yardım edin lütfen kadran çalışmıyor

myalcin85

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
combomu sattıktan sonra 2004 model astra (g) enjoy aldım.
sıralı sistem lpg ve orjinal cd çaları çıkarmadan tesisat döşettim.
şimdi deneyimi olan arkadaşlara iki şey sormak istiyorum.
1- araç lpg'de çalışırken yol bilgisayarındaki anlık yakıt tüketimi çalışıomu ve araç yine lpg de iken kalan menzil düşüyormu?
(bende hem anlık yakıt tüketimi falan çalışıo hemde kalan menzil düşüyor, bu çok önemli benim için çünkü arabayı alalı 2 gün oldu lpg yi yeni taktırdım ve bu bir sorunsa ki ben öyle düşünüyorum araca zarar vermek istemiyorum ki bana göre lpg de çalışıomuş gibi gözüküyor ama benzinle çalışıyor)
2- tesisat döşenriken kapılardaki hoparlörler çıkarılıp yerlerine kompenant takıldı ve dolayısıyle cd çaların arkasındaki kablolar kesilip anfiye bağlandı buraya kadar herşey normal fakat geç saate kadar sürdüğü için akşam eve giderken hız ibresinin çalışmadığını gördüm (büyük bi ihtimal bindiğimde çalışıyordu çünkü çalışmasa dikkatimi çekerdi yolda bir anda durdu die tahmin ediyorum) sizce bunun nedeni nedir? tesisatcımı yoksa lpg cimi? lpg ci vites kutusunun oraya gösterge takmak için açtı, tesisatcıda teybi söküp anfi için kablo çekti. bu sorunu gidermek için ne yapmalıyım?
arkadaşlar arabayı aldım ama daha doğru düzgün binemedim bile bana bir yardım edin lütfen. . :sorry:

captain81

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimde eski araçta başıma gelmişti,kilometre göstergesine giden kilometre halatı sıkışmıştı onu düzeltince normale döndü,seninkide böle bişey olmuş olabilir

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
combomu sattıktan sonra 2004 model astra (g) enjoy aldım.
sıralı sistem lpg ve orjinal cd çaları çıkarmadan tesisat döşettim.
şimdi deneyimi olan arkadaşlara iki şey sormak istiyorum.
1- araç lpg'de çalışırken yol bilgisayarındaki anlık yakıt tüketimi çalışıomu ve araç yine lpg de iken kalan menzil düşüyormu?
(bende hem anlık yakıt tüketimi falan çalışıo hemde kalan menzil düşüyor, bu çok önemli benim için çünkü arabayı alalı 2 gün oldu lpg yi yeni taktırdım ve bu bir sorunsa ki ben öyle düşünüyorum araca zarar vermek istemiyorum ki bana göre lpg de çalışıomuş gibi gözüküyor ama benzinle çalışıyor)
2- tesisat döşenriken kapılardaki hoparlörler çıkarılıp yerlerine kompenant takıldı ve dolayısıyle cd çaların arkasındaki kablolar kesilip anfiye bağlandı buraya kadar herşey normal fakat geç saate kadar sürdüğü için akşam eve giderken hız ibresinin çalışmadığını gördüm (büyük bi ihtimal bindiğimde çalışıyordu çünkü çalışmasa dikkatimi çekerdi yolda bir anda durdu die tahmin ediyorum) sizce bunun nedeni nedir? tesisatcımı yoksa lpg cimi? lpg ci vites kutusunun oraya gösterge takmak için açtı, tesisatcıda teybi söküp anfi için kablo çekti. bu sorunu gidermek için ne yapmalıyım?
arkadaşlar arabayı aldım ama daha doğru düzgün binemedim bile bana bir yardım edin lütfen. . :sorry:
mezil düşüyo olması lazım benzin de yakmıyo mu sıralı sistem? ne kadar düştüğüne bakmak lazım benzin fazla gidiyosa lpg ayarlarında sorun olabilir
hız kadranının teli kopuyor bazen, o kopmuştur ama yaptırdığınız işlemlerle ilgili mi bilemicem

atomkarinca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kadrana elektrik sağlayan sigortası da atmış olabilir benim başıma gelmişti

myalcin85

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar lpg işini çözdüm benzin alınca hafızaya alıyor ve tahmini olarak menzil düşüyor, aslında araç lpg harcıyor benzin ibresi ve kalan menzil düşüyor fakat aslında benzin harcamıyor, sabah aracı çalıştırdığımda tekrar artmıştı ve lpg ci bunun normal olduğunu söyledi.
şimdi tek bir sorun kaldı ve gerçekten bir sorun, teybi açtığımda hız kadranı çalışıyor fakat teybi kapattığımda hız kadranı çalışmaz oluyor. işini bilmeyen tesisatcının yüzüne araç bu hale geldi, tesisatı başka bir yere düzelttirdim şimdi teyp sorunsuz çalışıyor fakat hala hız kadranı teybe bağlı olarak çalışıyor. bugün akşama kadar uğraştılar fakat işin içinden kimse çıkamadı.
teybin arkasından sadece hoparlöre giden kablolar kesilmiş olarak gözüküyor ama göremedikleri birşey daha var.
lütfen acil yardım istiyorum araç teyp kapalı iken arıza lambası yakıyor, kimse bilmiyormu hız kadranının kablosunun rengini falan arkadaşlar? bu arada teyp cdr 500

captain81

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
senin ilacın MOKİA bence o sana yardımcı olur heralde...

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Mustafa teybin arkasına ayriyeten kontaktan kontak voltajı geliyor.
Muhtemel onunla ilğili bi sıkıntı var.
Teybi söktüğün zaman ne oluyor önce ona bak.
Teybi sökünce ibre normal mi.?

myalcin85

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
bugün teybi söktüm ve ne kadar kesilmiş kablo varsa tek tek lehimleyip bağladım, küçük bir pil sayesinde önceden hoparlör kablolarını tespit ettim, soketin çok dibinden kesilmişti ve 2 saat uğraştım sanırım, güzelce yalıtımını yaptım ve teybi takmadan bi tur attım kadran çalışıodu artık, sonra amfi için dönüştürücüyü hazırda olan kablolara tekrar bağladım ve tek tek bantladım, sonuç mükemmel oldu, ama bida bilmedim bi yere götürürmüyüm ben aracı, katletmişti resmen ya :(
yardımlarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar, güvenilir bir yerde olmak güzel bir duygu. . .