Apı SN motor yağı acilll yardım

Alfonso

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhabalar herkese Aracım 2001 model Opel Astra G 1.6 139 bin km de aracıma motor yağı aldım Liqui Moly 10-40 Mavi bidon Apı SN marka ama aracımın yaşı itibari ile sanırım Apı SL olmalıymış bu Liqui Moly 10-40 SN yi koyarsam zarar verirmi bi sorun çıkartırmı hassasım bu konuda o yüzden bi zarar bi sorun çıkartırsa Mobil 10-40 alıcam o yüzden yorumlarınızı önerilerinizi bekliyorum

Yasin Aygün

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar herkese Aracım 2001 model Opel Astra G 1.6 139 bin km de aracıma motor yağı aldım Liqui Moly 10-40 Mavi bidon Apı SN marka ama aracımın yaşı itibari ile sanırım Apı SL olmalıymış bu Liqui Moly 10-40 SN yi koyarsam zarar verirmi bi sorun çıkartırmı hassasım bu konuda o yüzden bi zarar bi sorun çıkartırsa Mobil 10-40 alıcam o yüzden yorumlarınızı önerilerinizi bekliyorum

API SN, SL yi kapsamaktadır hiçbir sorun olmaz.

mesutkt

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Merhabalar. Ben genellikle Castrol kullanıyorum, birdahaki yağ değişiminde ustamın bilgilendirmesi ile Motul düşünüyorum, ligui yı hiç duymadım. Acaba hangisini kullanmalıyım? Aracım Astra g 1.6 LPG li

Lenovo P2a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alfonso

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhabalar. Ben genellikle Castrol kullanıyorum, birdahaki yağ değişiminde ustamın bilgilendirmesi ile Motul düşünüyorum, ligui yı hiç duymadım. Acaba hangisini kullanmalıyım? Aracım Astra g 1.6 LPG li

Bizim araçlarımız yağ yakar bunu fabrikasıda diyor 1000km de 0,6 ben castrol hiç kullanmadım kullanan arkadaşlarımın arabası traktör gibi çalışıyor hepsini mobil veya Liqui Moly e geçirdim araçlar üst devirleri isteklenmiş ben şuan mobil 10-40 var yağ değişimim geldi Liqui Moly kullanıcam 10-40 benim ustam bide bunu dene dedi yüksek kilometreli araçlar için Liqui Moly hemde bu marka alman sitelerinde olsun yurt dışı sitelerinde olsun çok tercih ediliyor ve övgü ile bahsediliyor aldım deniyicem o Apı Sl muhabbeti kafamı yordu sağolsun arkadaş aydınlattı beni o yüzden Liqui Moly ve Mobil ben şaşma

mesutkt

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Bizim araçlarımız yağ yakar bunu fabrikasıda diyor 1000km de 0,6 ben castrol hiç kullanmadım kullanan arkadaşlarımın arabası traktör gibi çalışıyor hepsini mobil veya Liqui Moly e geçirdim araçlar üst devirleri isteklenmiş ben şuan mobil 10-40 var yağ değişimim geldi Liqui Moly kullanıcam 10-40 benim ustam bide bunu dene dedi yüksek kilometreli araçlar için Liqui Moly hemde bu marka alman sitelerinde olsun yurt dışı sitelerinde olsun çok tercih ediliyor ve övgü ile bahsediliyor aldım deniyicem o Apı Sl muhabbeti kafamı yordu sağolsun arkadaş aydınlattı beni o yüzden Liqui Moly ve Mobil ben şaşma
Kullanım sonrası yorumunuzu bekliycem. Benim aracım Astra g 1.6 kullanmak istersem liqui 10*40 yeterlimi yoksa kendi içerisinde çeşitleri varmıdır? LPG de var aracımda. Hangisini almalıyım?

Alfonso

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Kullanım sonrası yorumunuzu bekliycem. Benim aracım Astra g 1.6 kullanmak istersem liqui 10*40 yeterlimi yoksa kendi içerisinde çeşitleri varmıdır? LPG de var aracımda. Hangisini almalıyım?

Mobil ile Liqui Moly tabsiye ederim şuan aracımda mobil 10-40 var ve 7 bin km oldu mobil den memnunum sadece Liqui Moly denemek istiyorum ama izlenimlerini söylicem mobil 10-40 bu araç için iyi ilk çalıştırma yani soguk calistirma felan gayet başarılı sessiz de çalıştırıyor Liqui Moly nasıl
Bir izlenim vericek ona bakıcam bilgi veririm burdan 👍

byburcx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aracımın 200000-210000 bakımlarında Castrol merak edip aldım. Aracın sonraki rutin bakımına 2000 KM kala bilgi ekranında Yağ Seviyesi Kontrolü uyarısı çıktı. Ecotech motorun yağ yaktığını duymuştum ama daha önce gene GM marka orijinal yağını koydum eksiltme yapmadı Petrol Ofisi'nin yağını kullandım gene eksiltme yapmadı. Castrol'de var bişeyler, benim ön görüm Ecotech motora uygun bir yağ değil. Bu zamana kadar Astra G'de 3 yağ denedim gene en stabili fabrikanın önerdiği GM motor yağı.

Liqui Moly kendini ispatlamış benim diyen yağı tokatlayabilecek kalitede bir üründür. Fiyatı fazla o yüzden ben almıyorum uygun olsa alır denerim, daha şikayet edeni görmedim.