Aracımı satmayı düşünüyorum ?

erdogan_5561

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İki yıldır bu siteye üyeyim ve yine ikiyıldır opel sahibiyim. Aracımı bir arkadaştan aldım ve ilk altı ay hergün kullanmama rağmen sanayiye uğramadım desemyeridir. Altı ay sonra arabam jonta yaktı yaptırdım. 3 ay daha sıkıntı çıkarmadı. Sonrasında motor sağdan soldan yağ atmaya başladı araba ısınınca kaputtan yağ dumanı çıkıyordu resmen tabi motor yaptırdım yaklaşık 8 ay önce. Sonrasında sıkıntılar hiç bırakmadı peşimi. Birde ben titiz biriyim en ufak sorun olunca rahatsız oluyorum. Geçenlerde stopetme sorunu vardı onu şimdilik çözdük. Fakat arabada motor yapıldıktan sonra hiç bitmeyen sorun su eksiltme var. 300-400 km de yarım litre su eksiltiyor. Artık uğraşamıyorum ve bu şekilde piyasa fiyatının altında satmak istiyorum.
Abartmıyorum en az yarım vectra parası para harcadım arabaya. Mekanik aksamında yürüründe kaportasında sorun yok ama motor işi ...
Şunuda sölemek isterim 2 yıldır beni hiç yolda bırakmadı, motor yedi jonta yaktı yinede canavar gibi gidiyordu şimdide gidiyor ama soğudum birkere. Yarın malum siteye ilana koymayı düşünüyorum. 2 yıl önce aldığım fiyatın çok az üstünü yazcam. Arızalar dışında yaptırdığım şeyler için. Bunlar ne derseniz ; bir kere motorda yenilenmeyen parça yok gibi. Baskı balatası, fren balataları 10 bin km olmadı değişeli. Akü marş dinamosu 2 ay önce yenilendi. Geçen ay ön farları yeniledim orjinalleriyle, tavan döşemesinde sarkma vardı onu yeniledim, park sensörü taktırdım. Bunun gibi şeyler. Zaten motora harcadığım parayı yazmak istesem yarı araba parası daha yazmam lazım.
İlana herşeyi yazcam zaten. kar amacım kesinlikle yok. Zararıda düşünmüyorum. Sorununu da yazcam oraya alacak kişi bilsin ne olduğunu.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Araba gerçekten şans işi. 10 seneye yakın Vectra B kullandım, hiç sorun yaşamadım diyebilirim. 10 sene zarfında şunu öğrendim Vectra B aracın varsa, bu aracı bilmeyen, tecrübesiz ustalara el sürdürmeyecek onarımlarında kalitesiz yan sanayi parça kullanmayacaksın. Şimdilerde Vectra A kasa kullanıyorum, A kasalar B kasaya oranla daha cefakar.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun şurası net motor yaptırdığınız veya conta yenilemesini adam gibi yapmayan ustalar yüzünden bu hale gelmiş aracınız.iyi bir usta su eksiltme nedenini rahatlıkla bulabilir

Sony Z5 Cihazımdan Gönderildi

karadag.05

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi beni hatırladın mı bilmem sana sohbetten yazmıştım samsun/kavaklı oldugumu demıstım ismim hayrettin. opel alacagım demıstım sende alma demiştin ama ben seni dinlemedim aldım :) 9 aydır biniyorum. 2.0 cd vectra 97 model. Aldığımda tiriger setini felan değiştirdim başka da sanayiye hiç gitmedim. Ustalar babamı ve beni arıyolar niye gelmiyosun yanlışımız mı oldu diye artık :) adına üzüldüm sen kötü ustalara denk gelmişsin. Herşey gönlünce olsun ..

erdogan_5561

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba hatırladım Hayrettin :) bugün birkaç tane daha servise gittim ve sonunda neden su eksişlttiğini bulduk. Radyatörün sol köşesinde çatlak var fan müşürünün üstünde. Ordan su akıtıyor. Çok zor görünür bir yerde. Pazartesi radyatörü, genleşme kabını kapağını su hortumlarını, termostadı, fanmüşürünü komple değiştircem. Battı balık yan gidermiş :) Bakalım nolcak. Şimdilik satma işini askıya aldım çünki çok masraf ettim çok emek harcadım bu şekilde fiyatı öldürürler.

dante38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hortumlari CCOOKK dikkatli bir seklide kontrolden gecirin en ufak bir suphe duydugunuz hortum varsa degistirin.Yasinin getirdigi sorunlaran biride hortum.Zamanla soguk-sicak derken catliyor ince ince kaciriyor.Antifiriz seciminide dikkatli yapin forumda konusu var.Ben opet turuncu oneriyorum.Uzerinde extenden life yazan turuncu renkli antifiriz.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

karadag.05

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba hatırladım Hayrettin :) bugün birkaç tane daha servise gittim ve sonunda neden su eksişlttiğini bulduk. Radyatörün sol köşesinde çatlak var fan müşürünün üstünde. Ordan su akıtıyor. Çok zor görünür bir yerde. Pazartesi radyatörü, genleşme kabını kapağını su hortumlarını, termostadı, fanmüşürünü komple değiştircem. Battı balık yan gidermiş :) Bakalım nolcak. Şimdilik satma işini askıya aldım çünki çok masraf ettim çok emek harcadım bu şekilde fiyatı öldürürler.

Abi birde şu var. Tamam masraf ettin ama alacağın araca etmiycen ne malum? Araba alırkan bi ton demir bir avuç civata. Bence risk almaya değmez. Bence de battı balık yan gider :)