Arabada Alman Mi-japon Mu-fransiz Mi-yerli Mi Buyrun Hep Beraber Oylayalim

İLKERNAVDAR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.bakirhome.com
dunyanın en ağır sanayisi almanlarındır araba konusunda almanların üzerine yok derim bunu araba ile kısıtmadan açmak gerekirse bugun el aletlerinde bosch markasının alın kullanın eskitebilene helal olsun derim almanlar her yaptığını kaliteli ve sağlam yapıyor kısaca özetlemek gerekirse 'almanın arabası rus'un kadını'

kgb2041

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
KONUYU BIRAZ INCELEDIM SANIYORSAM COGUNLUK ALMAN DIYOR FAKAT BENDE NEDEN ALMAN SORUSUNA ACIKLIK GETIRECEM,ADAMLAR DUNYA SAVASTAN CIKINCA KAPILARI KAPATTILAR DISARIYA,NE OLDUYSA O DONEMDE OLDU SANIYORUM:banned:

zaten alaman markası Opel'in sitesindeki bu anketten başka sonucun çıkmasını bekleyemezdik :)

fikret_sahin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Performans:Alman
Konfor: Alman
Guvenlik: Alman.
Tasarim/Dizayn: Alman.
Bu saydiklarimin cogu butceye gore Mercedesten BMW ye, Volkwagenden Opele, cogu Alman arabalirinda ust duzeyde musteriyi tatmin edecek kadar var. e daha ne olsun. ben Alman'lari tek gecerim.
he cok param olsaydi, italyan veya Amerikan diyebilirdim.

Erkut 205

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.205team.com
Benim oyum japondan yana.Yalnız ben bunu kendi kullanım imkanımın içerisinde yer alan kulvarda değerlendiriyorum.
Mercedes + Audı + Bmw bunları birazdaha üst kesime hitaben tutuyorum.
Bunun dışında bir sınıflandırma yapar isek

Almanlarda;
Opelde astra hb. ,astra sedan
Wv ise jetta , golf
Ford focus hb. , focus sedan.

Japonlarda;
Honda civic
Toyoto corolla
Nissanda eklenebilir ama ben eklemedim.

Japon tercihimin sebebi son 20 yıldır motor olarak çok ciddi çalışmalar içindeler.
Motorlar bu sınıf klasmanında oldukça uzun ömürlü ve sert kullanıma daha çok dayanımlı ve daha çok taviz veriyor sürücüsüne.
Ateşleme sistemlerindeki sorunsuzluk kullanılan işçilik kalitesi aracın parçasal ve elektriksel bağlantıları üzerinde bi kademe daha uzun zaman sağlıyor.
Bunlarında yanında ek olarak motor güçleri olarak iyi değerlere sahipler.Ve gücü yere aktarmakta rakiplerine nazaran daha başarılı oluyorlar.Tabi bunlar sistem olarakta aracın çekişi olarakta özellikle uzun yolda sabit hızlarda ciddi yakıt tasarrufları sağlıyor.

Ben bir fransız kullanıcısı olaraktan fransızlar bu markaların bırakın karşılaştırmayı yarısı bile olamazlar :D

Ama alman japon karşılaştırmasında bence tercih sözkonusu wv ile hondayı görüyorum.
Bu iki markanın ilerliyen yıllarda bu otomobil consepti içindeki modellerine yani avrupadakilere en büyük dezavantajını atmosferikte kalmakla yaşıyacak.;)
Bekleyip görüceğiz artık.

Herkezin tercihleri farklı olabilir ama unutulmaması gereken tekneloji ilerledikçe hata oranı artıyor.Daha sessiz çalışsın,çalıştığını hissetmiyelim,kusursuz çalışsın,herşey otomatik olsun elimizle oturduğumuz yerden kontrol edelim gibi taleplere sunulan firmanın arzı insanla bağdaşıyor.Tabi bununla birlikte yaptıklarıda mutlaka hatasız olmuyor.

Benim için sürücü rahatlığı ve konforu çok çok önemli 1. sırada gelmiyor.Kaldiki artık çoğu honda civic, toyota corolla gibi önde gelen marka ve modelleri oldukça iyi,araç içi plastik, ergonomi,görsellik ve konsol olarak sürücüye tatmin ve memnun edici özellikeriyle oldukça başarılılar.

Ghent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Artık birçok Japon otomobili Almanlar ile boy ölçüşebiliyor,hatta geçebiliyor. Motor ve performans konusunda kuşkusuz japonlar bir adım öndeler. Lexus gibi Japon otomobillerinin bazı modelleri,çoğu Alman otomobillerinden daha donanımlı,daha güvenli,daha kaliteli. Parça sayısı Japon otomobillerinde çok daha yaygın.Modifiye denince akla Japon geliyor.

Bundan sonra araç alacak olsam kesinlikle Alman alırım,ancak Japonları yabana atmayın .. Efsane otomobillerin coğu japonlardan çıkmadır...

iberay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim araç buna göre en ideal araç.2003 model opel combo.motor isuzu .bir japon klasiği .tükenmez motor derler. Kasa Alman .Yaptığım bir kazada benim aracın el kadar yeri ezilmişti ama eski sw renault arabanın (tank gibi derler) 3 parçası hurdaya çıkmıştı.Önüme atılınca olacağı buydu.Bundan iyisi şamda kayısı.

astra38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şuna bak yaww elin mallarını övüyoruz şurda , heralde TÜRK arabaları demek isterdim

Ghent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bknz:2009 Nissan Skyline GT-R . :D Porsche hunter. Dünya üzerine Skyline gibi bir araç gelmedi,gelemeyecek :)