyi forumdan Hakkı Bey'den aldım.

Bende ki makinenin gücü yetersiz, karcher' in 140 bar' lık modellerini alabilirseniz daha iyi olur.

Şebeke suyu güçlü ise Ez Jet Water tabanca bayağı etkili, köpük atmaz ama tazyiki iyi. Bende 2 adet var birini 15 liraya size verebilirim yada led ampul falan varsa takas yapabiliriz.

özelden yazıyorum hocam :)

firstemperor1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

madmax50 link' Alıntı:
Bende Ankaralı arkadaşlara bir soru sorayım.

Bazen stres atmak için kendi aracımı yıkamak istiyorum ama müstakil ev olmadığı için dışarıda yıkama yapabileceğim bir yer bulamadım. Para ile çalışan makinaları olan bir yer biliyor musunuz?
Atas proteo disinda benzinliklerdeki 1 lira calisan kopukleri tavsiye etmiyorum gozumle sahit oldum bir aracin clearcoat denen son kat vernigini yakmisti, uzak durun bence. Piyasada bilinen cogu markayi denedim sonax, turtlewax, ziebart, 3m, wurth falan hikaye oluyor meguiarsin yaninda. Birde aracinizdaki kilcal cizikleri gidermek icinde compound kullaniyor bazi yerler kesinlikle yaptirmayin bu urunler asindirici olarak kullaniliyorlar ve arac uzerindeki vernigi bozuyor bu sayede evet kilcal cizikler kayboluyor ama aracinizdaki parlakligi yok ediyor. Yine bazi oto boya koruma isi yapan yerler compound urunlerinin sadece metalik boyali araclara zarar verdigini, opak boyaya zarar vermedigini savunmakta, ancak yeni astra araclarimizda beyaz renk opak degildir, bu renk katalogda `summit white brilliant` yani parlak beyaz olarak gecer ve metalik renk araclardaki ayna efektini gorebilirsiniz baska marka beyaz araclarla kiyaslama yaparsaniz anlasiliyor zaten. İsin özü ben meguiarsdan memnunum tavsiye ederim. Ozellikle koyu renk araclara m21 urununu siddetle tavsiye ederim alin kullanin begenmezseniz parasini ben verecegim o kadar iddaaliyim special_Partyman
Yapabiliyorsaniz sunlari yapin derim  http://www.autopiaforums.com/forums/detailers-showcase/28795-2003-nighthawk-honda-accord.html

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

[img=447x600]http://i59.tinypic.com/2vnksr4.jpg[/img]

Uzun zamandır iş ve sağlık sorunları nedeniyle detail için vakiit ayıramıyorum, bu yüzden İzmir Ziebart da yaptırdığım bakımı Quick Wax-Ultimate Shampoo benzeri Meguiars ürünleriyle korumaya çalışıyorum.

Cebelli59

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ulas79 link' Alıntı:
videolu değil ama ufak resimli bir ilk paylaşım yapayım ,aracınızı yıkatmaya vaktiniz var ama cilaya vakit ayıramıyorsanız carpex in ıslak kuru hızlı cilasını öneririm sonax ın ve turtle wax ın muadil ürünleri var ama bu onlardan bin kat daha iyi,uygulaması çok basit araç yıkandıktan sonra ıslak panellere sıkıp aracı kuruluyorsunuz.

[img=800x450]http://imageshack.com/a/img853/4042/d5ja.jpg[/img]

buda bu gün uygulama sonrası aracım özellikle düşük ışıklı bir yerde çektim ki az ışıkta bile parlata bildiği görülsün.

[img=800x450]http://imageshack.com/a/img36/5096/7yi2.jpg[/img]

Yanlış anlamadım değil mi? Aracı yıkadık, ıslakken bunu sıkıp kuruluyoruz. Nasıl bir bez kullanmamız gerekiyor aracı kurularken çizmemek için?

Aracı tamamen kurulayıp sonra bunu bir cila bezi veya pediyle uygulasak daha etkili olmaz mı? Çok acemiyim kusura bakmayın :)

firstemperor1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
[img=447x600]http://i59.tinypic.com/2vnksr4.jpg[/img]

Uzun zamandır iş ve sağlık sorunları nedeniyle detail için vakiit ayıramıyorum, bu yüzden İzmir Ziebart da yaptırdığım bakımı Quick Wax-Ultimate Shampoo benzeri Meguiars ürünleriyle korumaya çalışıyorum.
En iyisini yapiyorsun bende sunuda kullaniyorum
http://www.sanalpazar.com/Meguairs-Wash-Wax-Kopuklu-Cilali-Ve-Waxli-Sampuan__isp8449358
Erdem boyadan meguiars urunlerini alabilirsiniz guvenilir yerdir reklama giriyorsa beni uyarsin mod arkadaslar bravoo
Cebelli59 link' Alıntı:
Yanlış anlamadım değil mi? Aracı yıkadık, ıslakken bunu sıkıp kuruluyoruz. Nasıl bir bez kullanmamız gerekiyor aracı
kurularken çizmemek için?

Aracı tamamen kurulayıp sonra bunu bir cila bezi veya pediyle uygulasak daha etkili olmaz mı? Çok acemiyim kusura bakmayın :)
Carpexin hizli cilasini tavsiye etmememin sebebi basincli kutuda olmasidir yoksa urun tatminkardir. Hizli cilalar cila pedleri ile uygulanmaz buna gerek yoktur. araci yikadiktan sonra 5-7 dk. kadar bekleyin bir elinizde hizli cila diger elinizde mikrifiber bez olsun cilayi sikin bezle kurulayin bu kadar baska biseye gerek yok. Aracinizi gunes altinda yikamayin her zaman golgede kurulamaya calisin.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

firstemperor link' Alıntı:
En iyisini yapiyorsun bende sunuda kullaniyorum

Dediğim ve uzun süredir memnuniyetle kullandığım şampuanım işte  :)

Birçok wax içerikli şampuana göre köpüğü daha yoğun, en güzel yanıysa yağlı kirleri kolayca çıkarması ve düzenli kullanımda aracın parlaklığını koruması.

Son zamanlarda fiyatı çok arttı yalnız.

mrt54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
u1312.hizliresim.com

Tolga KARACA link' Alıntı:
Dediğim ve uzun süredir memnuniyetle kullandığım şampuanım işte  :)

Birçok wax içerikli şampuana göre köpüğü daha yoğun, en güzel yanıysa yağlı kirleri kolayca çıkarması ve düzenli kullanımda aracın parlaklığını koruması.

Son zamanlarda fiyatı çok arttı yalnız.

045thumbsup

ttt35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende tecrübelerimi paylaşmak isterim.֖ncelikle aracı aldığımdan beri kendim çift kova yöntemiyle yıkıyorum bi kaç sefer serviste  ve sonaxta yıkandı o kadar.Hafta sonu genel bir temizlik yaptım bir haftadır yıkanmıyordu.İç dış motor detaylı bir temizlik yaptım.Tek başıma yaptığım için fırsat olmuyor foto çekimine bir daha ki sefere detaylı foto çekip paylaşacağım.
Kullandığım malzemeler şöyle;
Microfiber eldiven: Meguiars Wash Mitt
şampuan : Sonax Turuncu. az kaldı bittiğinde Meguiars Sarı şampuna geçeceğim.
Kurulama bezi: Uber Blue
Wax:Meguiars Ultimate Quick Wax. Aracı kuruladıktan sonra uygularım.Silmek İçin : 3M Wax Silme Bezi.
Lastikler için: Meguiars Endurance Parlatıcı Jel
Dış Plastikler İçin: Meguiars Ultimate Protectant. ( Meguiars Sarı Pedle  uyguluyorum.)
Krom  Yüzeyler için: Meguiars NXT All Metal Polish . ( Meguiars Sarı Pedle  uyguluyorum. ardından microfiber bezle siliyorum.)
Camlar: Naisol GlassShield uyguladım.bakalım sonucunu göreceğiz yağmur yağdığı zaman.
Torpido ve plastik aksam: Atas Vinet, Koruyucu olarak 303 Protectant( Tozlanmayı engelleyici UV korumalı) ( Direk yüzeye sıkmıyorum.Beze sıkıp uyguluyoum.)
Bez: Pamuklu bez
Detay fırçaları
Deri Kısımlar için: Meguiars Cold Class Rich Deri Temizlik ve Bakım (Meguiars Sarı Pedle  uyguluyorum.Pede döküp yüzeğe yediriyorum.)
Kumaş Yüzeyler için: Atas Vinet Köpük + Sonax Microfiber İç Temizleme Eldiveni ( Köpüğü koltuğa sıkıp hemen arkasından micfiberle siliyorum. Leke iz kalmıyor )
Araç Süpürgesi: Black&Decker ADV 1220. İşimi görüyor. ֖nce koltukları süpürüyorum.ardından aracın tabanını süpürüyorum.Kış döneminde lastik paspas kulladığım için onları fırçalayıp yıkıyorum.
u]Motor İçin:[/u] Microfiber beze vinet i sıkıp motor bölümünü siliyorum.
Koku : California Scents Golden State Delight.
Bu da kurulamaya geçmeden bir foto çekmiştim.

[img=800x450]http://i.hizliresim.com/eXlkpo.jpg[/img]

firstemperor1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ttt35 link' Alıntı:
Bende tecrübelerimi paylaşmak isterim.֖ncelikle aracı aldığımdan beri kendim çift kova yöntemiyle yıkıyorum bi kaç sefer serviste  ve sonaxta yıkandı o kadar.Hafta sonu genel bir temizlik yaptım bir haftadır yıkanmıyordu.İç dış motor detaylı bir temizlik yaptım.Tek başıma yaptığım için fırsat olmuyor foto çekimine bir daha ki sefere detaylı foto çekip paylaşacağım.
Kullandığım malzemeler şöyle;
Microfiber eldiven: Meguiars Wash Mitt
şampuan : Sonax Turuncu. az kaldı bittiğinde Meguiars Sarı şampuna geçeceğim.
Kurulama bezi: Uber Blue
Wax:Meguiars Ultimate Quick Wax. Aracı kuruladıktan sonra uygularım.Silmek İçin : 3M Wax Silme Bezi.
Lastikler için: Meguiars Endurance Parlatıcı Jel
Dış Plastikler İçin: Meguiars Ultimate Protectant. ( Meguiars Sarı Pedle  uyguluyorum.)
Krom  Yüzeyler için: Meguiars NXT All Metal Polish . ( Meguiars Sarı Pedle  uyguluyorum. ardından microfiber bezle siliyorum.)
Camlar: Naisol GlassShield uyguladım.bakalım sonucunu göreceğiz yağmur yağdığı zaman.
Torpido ve plastik aksam: Atas Vinet, Koruyucu olarak 303 Protectant( Tozlanmayı engelleyici UV korumalı) ( Direk yüzeye sıkmıyorum.Beze sıkıp uyguluyoum.)
Bez: Pamuklu bez
Detay fırçaları
Deri Kısımlar için: Meguiars Cold Class Rich Deri Temizlik ve Bakım (Meguiars Sarı Pedle  uyguluyorum.Pede döküp yüzeğe yediriyorum.)
Kumaş Yüzeyler için: Atas Vinet Köpük + Sonax Microfiber İç Temizleme Eldiveni ( Köpüğü koltuğa sıkıp hemen arkasından micfiberle siliyorum. Leke iz kalmıyor )
Araç Süpürgesi: Black&Decker ADV 1220. İşimi görüyor. ֖nce koltukları süpürüyorum.ardından aracın tabanını süpürüyorum.Kış döneminde lastik paspas kulladığım için onları fırçalayıp yıkıyorum.
u]Motor İçin:[/u] Microfiber beze vinet i sıkıp motor bölümünü siliyorum.
Koku : California Scents Golden State Delight.
Bu da kurulamaya geçmeden bir foto çekmiştim.

[img=800x450]http://i.hizliresim.com/eXlkpo.jpg[/img]
wooow 14alkiss 14alkiss forumda ne cevherler varmış. tebrik ediyorum süper bakım. special_Yeah special_Yeah