arabama set döşemek istiyorum yardım eder msiiniz?

corsaLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Önerilen linkteki jbl'in eski tip woofer'ı şuan üretimi olduğu bile şaibeli kendi sitesinde bu woofer'ın üretimi yok benim bildiğim.Anfi ise goldmaster hiç denemedim denememde. Anfi ise sizin şuan kullandıklarını kurtarır. Ki yazan çıkışlar gerçekten o çıkışlar değildir. 400 watt yazar ama gerçekte o gücü verirmi şüphelidir. Woofer alıcaksanız 38 Cm kullanın benim tavsiyem bu yöndedir.Marka olarak Kicker öneririm. Anfi olarak Woofer'ı beslemek için mono kullanmanız lazım. Diğer kolonlar içinse stereo anfi kullanmanız gerekir.

gayet güzel. şimdi bütçede sıkıntı olmasa kicker hatta hertz önericem ama arkadaş 350 bütçem var diyince aham şaham set düzemez mono anfi tavsiye etmişsn haklısın woofer için mono lazım ama dier kolonlarıda beslemesi için stereo anfi alması gerekiyo şimdilerdeki mono anfiler 200-250den başlıyo + stereo anfi demişsn buda arkadaşımız için büyük bi para sıkıntısı yaratır o yüzden tek stereo anfi tavsiye ettim ben anfi olarak jameson iyidir tercihleri arasında bulundurmasını tavsiye ederim.4 çıkış stereo anfi köprülenerek 2 çıkış yapılır biri woofer'a digeride kolonlara verilip dengeli bi ses alınır benim düşüncem bu yönde ama arkadaş ne yapar bilemem. ;)

phoenixs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
jameson 4 çıkış lı amfi tavsiyesi varmı elinizde satım linki birde bildiğim kadarıyla dediler mono amfi için akü lazım anca kaldırır felan dediler

dj_gokcell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
jameson 505 olabilir mono için ayrıca aküye gerek yok yüksek sistemlerde akü gerekir

Vectrali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
saglam bi kablo altyapin olsun problem olmaz mono anfi de baglasan ileriye dogru bi de capacitor koyarsan iyi olur.... ikinci akuyu koyman icin en az 2-3 anfi felan olmasi lazim ki bu da normal kullanim icin gereksiz bence....

corsaLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mono anfi tavsiye etmem ama yinede siz bilirsiniz çünki o pioneer kolonları beslemeniz için ayrıca bide stereo anfiniz olmalı diyelim aldık kablo tesisatıydı aküsüydü kapasitörüydü falan ugraştıracak sizi ama stereo anfi alsanız köprüleyip 2 çıkış alsanız 1 i woofera gider diger çıkışta kolonlara benim düşüncem bu yönde..

redlion74

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
jbl bass alacaksan gt5 modelini al bence.kaliteli amfi alacaksan ikinci el pioneer gm-x904 olabilir 4*95w veya 2*220w bağlayabilirsin.ben kullanıyorum 2 tane 30cm bassı veya iki takım oval kolonu hoplatır.diğer çin malı amfiler on basar

GkySrl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar habire şu şunu hoplatır zıplatır diyorsunuz. Ortalama bir woofer bile 500 rms ile çalışır.Hangi stereo anfi 500 rms güç veriyor gösterirmisiniz bana. Sistem yapıcaksanız güzel bir altyapı lazım Kablodan başlamanız lazım.İşin ucuzuna kaçtıkça birşey anlamazsınız. Mantık budur.2 anfi kapasitör woofer 2 kolon sonrasında sistemi yükseltirsiniz. 2 tane 30 Cm bass'ı hoplatıyorum demiş arkadaş.Bunlar kaç rms'ki hoplatıyorsun? 4*95 Watt çıkışı var demişler maximum 4 tane oval yada 4 tane compenant kaldırır bu anfi neresine siz bunun woofer bağlıyorsunuz hayret ediyorum.

redlion74

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar habire şu şunu hoplatır zıplatır diyorsunuz. Ortalama bir woofer bile 500 rms ile çalışır.Hangi stereo anfi 500 rms güç veriyor gösterirmisiniz bana. Sistem yapıcaksanız güzel bir altyapı lazım Kablodan başlamanız lazım.İşin ucuzuna kaçtıkça birşey anlamazsınız. Mantık budur.2 anfi kapasitör woofer 2 kolon sonrasında sistemi yükseltirsiniz. 2 tane 30 Cm bass'ı hoplatıyorum demiş arkadaş.Bunlar kaç rms'ki hoplatıyorsun? 4*95 Watt çıkışı var demişler maximum 4 tane oval yada 4 tane compenant kaldırır bu anfi neresine siz bunun woofer bağlıyorsunuz hayret ediyorum.
Arkadaşımın arabasında 2 adet pioneer gm-904 amfi var.amfinin bir tanesi iki takım pioneer ts 6985 hopörlör çalıyor diğer amfide iki tane 30 cm pioneer ts-w303f 160 rms bassı canavar gibi çalıyor.amfiye woferları köprülü bağladığında 2*220w olarak çalıyor.biz bu amfinin 4 kanalı köprüleyerek bağlıyoruz hayret edecek birşeyde yok.parasına göre alınıp kullanıbilecek ucuz ve iş görecek cihazlar.o zaman set almak isteyen arkadaşa jbl 14001 1*1500w rms tek kanal mono amfisini önereyim yenisi 730tl civarında.set ve cihaz işi parayla alakalı

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
bas sesiyle hoplamak zıplamak istiyorsanız güçlü mono amfi şart.
stereo amfiyle alınabilecek ses belli.
benim aracımdaki sub da stereo bir amfiyle besleniyor ama zaten sistemi kurarken asıl amaç bas sesi desteklemekti.bu şekilde uzun süre müzik dinlemek mümkün.
ama desibel elde etmek istiyorsak bol rms li sub+monu amfi ikilisi gerekli.tabi bunları destekleyecek kablo vs altyapısı.

GkySrl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşımın arabasında 2 adet pioneer gm-904 amfi var.amfinin bir tanesi iki takım pioneer ts 6985 hopörlör çalıyor diğer amfide iki tane 30 cm pioneer ts-w303f 160 rms bassı canavar gibi çalıyor.amfiye woferları köprülü bağladığında 2*220w olarak çalıyor.biz bu amfinin 4 kanalı köprüleyerek bağlıyoruz hayret edecek birşeyde yok.parasına göre alınıp kullanıbilecek ucuz ve iş görecek cihazlar.o zaman set almak isteyen arkadaşa jbl 14001 1*1500w rms tek kanal mono amfisini önereyim yenisi 730tl civarında.set ve cihaz işi parayla alakalı

Haklısın arkadaşım. 160 Rms 'ten bahsedersen ben elimdeki anfilerde o woofer'ı yakarım. Benim anlatmak istediğim yardım isteyen kişilere bu işin nasıl işlediğini anlatabilmektir. Mono nedir stereo nedir Woofer nasıl beslenir. Düz mantık bakarsan stereo anfiyle hepsini beslersin. Yardım isteyen arkadaşlara bunları anlatabilmek önemli olan.