Anlam Veremediğim AFL Arızası

hasanacar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Anlam Veremediğim AFL Arızası

mert aynısı  aylar önce bendede oldu direksiyonu sağa çevirdiğimde yanan sarı ışık veren sağ ampul de hissedilmeyecek şekilde titremeyi saptadım serviste takım olarak beyaz ışık veren lambalardan taktırdım sorun düzeldi sağ lambayı lamba ayağında incelediğimde temassızlık sonucu ark yapmış voltajı lambaya yeterli amperde veremediğinden arıza düşürüyor sen  o lambayı söküp ayaklarını temizleyip yerine takmayı bir denermisin

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Herkese geçmiş olsun dilekleri ve yeni araç tavsiyeleri için teşekkür ederim.  :)
Araç değiştirme planlarım var ama ne zaman olur, Astramın yerini ne alır henüz kafamda netleştiremedim.  ::)
Sözde Ekim gibi Cascada'ya geçiş yapacaktım ama 100.000 gibi fiyatlar konuşulunca boyumu aşacağını anladım.  :)

hasanacar link' Alıntı:
mert aynısı  aylar önce bendede oldu direksiyonu sağa çevirdiğimde yanan sarı ışık veren sağ ampul de hissedilmeyecek şekilde titremeyi saptadım serviste takım olarak beyaz ışık veren lambalardan taktırdım sorun düzeldi sağ lambayı lamba ayağında incelediğimde temassızlık sonucu ark yapmış voltajı lambaya yeterli amperde veremediğinden arıza düşürüyor sen  o lambayı söküp ayaklarını temizleyip yerine takmayı bir denermisin

Hasan abi bahsettiğin sıkıntının bu uyarıya neden olması bir anda bana da çok mantıklı geldi.  :)
En kısa zamanda köşe aydınlatmasını söküp bahsettiğin gibi yeniden takacağım. İnşallah sıkıntı bundan kaynaklanıyordur.  special_prayer

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hasanacar link' Alıntı:

Hasan abi Allah senden razı olsun.  special_prayer
Sıkıntısız çalışmasına rağmen bugün sağ köşe aydınlatmasını söküp, temizledikten sonra yeniden taktım.
Sonuç: Arıza uyarısı gitti.  :)
Ama bahsettiğin gibi dikkatli bakıldığında titreyerek yandığı fark ediliyor.  :(
Muhtemelen yakın zamanda patlayacak ve beni de beyaz ampule terfi ettirecek.  :)

Kısacası araçlarımız ömrü dolan ampulleri de denetleyip, bize patlamadan önce uyarı veriyormuş.  general__p

Hasan abi nokta atışı problem çözümün için benden sana +3  thnxx
ևok yardımcı oldun, sağ ol abi.  14alkiss

hasanacar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mert sorunun çözümlenmesine sevindim beyaz renge geçersen daha hoş bir görünüm oluyor saygılar.

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hasanacar link' Alıntı:
mert sorunun çözümlenmesine sevindim beyaz renge geçersen daha hoş bir görünüm oluyor saygılar.

֖yle yapmayı düşünüyorum Hasan abi.  :)
30.000 bakımında beyaz ampulleri taktıracağım.  :)

Cerrah

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

WeReWoLF link' Alıntı:
Park lamban arızalı ondan yapıyordur..
Aracımda da geri vitese takınca yanan yardımcı ön sol far yanmıyor ve AFL Servis gerekli uyarısı veriyor. Acaba dediğiniz gibi onunla alakası olabilir mi?

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Tahminen park veya yardımcı ışık arızası neden oluyordur.  Kafanıza takmayın en yakın zaman da servise gösterirsiniz.