Anlık Yakıt Tüketimi Gösterge Sorunu

locke1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ynt: Ynt: Anlık Yakıt Tüketimi Gösterge Sorunu

bhdrkrks link' Alıntı:
Rolantide en az 10 kere frene sonuna kadar bastım tüketim kımıldamadı bile :s

Freni bilmiyorum ama debriyaj da kesin yapıyor

bhdrkrks

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Anlık Yakıt Tüketimi Gösterge Sorunu

valla bugün şunu fark ettim aracla 50 km hızla gidiyorum, kırmızı ışık malum hafif frene bastım çok hafif araç 30 km'nin altına düştüğü zaman anlık yakıt tüketimi (ayagım gazdada değil frende de değildi) 10,00 lt gösterdi :) Sizden ricam araçınızla bugün yola çıktıgınız zaman lütfen bu dediğim olayı denerseniz sizde de böyle bir durum mevcut mu değil mi ? onu merak ediyorum. Aracı servise götürmeden emin olmam lazım rica ediyorum arkadaşlar. Bu arada aracım otomatik.

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bhdrkrks link' Alıntı:
valla bugün şunu fark ettim aracla 50 km hızla gidiyorum, kırmızı ışık malum hafif frene bastım çok hafif araç 30 km'nin altına düştüğü zaman anlık yakıt tüketimi (ayagım gazdada değil frende de değildi) 10,00 lt gösterdi :) Sizden ricam araçınızla bugün yola çıktıgınız zaman lütfen bu dediğim olayı denerseniz sizde de böyle bir durum mevcut mu değil mi ? onu merak ediyorum. Aracı servise götürmeden emin olmam lazım rica ediyorum arkadaşlar. Bu arada aracım otomatik.

Bende de bazen bu durum oluşuyor. Bir problem değil bence.

bhdrkrks

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Astraowner arkadaşımızın yazısını yeni gördüm :) sizin dediğiniz mantıklı geldi gerçektende araç 30 km altına düştüğü zaman yakıt tüketimi alıp başını gidiyor :) resmen kendisi gaza dokunuyor.

musty.32

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

@ftertezzek link' Alıntı:
Fren merkezi (westinghouse)'un belirli bir basınç altında çalışması gerekir bu basıncı da emme manifoldu üzerinden diyafram vasıtası ile gerçekleştirir.

belirtilen değerleri bu sebepten dolayı görürsünüz. basıncı dengelemek için araç emme manifoldundan hava çektiğinden yakıt değerinde değişim
görürsünüz.

küçük bir deneme yapın araç rölantide çalışırken anlık yakıt tüketiminiz 0,5-0,8 lt/s olarak görünür 5-6 defa fren pedalına tam basıp çektiğinizde motor devrinizin değiştiğini ve anlık yakıt tüketiminizin yükseldiğini görebilirsiniz.

aynı şekilde elektro servo direksyonlar, araç üzerindeki tüm elektrikli aksamları açtığınızda alternatörünüze yük bineceğinizden yine yakıt değişimini gözlemleyebilirsiniz.  ;)
arkadaş açıklamış sadece astra j değil bütün araçlar böyle çalışıyor. mesela 4 viteste 50 km altında yokuş aşağı ayağınızı gazdan çektiğinizde yakıt sarfiyatı 2,0-4,5 gibi gösterir 50 km üstünde 0 gösterir 120 km üstünde 4 viteste gazdan cektiğimizde yine 2,0-4,0 gibi rakamlar gösterir aynı 120 ile giderken 5 viteste gazdan çektiğimizde gösterge 0 ı gösterir dediğim gibi siz 4 viteste 50 ile giderken firene basmaya başladığınızda hıza uygun olan 3 vitese düşürürseniz anlık yakıt tüketimi yine 0 göstermeye devam eder

exp27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar benim araç ilk çalıştığında anlık tüketim rölantide 0,9 -1-0,8 gibi değişiyor motor iyice ısındıktan sonra 0,7 hatta 0,6 ya kadar düşüyor bide bazen motorun gürültü sesi biraz geç bitiyor bazende sessizleşmesi biraz sürüyor bazen gazı çok iyi yiyor hah süper diyorum bazen gaza geç tepki veriyor .herhalde bunlar normaldir aracın daha kilometresi çok az