Aöf'den Anlayanlar bir Bakabilir mi ?

Opel's Driver

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar ;

Aöf Okuyan varsa bilirler Sonuçlar Açıklandı.Benim notlarda iyi sayılır ama Aöf gene bana uyarı vermiş.Genel Not Ortalamam 1.79 Muş.Nasıl hesapladılar onuda bilmiyorum tabi.

Şimdi Ben kaldımmı geçtimmi güz döneminden hiçbişey anlamadım.2.Dönem ne yapmam lazım hiçbişey anlayamadım. :) Bıktım Vallahi Şu Aöf'den.

izm35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
normal fakültelerde 1.80 üst sınıfa geçme ortalaması, 2.00 mezuniyet için gerekli min ortalamadır, aof de de aynı diye biliyorum.

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 nin altında olduğundan ortalamanız siz dd olan dersi yine alacaksınız ortalamayı yükseltmek için

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba , bende AÖF Felsefe 3.sınıf öğrencisiyim

Puanlarım bunlar

xaWl2VE.jpg

Şimdi ben genel not ortalamam 2.00 üzeri olduğu için sadece İnkılap Tarihi 1 dersinden kaldım (FF aldığınız derslerden ne olursa olsun kalırsınız ve tekrar etmek zorundasınızdır) ama şöyle bir berbat durum var

2.sınıftan 1 ders bile bıraktığınız takdirde isterseniz 3.sınıftan hiç ders bırakmayın 4.sınıfın güz döneminden sınava giremiyorsunuz ne yazık ki , illa o 2.sınıfta kaldığınız dersleri vermek zorundasınız

Şimdi ben seneye güz döneminde ki sınava sadece bu kaldığım inkılap tarihinden gireceğim eğer onu verirsem ondan sonraki sene güz döneminde 4.sınıf güz dönem derslerini verip Allahın izniyle mezun olup diplomamı alacağım

Yani 1 sene geç mezun olacağım 1 ders yüzünden

Sizin durumunuza gelirsek

Genel not ortalamanız 1,79 (2.00 Altı) olduğu için uyarı almışsınız , 11 Martta kayıt yenileteceğimiz Bahar döneminde gireceğiniz sınavlardan yine 2.00 ortalamasının altında puan alırsanız bu sefer Uyarı yazan yerde Tekrar yazacaktır ve Denetim dersinden tekrar sınava girmeniz gerekecektir

Ama sadece Denetim için konuşuyorum oda içinde D harfi olduğu için , içinde D harfi geçenlerden eğer o dönemki ortalamanız 2.00 altı olursa kalırsınız , üstü olursa geçersiniz

Ama içinde D geçmiyorsa (mesela CC , BA , BB gibi ...) o zaman o dersten ne olursa olsun KESİN geçersiniz ve ortalamanız 2.00 altında olsa bile o dersleri TEKRAR ALMAZSINIZ

Yani sizin kritik olan dersiniz Denetim dersidir , diğerlerinden geçmiş gözüküyorsunuz

Bahar dönemine sıkı çalışıp Genel Not Ortalamasını yükseltin derim ben

Saygılarımla

Son düzenleme:

Opel's Driver

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba , bende AÖF Felsefe 3.sınıf öğrencisiyim

Puanlarım bunlar

xaWl2VE.jpg

Şimdi ben genel not ortalamam 2.00 üzeri olduğu için sadece İnkılap Tarihi 1 dersinden kaldım (FF aldığınız derslerden ne olursa olsun kalırsınız ve tekrar etmek zorundasınızdır) ama şöyle bir berbat durum var

2.sınıftan 1 ders bile bıraktığınız takdirde isterseniz 3.sınıftan hiç ders bırakmayın 4.sınıfın güz döneminden sınava giremiyorsunuz ne yazık ki , illa o 2.sınıfta kaldığınız dersleri vermek zorundasınız

Şimdi ben seneye güz döneminde ki sınava sadece bu kaldığım inkılap tarihinden gireceğim eğer onu verirsem ondan sonraki sene güz döneminde 4.sınıf güz dönem derslerini verip Allahın izniyle mezun olup diplomamı alacağım

Yani 1 sene geç mezun olacağım 1 ders yüzünden

Sizin durumunuza gelirsek

Genel not ortalamanız 1,79 (2.00 Altı) olduğu için uyarı almışsınız , 11 Martta kayıt yenileteceğimiz Bahar döneminde gireceğiniz sınavlardan yine 2.00 ortalamasının altında puan alırsanız bu sefer Uyarı yazan yerde Tekrar yazacaktır ve Denetim dersinden tekrar sınava girmeniz gerekecektir

Ama sadece Denetim için konuşuyorum oda içinde D harfi olduğu için , içinde D harfi geçenlerden eğer o dönemki ortalamanız 2.00 altı olursa kalırsınız , üstü olursa geçersiniz

Ama içinde D geçmiyorsa (mesela CC , BA , BB gibi ...) o zaman o dersten ne olursa olsun KESİN geçersiniz ve ortalamanız 2.00 altında olsa bile o dersleri TEKRAR ALMAZSINIZ

Yani sizin kritik olan dersiniz Denetim dersidir , diğerlerinden geçmiş gözüküyorsunuz

Bahar dönemine sıkı çalışıp Genel Not Ortalamasını yükseltin derim ben

Saygılarımla

Teşekkür ederim vermiş olduğun bilgiler için.

Şunu Sormak istiyorum. Genel Not Ortalaması 1.79 Şu anda. Bahar Döneminde dönem ortalamasını kaç yaparsam genel not ortalaması 2.00 a ulaşır ?

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim vermiş olduğun bilgiler için.

Şunu Sormak istiyorum. Genel Not Ortalaması 1.79 Şu anda. Bahar Döneminde dönem ortalamasını kaç yaparsam genel not ortalaması 2.00 a ulaşır ?

Benim şahsi fikrim notlarınız çok güzel , çoğunda A harfi var , buda iyi bir başarı elde etmişsiniz anlamına geliyor

Ortalamanızı yine bu şekilde getirirseniz bahar dönemine , genel ortalamanız çok rahat bir şekilde 2.00 'ı geçecektir

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi 2. dönem d'li not getirme çok rahat 2 ortalamayı geçersin. hatta 1 tane d'li not bile kurtarabilir.zaten dönem ortalaman çok iyi yine aynısı gelirse yukarı çeker genel ortalamanı...

metin_7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen benimde uluslar arasi isletme cd geldi bende de uyari yaziyor ikindi donemd ikinin usyune cikmam lazimki o derside kurtarip geceyim benimde ortalama 1.80 aklima birsey takiliyo bn o dersi veremedim diyelim su anda 3sinifim 4e gecemiyormuyum?

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen benimde uluslar arasi isletme cd geldi bende de uyari yaziyor ikindi donemd ikinin usyune cikmam lazimki o derside kurtarip geceyim benimde ortalama 1.80 aklima birsey takiliyo bn o dersi veremedim diyelim su anda 3sinifim 4e gecemiyormuyum?

2.sınıf dersi ise o tekrar edeceğin ders , 4.sınıfın güz dönemini alamazsın . Kaldığın kaç ders var ise 2.sınıftan onları verdikten sonra ancak 4.sınıftan ders alabilirsin

Buda geç mezun olman anlamına gelir