Antalya Ahalisi

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Söylediklerine kısmen katılıyorum Merthan. Ben o servisi bilmem tavsiye üzerine gittim. Benim aracın servisi tektir. İyi bir kullanıcı aracını tanıyan kullanıcı ne olduğunu bittiğini bilir. Oraya gidene kadar kullandığım klima artık çalışmıyor. Yanmayan arıza ışığı yanıyor. Çalışan 1.ve 2. kademe fan çalışmıyor. Antalya yazında çalışmayan fan motorunu hayal edebilir misiniz. Şu anda kış mevsimindeyim. Durumu kurtarıyorum. Ama bu sıkıntı yaz ayında yaşandı. Ve işim ilginç yanı 200 tl ye yapılabilecek tamirat için 600tl fiyat çıkardılar. Anlımızda saf mı yazıyor anlamadım. Beni oraya gönderenin bir kabahati yok. Bana iyilik yapmak istediler Merthan yanlış anlama sakın. Üzülürüm.

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 13:42 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 13:38 ----------

Bu arada ben sana veya başkasına daha önce birçok yere götürdüm baktırdım demedim. Sadece akşam buluşmamızda Laksu Levent arkadaşımız op-com bağladı olmadı sonradan öğrendik ki ingilizce programı olması gerekiyormuş. O gün de arıza lambası yanmıyordu ve yine yanmamıştı.

bukadar arızanın alt tarafı cruse control aktivesi yapılırken olması bana biraz ters geliyor. bu arada benimde anlımda saf yazmıyor. ben tüm piyasadaki fiyatlara hakimim. işim bu satın alma. ona göre gidip fiyat alıp yaptırıyorum. parça konusunda çok fiyat söyleyemzler ama tamir işin içine girince isteyen istediği fiyatı söylüyor. o konuda haklısın. turbo tamiri mesela. antalyada 600tl diyorlar istanbulda 300 diyende var 1000 diyende var. sorsan hepsi 10 numara iş yapıyor. hepsinin referansları çokçok iyi. OPEN dede durum aynı. ben benim arabamda hiçbir sorun yaşamadım. 4 sene oldu dile kolay 11 yaşında araba 174000km de. ben bu adamlara referans olurum. ama tekrar tekrar söylüyorum. kimse kimsenin babasının oğlu değil. ve insandır servistir ustadır elbet hata yapar. 0 hata ile hizmet veren bir tane servis gösterin bana bileklerimi kesserim. müşterisini yarı yolda bırakmayan servis yoktur türkiyede. servise sorsan müşteri cinstir. müşteriye sorsan servis dolandırıcıdır. bunun sonu yok abi... antalyada onlarca opel servisi var. bak ben şimdi turboyu değiştiricem DORUK opele vericem. neden diceksin. bu işi türkiyede en iyi şekilde yapan adam orda çalışıyor. işin piri yani. ben alınmam darılmam. sende alınma darılma istemem. ben referans olurum OPEN servise. bu turbo işim bittikten sonra arabam tahüüt edildiği gibi 205hp olursa bu konudada DORUK için referans olurum. olay budur yani :)

AKFKM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bukadar arızanın alt tarafı cruse control aktivesi yapılırken olması bana biraz ters geliyor. bu arada benimde anlımda saf yazmıyor. ben tüm piyasadaki fiyatlara hakimim. işim bu satın alma. ona göre gidip fiyat alıp yaptırıyorum. parça konusunda çok fiyat söyleyemzler ama tamir işin içine girince isteyen istediği fiyatı söylüyor. o konuda haklısın. turbo tamiri mesela. antalyada 600tl diyorlar istanbulda 300 diyende var 1000 diyende var. sorsan hepsi 10 numara iş yapıyor. hepsinin referansları çokçok iyi. OPEN dede durum aynı. ben benim arabamda hiçbir sorun yaşamadım. 4 sene oldu dile kolay 11 yaşında araba 174000km de. ben bu adamlara referans olurum. ama tekrar tekrar söylüyorum. kimse kimsenin babasının oğlu değil. ve insandır servistir ustadır elbet hata yapar. 0 hata ile hizmet veren bir tane servis gösterin bana bileklerimi kesserim. müşterisini yarı yolda bırakmayan servis yoktur türkiyede. servise sorsan müşteri cinstir. müşteriye sorsan servis dolandırıcıdır. bunun sonu yok abi... antalyada onlarca opel servisi var. bak ben şimdi turboyu değiştiricem DORUK opele vericem. neden diceksin. bu işi türkiyede en iyi şekilde yapan adam orda çalışıyor. işin piri yani. ben alınmam darılmam. sende alınma darılma istemem. ben referans olurum OPEN servise. bu turbo işim bittikten sonra arabam tahüüt edildiği gibi 205hp olursa bu konudada DORUK için referans olurum. olay budur yani :)

Anlaşılan polemiğe girceceğiz. Ben bildiğini sanıyordum Bu kadar dediğin arıza 1481 1482 arıza kodlu motor beyin fan tetiklememesinden kaynaklanıyor. Bu kadar savunma mekanizmanı öne sürmene anlam veremiyorum. Kimse babamın oğlu değil diyorsun ama söylemlerini bir oku benimle neyin tartışmasını yapıyorsun bu olayı yaşadığım günden sonraki gün sana yazdım. O günkü yorumunda ben haklı bugün ise yalancı olduğumu vurguladın. Sen istediğin kadar şöyle böyle de o servis benim sorunsuz aracıma motor beyin arızası açtı. Bu gerçeği bana ne anlatarak saptırmaya çalışıyorsun ki.

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
yok ya ayıp ediyosun ne polimiği :) forumlaşıyoruz. ama dediklerimin kesinlikle yalancılıkla alakası yok. burda bir duralım. ben sana asla yalancısın diyemem. ve sorun yaşamışsın yaşamadında diyemem. sorunda kim haklıdır neden kaynaklanmıştır bulmak lazım. başka servislere danışmak lazım. ben sadece sıkıntı yaşamadığım bir servisi öneriyorum. referans oluyorum. OPEN veya DORUK yada başka X servis farketmez. istanbuldakilerede OPEL TEAM SERVİCE derim :). kimse tabikide babamın oğlu değil. sorun yaşattı ise üstüne düşmek lazım tabikide. o zamanda dedim. ama sorun yaşadın diye o servis kötü servis olduğu anlamına gelmez. ben bunu savunuyorum. servisi değil. yani 100 müşteriden 98 i memnunsa bu iyi bir servis olduğu anlamına gelir. demek istediğim özetle bu. yetkili serviste yaşadığım sorunu anlattım işte. sapa sağlam arabayı bıraktım çekici sırtında çıkardım. bu o servisin sorunlu olduğu yada kötü servis olduğu anlamına gelmez. bana göre benim arabamı mafettiler. onlara göre zaten olacakmış burda oldu yapacak bişey yok dediler. sakın yanlış anlama beni ben kimseye yalancı filan diye ithamda bulunamam. ama bana bir servis öner dediklerindede ben 4 senedir burası ile çalışıyorum bence iyi insanlar iyi ustalar derim. şuanda bana soranlara hala söylüyorum iyi servistir ancak bir arkadaşımda şöyle bir sorun yaşadı filan diyede ekliyorum. senin yaşadığın sorunu anlatıyorum. belki oraaya gönderip hem işçilikten hem parasından memnun kalan 30-35 tanıdığım var. hem ailemden hem çevremden. tekrar ediyorum ben illa open open demiyorum. sadece ben bu servisten memnunum diyorum. önümüzdeki ay doruk opele turbo için bırakıcam. adamlar bu işi başarırlarsa, ilerde bu tip bir iş için servis soran olursa DORUK dicem. ama takarken turbo kırarsa buda doruğun kötü servis olduğu anlamına gelmez. ben yaptırdım sorun çıkmadı memnunum dicem.bu arada senin sorunun için DORUK ta ömür var. ona danış belki kolay bir çözümü vardır. sakın yanlış anlama Akif abi beni. şurda yüz yüze bakıyoruz :) senin yaşadığın sorun benim için örnek teşkil eder.

SYSOP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende size bi dekorasyoncu referansında bulunmayı çok isterdim ama maalesef..
Mutfak tadilatı için sözleşme yaptığımız firmanın süresi dolalı iki hafta oldu ortada dolap kasasından başka bir şey yok. Yasal süreç başlattık artık. Verdiğimiz parayı unuttuk mahkemeyle alabilirsek ne âlâ deyip, bi haftadır mutfaksız evde duvarlara bakıyoruz :)
Şimdi burada isim vermeyeyim ama bu tarz bireye bulacak olanlara yazayım uzak dursunlar adamlar resmen dolandırıcı. Tamam usta ameleyle uğraşmak zordur ama piyasa gerçekten çok bozulmuş namuslu, sözünün eri adam(!) bulmak çok zorlaşmış.

AKFKM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende size bi dekorasyoncu referansında bulunmayı çok isterdim ama maalesef..
Mutfak tadilatı için sözleşme yaptığımız firmanın süresi dolalı iki hafta oldu ortada dolap kasasından başka bir şey yok. Yasal süreç başlattık artık. Verdiğimiz parayı unuttuk mahkemeyle alabilirsek ne âlâ deyip, bi haftadır mutfaksız evde duvarlara bakıyoruz :)
Şimdi burada isim vermeyeyim ama bu tarz bireye bulacak olanlara yazayım uzak dursunlar adamlar resmen dolandırıcı. Tamam usta ameleyle uğraşmak zordur ama piyasa gerçekten çok bozulmuş namuslu, sözünün eri adam(!) bulmak çok zorlaşmış.

Çok üzücü ve can sıkan bir durum. Böyle durumlarda insan herşeyden geçiyor. Umarım en kısa zamanda hallolur işiniz.

tyanali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ahali nasılsınız
Dün akşam serik-aksu arasında 18:30 gibi kimse trafikte değildir umarım. Sürahiden boşalırcasına yağdı rahmet :)

AKFKM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Slm Ahali hiç ses çıkmıyor. Herkes bayağı yoğun sanırım.
Arkadaşlar ben aracımın döşemelerini sökecek (bana verecek bende yıkayıp tezmizleme yaptıktan sonra geri ustaya vereceğim) iç süngerini dikecek, elyaf ve şile bezlerini yeniyeyip geri montajını yapacak bir döşemeci arıyorum.
İç süngerler erimiş kahverengi çamur gibi lekeler oluşmaya başladı.
Siliyorum yine oluyor. Büyük sünger ile kumaş sürtününce gıcırtı oluyor.
O da beni deli ediyor. Bildiğiniz varsa bana mesaj atar mısınız? Teşekkür ederim.

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Antalya ahalisi 4 mayis pazar günü kahvaltı organizasyonu yapalım ne dersiniz?

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
hey gidi hey. ne idi ne oldu?