Arabayı yakacağım artık lütfen bakın

hawkeye

Kayıtlı Kullanıcı
11-Bilecik
Siteyi ziyaret et
Merhaba vectra b aracım var mayıs ayında aldım ilk arabam oldu ki lanet ediyorum her gün hararet problemi vardı en sonunda conta yaktı çözemedik, conta değişti hala hararet 100 derecede duruyor fan açsa dahi. Birde sağ paspasın altı durmadan su oluyor nereden geldiğini çözemiyorum ön konsolu söküp baktım borularda hiçbir şey yoktu. Hararet problemi için fan kademelerine baktım termostatta da sorun çıkmadı yeni çalışıyordur dediler başka önerisi olan yok mu kocaman forumda iki sorun için

Baytas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba vectra b aracım var mayıs ayında aldım ilk arabam oldu ki lanet ediyorum her gün hararet problemi vardı en sonunda conta yaktı çözemedik, conta değişti hala hararet 100 derecede duruyor fan açsa dahi. Birde sağ paspasın altı durmadan su oluyor nereden geldiğini çözemiyorum ön konsolu söküp baktım borularda hiçbir şey yoktu. Hararet problemi için fan kademelerine baktım termostatta da sorun çıkmadı yeni çalışıyordur dediler başka önerisi olan yok mu kocaman forumda iki sorun için
hararet için motordan kalın bir kablo ile şase alınız,bu hareret sorununa çözüm olacaktır.

ONEPLUS A5000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İlkerhg

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun, sıkmayın canınızı ne yazıkki bu tür şeyler oluyor. Sağ paspasın altındaki ıslaklık muhtemelen kalorifer peteğinden kaynaklı. Hararetle ilgili daha önce bazı arkadaşların 90 lık termostatla bu işi çözdüğünü duymuştum. Bir araştırın derim.

fortulu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kalorifer peteğinden su kaçırıyor olabilirsiniz yada oradaki borular veya Petek tıkalı olabilirsiniz bu yüzden su yavaş devirdaim ediyordur yada kaçak vardır arac su eksiltiyor mu

Mi 9 SE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
radyatörün orjınal mı yan sanayımı ben corsada yan sanayı rad yuzunden sıfır yapılan motoru bı daha yaptırmak zorunda kaldım termostatıda aynı sekılde orjınal al bu ıkısı cok onemlı su olma nedenıde paspastakı suya baktınız mı hıc sıstemdekı antıfırızlı su mu yoksa temız su mu baska bı yerdende alıyo olabılır bıde arac ıcı ısıtması nasıl hemen ısınıyormu ayagını gazdan cekınce soguyormu ıc fan acıkken eger soguma varda ıc petek tıkalıdır actırman yada degıstırmen lazım

kaannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
su alma sebebin sen fanı acınca cam silecekleri var alt plastik siyah kısım sağ tarafda fan motoru var fan acınca o calışıp suda yogun olursa suyu içeri basıyor bunu istediğin kadar araştır bulamazlar bunun çözümü o silecek altındakı plastikde cam ve plastık arasında conta oluyor o conta zamanla yünlü tarz oldugundan ölüyor onu değişiyorsun sorunun haloluyor kardeşim inşallah

kaannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra b lar fan değerlerini bilmem ama astra h 100 110 dercede çalışır 110da termostat açar 100 ee düşer 115 120 arasıda fan açar

borken

Kayıtlı Kullanıcı
66-Yozgat
Siteyi ziyaret et
Gecmis olsun

Hocam on cam sag ve aol taraflarinda gider var onlar tikali olabilir.
Hararet varsa en basta termostat fan rolesi fan musurune bakilmalidir harici radyator tikali olabilir kalorifer mualugu boUk olabilir kalorifer petegi tikanmis olabilir bunlar hararet sebebidir ben 8 aenedir binerim hic hararet yapmadim.
opeller 100 derece calisir zaten. Vectralar caginin ilerisindeki teknolojide arabalardir turkiyede cok az insan derdinden anlar.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Termostat, fan, kalorifer peteği, kalorifer boruları sağlam olarak görevlerini yapıyorsa geriye kala kala kalorifer musluğu kalıyor (fan zaman zaman devreye girmiyorsa radyatör ile akü arasında parmak boyunda bir rezistans olacak, o parça arızalı olabilir). Sağ tarafa gelen su nasıl, yağlı mı ( antifrizli su yağlı olur) yoksa temiz su mu? Antifrizli su ise kalorifer sisteminden, yağsız temiz su ise araca dışarıdan giren yağmur/yıkama suyudur.