Arabam çok yakıyor.

OPELCD

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tech 2 cihazına bağlattığın zaman oksijen sensörü arızasını varsa gösterir geçmiş olsun

oguz_bio

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence kısa mesafe kullanımda 10 lt yakıt tüketimi çok normal.Fabrika verileri ile sizin aracınız arasında 8 yıl var.Aracın bu süre içindeki yıpranması vs. sebepler yakıt tüketimini artırabilir.Buda gayet normal.
Katılıyorum, zaten fabrika verilerini öyle güzel sabit şartlarda hazırlıyorlar ki ben tutturacağımı hiç ama hiç sanmıyorum.

yakuzz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yakıtın gayet normal.. sadece senin araca mahsus değil; tüm opeller motor soğukken anormal yakıt tüketirler. Belki duymuşsundur opel motorlarına sanayiciler-ustalar "sıcak motor" derler. Çabuk ısınan, hararet yapmaya meyilli olan motorlardır. Sebebi ise yüksek ısıda hem yakıt tüketiminin düşmesi hemde gücün artmasıdır.

Benim aracımda 1,2 16V 1999 model; tüketimim aşağı yukarı seninle aynı.. Yalnız 2000d/devirde de vites değiştirme bence; bırak motor devri 3500'ü bulsun. Devirsiz kullanmak hem yakıtı artırır hem motora zarar verir.

corsa1.012v

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim arac corsa 1999 model 1.0 12v, yakuzz arkadasimiinda dedigi gibi bende vitesi ortalama 3500 devirde degistiririm ve yakit tuketimindende cok memnunum
sehir ici 7 litre
sehir disi 4, 4.5 litre

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
1- Normal şartlarda günlük kullanımlarda her araba fabrika verilerinden 0,5-1 litre fazla yakar.
2- Kış şartları başladı, soğuk havalarda yakıt tüketimi artar.
3- Kısa mesafe kullanımları ( en az 4 km ) yakıt tüketimini artırır.

Bunlar göz önüne alınırsa yakıt sarfiyatı normal olarak değerlendirilebilir.