Araba Tavsiyesi ?

peaceloving

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar opelim ailesi, 2013 ten beri bu siteye üyeyim. 3,5 yıldır kullandığım aracımı geçen hafta sattım. Aracım Astra H enjoy twinport, 2006, 156 bin km de, lpg li idi. Toplamda 50 bin km yaptım ama arabaya en az 5 bin lira harcadım (periyodik bakımlar hariç) yine de masrafını bitiremeyince satmak durumunda kaldım...
Elimde 35_40 arası para var, tavsiye edeceğiniz hangi araçlar var. B segmenti ve dizel alma niyetindeyim. Lpg den çok çektim, subabıydı. gaz ayarıydı filan. Tavsiyelere açığım arkadaşlar, piyasa yükselmeden de almak istiyorum...

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
c segmenti araç.
içi yayla gibi. 307 var bende içi şaşırtıcı derecede geniş 307 ve 308'in.
bagajıda gayet yeterli. psa motoru var .130 140 binde alınabilir o paralara. b segmenti araç pişmanlık oluyor genelde. bizde corsa var en ufak birşeyde herkesin ağzında bagajı çok küçük içi çok dar. adam içinde bunalıyor km biraz fazla olsun c segmenti olsun derim. tabi tercih sizin. psa motoru ölümsüz motor ford volvoda bile aynı motor vardı :)

peaceloving

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
_

c segmenti araç.
içi yayla gibi. 307 var bende içi şaşırtıcı derecede geniş 307 ve 308'in.
bagajıda gayet yeterli. psa motoru var .130 140 binde alınabilir o paralara. b segmenti araç pişmanlık oluyor genelde. bizde corsa var en ufak birşeyde herkesin ağzında bagajı çok küçük içi çok dar. adam içinde bunalıyor km biraz fazla olsun c segmenti olsun derim. tabi tercih sizin. psa motoru ölümsüz motor ford volvoda bile aynı motor vardı :)

Valla ben 2006 model astrayı 2013 yılında aldım, benzin lpg ve 107 bindeydi. 3 buçuk yılda belki 5 bin masraf yapmışımdır ama bir türlü düzeltemedim, yine çekiş düşüklüğü filan baş göstermeye başlamıştı, illallah ettirdi ve uygun fiyata sattım kurtuldum 156 binde....
Diyeceğim o ki sütten ağzım yandı yoğurdu üfleyerek yemek istiyorum :)) Arama yaparken kriterim 2012 ve 2014 arası, km ise max 70 binlik dizel, o da B segmenti oluyor,zaten yeni evliyim çoluk çocuk da yok hocam, varsın bagaj küçük olsun. Kia rio lar çok hoşuma gidiyor, fikriniz var mı ?

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rio güzel araba. bende dizele geçeceğim. bakalım psa motorlu araçlara güveniyorum kendimde ford var psa motorlu gidişi sorunsuzluğu güzel.
c4 c5 308 arsında bir seçim yapacağım :)

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Türkiye de iyi araba mantigi
Az yakan
Ucuz yedek parca
Az ariza
Ikinci el piyasasi
Malesef orta gelir buna mahkum
Avrupada
Guvenlik
Rahat donanimli guclu konforlu ve yol tutus
Hal böyle olunca gercekten arac secmek zor..

SM-C101 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

peaceloving

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
_

Türkiye de iyi araba mantigi
Az yakan
Ucuz yedek parca
Az ariza
Ikinci el piyasasi
Malesef orta gelir buna mahkum
Avrupada
Guvenlik
Rahat donanimli guclu konforlu ve yol tutus
Hal böyle olunca gercekten arac secmek zor..

İyi arabaya binmek için iyi para vermek lazım Türkiyede. Avrupada insanlar ortalama 6 7 maaşına sıfır araba alabiliyorken biz iyi bir ikinci el bile alamıyoruz. Biz 3 bin lira alıp benzinin litresine 5 tl , ete 40 tl verirken avrupalı 3 bin euro alıp benzine 1.5 euro, ete de 8 euro veriyor, artı parası dünyanın her yerinde çok değerli. Bu şartlarda bizi" kıskanan" avrupalıyla aynı arabaya binmemiz zor hocam malesef :))
Araba işini de yüzde 90 ya fiesta ya da pevgeot 208 alacağım

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Muhakka kiskaniyorlardir daa..
Zevkler tartisilmaz ancak sunu bilmekte fayda var c ile d segment araclarda ciddi malzeme kalite farki olur. .

OPPO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benimde aklımda c5 var 40-45 arası düşük km bulunabiliniyor. D segmenti olması büyük avantaj