Antalya Dolu yağışı

GkhncnK

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar şimdi nette gördüm. Antalyada ceviz büyüklüğünde dolu yağmış bugün. Merak ettim bizim forumdan orada olupta canı veya malı zarar gören olmuş mudur diye? Araçların ve insanların üzerine o büyüklükte dolu yağdığını hayal edemiyorum. Geçmiş olsun tüm antalyalılara.

emre16

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Geçmiş olsun. Görmedim haberlerde falan ama umarım ciddi boyutta bişey değildir.

GkhncnK

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
HABER

Antalya'nın Kemer ilçesi Çamyuva beldesi civarında, ceviz büyüklüğündeki dolu yüzünden Antalya-Kumluca kara yolunda ulaşım aksadı. ANTALYA - Öğle saatlerinde etkili olan ceviz büyüklüğündeki dolu, Çamyuva çevresinde kısa süre de olsa yaşamı olumsuz etkiledi.
Dolu nedeniyle Antalya-Kumluca kara yolunda araçlar bir süre hareket edemedi, yağışla birlikte çöken sis nedeniyle araç konvoyları oluştu.
Kemer Kaymakamı Bayram Ali Köse, 10-15 dakika süreyle ara ara dolu yağdığını ancak şu ana kadar kendilerine iletilen olumsuz bir durum olmadığını söyledi.

M8402

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir kez bizim şirket arabası yakalanmıştı böyle doluya,heryerinde küçük küçük göçükler oldu, tertemiz kazasız araba komple boyandı.

S

sozberk

Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar tam okul çıkış saatine denk geldi. Arabalar zarar görür diye endişe ettik ama bir şey olmadı. Hatta arkadaşın corsası tam kapının önündeydi. dolu bir şey yapamadı. malesef çiftçiler için aynı şeyi diyemeyeceğim. özellikle tam bahar mevsiminde olduğu için tarlalara ekili sebzeler mahvoldu. bu yıl karpuzu biraz pahalıya yiyebiliriz anlayacağınız. altı yıldır Antalya'da yaşıyorum. gündüz vakti böyle bir olayı ilk kez gördüm. Hatta bu olayı hayatımda ilkkez gördüm. önce aniden bir sağanak yağmur olarak başladı devamında sağanak yağmur sağanak doluya dönüştü. dolu taneleri gitgide büyüdü. Sonlara doğru dolu taneleri çok büyük hale geldi. biterken Tek tük dolu taneleri düşüyordu ama inanın isabet etse yaralanmaya neden olabilirdi. Bir de bildiğimiz yuvarlak dolu değildi ceviz büyüklüğünde olanlar. Yuvarlatılmaya çalışılmış buz parçalarıydı.
Artık dolu yağışı bittiğinde öğrenciler yerdeki dolu taneleriyle kar topu oynuyorlardı.

GkhncnK

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar tam okul çıkış saatine denk geldi. Arabalar zarar görür diye endişe ettik ama bir şey olmadı. Hatta arkadaşın corsası tam kapının önündeydi. dolu bir şey yapamadı. malesef çiftçiler için aynı şeyi diyemeyeceğim. özellikle tam bahar mevsiminde olduğu için tarlalara ekili sebzeler mahvoldu. bu yıl karpuzu biraz pahalıya yiyebiliriz anlayacağınız. altı yıldır Antalya'da yaşıyorum. gündüz vakti böyle bir olayı ilk kez gördüm. Hatta bu olayı hayatımda ilkkez gördüm. önce aniden bir sağanak yağmur olarak başladı devamında sağanak yağmur sağanak doluya dönüştü. dolu taneleri gitgide büyüdü. Sonlara doğru dolu taneleri çok büyük hale geldi. biterken Tek tük dolu taneleri düşüyordu ama inanın isabet etse yaralanmaya neden olabilirdi. Bir de bildiğimiz yuvarlak dolu değildi ceviz büyüklüğünde olanlar. Yuvarlatılmaya çalışılmış buz parçalarıydı.
Artık dolu yağışı bittiğinde öğrenciler yerdeki dolu taneleriyle kar topu oynuyorlardı.

Tekrar geçmiş olsun.

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben habere çok inanmamıştım yani ceviz büyüklüğünde değildir abartmışlar fındık kadardır sanmıştım hatta bir resimde adamın elindeki taneleri yerden en büyüklerini seçmiş diye yorumlamıştım ama demekki baya baya büyükmüş hepsi.

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bikaç sene önce izmitte yağmıştı hyundai ve peugot-citroen büyük darbe almıştı.
biçok 0 araç hasar görmüştü