Araba gaz yemiyor.

vectra delisi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectra 1.8 gl 18sv motor kodlu karbüratörlü motor. Araba lpg de 3000 deviri geçmiyor gazı köklesem bile araba belli bi devirden sonra bayılıp kalıyor rolantide kalıyor. Sizce sorun neden olabilir bujiler buji kabloları yağı yeni değişti.:(

EGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracında lpg varsa önce sorunu lpg de aramalısın büyük bir ihtimalle lpg ayarı bozulmuştur. Lpg yok ise gaz kelebeğini temizletin ve hava debisini kontrol ettirin.

EGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yapman gereken şeyi yazıyorum buji ve buji kablolarında şayet sorun yoksa aracıyın lpg filitresinin tıkalı olup olmadığını kontrol ettir ve lpg regülatörünü gaz kelebeğini temizlet ve hepsinden sora tekrardan lpg ayarı yaptır sorun düzelecektir. Ben aracı görmeden ancak bunları yazıyorum bunları yapıpta düzelmezse bu işin bunlar dışında bir çok nedeni olabilir ateşlemede sorun olabilir vs. vs. Benim yazdıklarımı evvela bir ustaya kontrol ettittir şayet sorun yoksa sorunu kaynağı tespit edilmelidir.
Geçmiş olsun kolay gelsin.

vectra delisi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok teşekkürler buji, buji kabloları, regülatör daha yeni değişti. Tekrar kont. ettirmem iyi olur sanırım ilginiz için çok teşekkürler.

vectra delisi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bülent abi gösterdiğin linkteki sorunla aynı ama o zaman benzindede aynı şeyi yapmazmıydı bide benim arabada bu parça varmıdır.

gentleman_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bülent abi gösterdiğin linkteki sorunla aynı ama o zaman benzindede aynı şeyi yapmazmıydı bide benim arabada bu parça varmıdır.

benzınde yapmıyormu yapmıyorsa bır yorum yapamayacagım ahmet

bızım arabaların en buyuk sorunu bu sensörler sızınkınde varmı yokmu hıc bır fıkrım yok

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bence yazık bu arabalara abi durumunuz elveriyorsa benzinden şaşmayın kendinizden örnek biçin kötü bi yemek yiyince motor bozuluyo 1 hafta 10 gün düzelmiyo arabada da böyle bence

cem_utku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence yazık bu arabalara abi durumunuz elveriyorsa benzinden şaşmayın kendinizden örnek biçin kötü bi yemek yiyince motor bozuluyo 1 hafta 10 gün düzelmiyo arabada da böyle bence

:Daynen yaa insan gibiler ne zaman bozulsa tamirciye götürsem hasta doktora gittiği zaman iyileşirmiş derler ya öle oluor:D