Araba kendisi gidiyor :S

masques

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bugün vectrada yeni bişey keşfettim normalmi yoksa bi arızamı var bilmiyorum.Kırmızı ışık için yavaşlamak üzere ayağımı gazdan çekmiştim.Araba 1000 devire kadar düştü sonra 1000 devirde kendisi gitmeye başladı.Sonra bunu diğer viteslerde de denedim 1. ve 2. vitestede gazı bırakınca aradaba 1000 devire kadar inip kendisi gitmeye devam ediyor.Benim arabadamı bi sorun var normalimi bu ?

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gayet normal,rolanti arabayı yürütmeye yetiyor :D
hatta hızlanabilir bile :D

meriva cosmo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
normal

Volcano

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hafif yokuş çıkarken dahi ayağınızı gazdan çekin araç stop etmeden kendi kendine yokuşu çıkacaktır.

AhmetH

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayır hayır sorun yok..

Buna "rölanti hızı derler" modern araçların hepsinde vardır.. ayıca dizellerde daha yüksektir bu hız.

bunu şimdi öğrenmeniz aracınızı dahada sevmenize neden olacaktır.

açın yol bilgisayarından anlık tüketimi .

rölanti değerleri değişmeden sıkışık trafikte ilerlemeye çalışın :D

gayet iktisatlı bir tüketim tablosu oluşur..

hatta inad ederseniz 1-2-3-4-5 geçişini yapabilirsiniz..

5. vites 1000 ddak hızı 30 lu bir değerdi. yazın sahil kenarlarında gezinmek için bire bir... :kop:

Tanbaron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bugün vectrada yeni bişey keşfettim normalmi yoksa bi arızamı var bilmiyorum.Kırmızı ışık için yavaşlamak üzere ayağımı gazdan çekmiştim.Araba 1000 devire kadar düştü sonra 1000 devirde kendisi gitmeye başladı.Sonra bunu diğer viteslerde de denedim 1. ve 2. vitestede gazı bırakınca aradaba 1000 devire kadar inip kendisi gitmeye devam ediyor.Benim arabadamı bi sorun var normalimi bu ?
aynen bende de öyle.
1. 2.ve3. viteste denedim.1000 devire düşünce kendiliğinden motor devri yükseliyor ve arabanın stop etmesini önlüyor.
Ayrıca vites değişimlerinde de motorun devirini aracın hızına göre alçaltıp yükseltiyor gibi geliyor bana,çünkü debriyaj kavraması çok sarsıntısız.

AhmetH

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
IAC valve (idle air control valve) namı değer rölanti regülatörü ayarlıyor devri.

G

ghost ship

Bilgi Girilmemiş
ewet bizim arabada da aynısı oluyo 1000 devirdeyken kendisi gidiyo güzel bişi :D