arabam tekliyor yardım

tevfik ünlü

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bende 1993 model 200i GL var ama ne hikmetse Lpg ile çalışırken tam gaz yemiyor ara sıra da hava filitresine giden plastik körüğü patlatıyor.bir kaç yere gösterdim Lpg ye uyum sağlamadığını söylediler sıralı sistem Lpg olması gerekir dediler ama aynı şekilde sıralı sistem olmaksızın sorun yaratmayan arabalar var ne yapmalıyım bir fikri olan varmı

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
körüğün patlama sebebi; ateşleme sistemindeki herhangi bir problem ya da emme manifoldunda gaz birikmesidir;aracı hep benzinle çalıştırın, lpg düğmesi ortada olsun;gaz pedalıyla lpg ye geçirin; körüğün orjinalini kullanın (45 ytl);hava filitresi kutusuna patlatma valfi taktırın,bujileri kontrol ettirin;değişecekse ya gm çift tırnak buji alın yada tek tırnak alacaksanız tırnak aralığınızı bir kademe düşürün;buji kablolarını değiştirin (ben kablolarla bujiye toplam 65 ytl verdim 2 ay önce) ;distürübitör kapağını söktürüp içini spreyle temizlettirin;gaz kelebeğini de söktürüp spreyle temizlettirin; eğer tekleme devam ederse büyük ihtimalle lpg regülatöründe arıza vardır;ayarlarınızı 4 gaz analiz cihazına girerek kontrol ettirin ve mümkünse o cihazla ayar yaptırn;eğer bunların hepsi yapıldıysa hava debimetresinde sorun olabilir ;bu arada konuyu yanlış yere açmışsınız ,teknik servis kısmına açmalıydınız...

Son düzenleme: