araba soğukken beyaz duman sorunu

EREN007TR

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
merhaba
171 binde corsa c dizel aracım var. aracı uzun süreden sonra ( 7-8 saat sonra örneğin ) ilk çalıştırmamda birkaç dakika beyaz duman geliyor. beklersem 5-10 dakika çalıştırıp gidersem 1-2 dakikaya kalmadan kayboluyor. 4bin km önce yağ ve hava filtresi değiştirdim. turboda 1700-2500 arası bir ıslık sesi duyuluyor gaza basarkende çekerkende. sorun nereden kaynaklı olabilir acaba? su ve yağ eksiltme çekişinde herhangi bir değişiklik yok.

badwet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ayni şekilde arıza bende yaşadım benim problemim enjektörün birinden çıkmıştı.Enjektörleri kontrol ettirin gerekirse söktürür temizletin

EREN007TR

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
benimde aklıma gelen ya enjektör yada turbodan kaynaklı. acaba ne kadar tuttu bu yakınlarda yaptırdıysanız? birde aracın çekişinde yakıtında fark yarattımı?

badwet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fiyat konusunda bir şey söyleyemem geçen sene benim başıma gelmişti ayrıca tamircim eşimin akrabası olduğu için ücret olayına girmedik bile.

EREN007TR

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
başka fikri olan varmı arkadaşlar?

irenbe96

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba
171 binde corsa c dizel aracım var. aracı uzun süreden sonra ( 7-8 saat sonra örneğin ) ilk çalıştırmamda birkaç dakika beyaz duman geliyor. beklersem 5-10 dakika çalıştırıp gidersem 1-2 dakikaya kalmadan kayboluyor. 4bin km önce yağ ve hava filtresi değiştirdim. turboda 1700-2500 arası bir ıslık sesi duyuluyor gaza basarkende çekerkende. sorun nereden kaynaklı olabilir acaba? su ve yağ eksiltme çekişinde herhangi bir değişiklik yok.

Bende de 2004 dizeli var.169 binde aynı sorun var.Tamircim büyük ihtimalle subap lastikleri dedi.Kuruyan lastikler yağ kaçağı yapıp yanma odasına giriyormuş.Lastikler ısınınca kaçağı kestiği için duman olayı birkaç dakika sonra kesiyor.Dediği bu.Ben de ilk fırsatta arabayı götürüp baktıracağım.

EREN007TR

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
yanlız öyle bir durumda yağ eksiltme olurdu sanırım uzun süre zarfında. bendekide 2004 1.3 dizel

irenbe96

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yanlız öyle bir durumda yağ eksiltme olurdu sanırım uzun süre zarfında. bendekide 2004 1.3 dizel

Ben de öyle düşünüp sık sık yağ kontrolü yapıyorum ama şimdilik herşey normal.Yarın ustam sabah motor soğukken gelip kendisi çalıştırıp bakacak bir cevap alırsam paylaşırım.

EREN007TR

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Ben de öyle düşünüp sık sık yağ kontrolü yapıyorum ama şimdilik herşey normal.Yarın ustam sabah motor soğukken gelip kendisi çalıştırıp bakacak bir cevap alırsam paylaşırım.
hocam gelişme varmı?

irenbe96

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam gelişme varmı?

Ustam aynı zamanda arkadaşım (özel opel servisi var) sabah çalıştırdı .Büyük ihtimal enjektröler dedi.Bugün elinde bir takım enjektör vardı.Onları taktı. Motor soğuyunca yarın sabah belli olacak.Paylaşırım.