Arabam çok yakıyor.

mehmetavci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar ;
Arabamın fabrika değerleri şehir içi 8.5 litre fakat benim araba 10 litre yakıyor. Hava filtresi,bujiler,hava akışmetresi,debriyaj baskı balata,motor yağı (Bor power ile birlikte) hepsi değiştirildi, Carbon clean yaptırıldı.Başka ne olabilir, ne yapmam gerek ? Hangi parçalar yakıt tüketimini etkiler ? Bilgi verirseniz memnun olurum.

OPELCD

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
oksijen sensörü arızalımı bu arada aracın modelini yazarsan daha cevap verlir

vectra1.6

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eksoz, sportif kullanımlar, sürekli kullandığınız yolun kısa olması (motor ısınmadan yapılan yol), fren pabuçlarının sıkılığı vs. şimdi aklıma gelen bunlar.

mehmetavci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araba swing 1.2i 16V 2000 Model. Frenlere de yeni baktırmıştım ,hantal bir kullanıcıyımdır.Devir 2000 i buldu mu vites değiştiririm .Ani hızlanma yapmam. Arabayı kısa mesafede çok kullanıyorum.Eksoz komple değişeli 2 yıl oldu eksozun garantisi yeni bitti.Garanti bitmeden ustaya göstermiştim.Normal demişti. Fakat oksijen sensoru ile ilgili bilgim yok. Bu parça tek başına yakıtı bu kadar etkileyebilir mi ?

vectra1.6

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet etkiler. bir de şunu çok söylüyorlar. yeni carbon clear yaptırıllan araçlarda biraz yakıtın artabiliceğidir. çünkü temizlenen kurumların bıraktıkları boşluklar. kompresyonu düşürüyormuş.

by_ci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şehir içinde ufak motorlu araçlar genelde çok yakıt yakar dur kalklardan dolayı çünkü ufak motorlu araçlarda araç ör:1,6 gibi motora göre daha fazla güç ister güç =yakıt diye düşünüyorum ben

ermaneray

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
bende kısa mesafe kullanıyorum ewden işe işten ewe ve benim araçtan daha fazla yakıyorsun ;) bir sorun oldugu kesin inş çözüm bulunur

mehmetavci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.2 enjeksiyonlu bir arabaya LPG taktırırsak millet güler herhalde. Birde Oksijen sensorunu kontrol ettireyim.Cihaza bağlandığında sensor hatası belli olur herhalde.

S

selocan77

Bilgi Girilmemiş
Bence kısa mesafe kullanımda 10 lt yakıt tüketimi çok normal.Fabrika verileri ile sizin aracınız arasında 8 yıl var.Aracın bu süre içindeki yıpranması vs. sebepler yakıt tüketimini artırabilir.Buda gayet normal.