Ankaradan İstanbula tayin istemeyi düşünüyorum.

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anadoluda ki birçok öğretmenin hayalidir Ankara.Valla ne diyeyim Ankaradan İstanbula tayin isteyecem dediğimde millet kafayı mı yedin diyor.Yani Ankarada rahatım ev aldım, okullar eve yakın sayılır,ek gelirlerim var,çocugun bakıcısı kapı komşumuz(çok memnunuz).İşte sorunda burda başlıyor.Bu kadar rahatı bırakıp gitmeye değer mi?

Hocam bende eşimde öğretmeniz, istanbul sultangazi'de 1.5 yıl çalıştı eşim,
kiralar 700-800 civarı idi, ilk atandığında zeytinburnu, okmeydanı civarlarında bakmıştık ev hepsi 700-800 den kapı açıyorlardı ufacık evlere... Gitti yurtta kaldı bir müddet, 700 TL para verdi yurda, sonra arkadaşı ile eve çıktı sultangazi'de 650 TL'ye kutu gibi bir evdi... Abisi de doktor yeşilköy florya tarafında... kiraların 1500, 2000 civarında olduğunu söylüyor... Çok büyük bir şehir tabiki her yeri değişir ama bakın çocuk da varmış sizde, 1+1 eve çıkamayacağınıza göre en az bi 3+1 paklar sizi, bu da 1000 TL demek minimum kira için... elektrik su telefon internet işin içine girince gitti birinizin maaşı... Birde gezicem diyorsunuz, onunda maddi külfetleri işin içine girince istanbulda birikim yapmanız baya zorlaşır... Haa etüt'tür vs. dir işine girerseniz eşim baya iyi para biriktirdi istanbulda, şimdi afyondayız yanıma geldi eş durumundan inanın aramıyor istanbulu... Çünkü taksime sultangaziden 2 saatte gidiliyordu... 2 saatte dönüş, 4 saat yol... zaten kaç saat kaldı gezmek için? :) İstanbul yaz tatilinde 10-15 gün gezmek için çok güzel bir seçenek bence, ama yaşamak için? Uzunca bir düşünmek lazım :)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Anadoluda ki birçok öğretmenin hayalidir Ankara.Valla ne diyeyim Ankaradan İstanbula tayin isteyecem dediğimde millet kafayı mı yedin diyor.Yani Ankarada rahatım ev aldım, okullar eve yakın sayılır,ek gelirlerim var,çocugun bakıcısı kapı komşumuz(çok memnunuz).İşte sorunda burda başlıyor.Bu kadar rahatı bırakıp gitmeye değer mi?

Hocam yanlış anlama, madem Ankara'da çok rahatsın, özellikle de çocuk konusunda (bakıcı işi benim için çok önemliydi) için rahat o zaman kurulu düzenini bozma derim. Tatil için benim taktiği tavsiye ederim. Yıl içince çalış kazan, tatile çıktığında da istediğin şehirde gönlünce ye, iç, gez derim.

Kira konusunda arkadaşlar haklı, inan Ankara'yı mumla aratır :(.

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Savaş abi haklı. Önemli olan aile. Huzurunuzun yerini sarayda bile otursanız karşılayamaz.

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
valla işin açığı ve neti aylık 15,000 TL kazanamıyorsam İstanbulda yaşayıpta şehrin hamallığını yapmam ama tabiki terciihinizi yapmıssınız umarım pisman olmazsınız

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
istanbul herşeyiyle yaşanacak bir şehir. Yazları ve her fırsatta nasıl istanbula kaçacağımı bilemiyorum...Bizim evde istanbulda Fındıklıda kayışdağının alt tarafı... :)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Hayırlısı olsun.

tahtaravalli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi dilekleriniz için teşekkürler.Sonucu çarşamba akşam yazarım :)

cetto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
"Tercih yapılmış, o nedenle bu dakikadan sonra konuşmak doğru olmaz" diyeceğim ama tutamıyorum kendimi :) :)

10 sene yaşadım İstanbul'da, Savaş abinin ve birkaç arkadaşın da dediği gibi Ankara için şu an ne hissediyorsan birkaç sene sonra İstanbul için de aynısını hissedeceksin. Gez gez ne kadar, nereye kadar. İstanbul bile olsa, bir sınırı var, gezilesi-görülesi yerler sonsuz değil.
Öte yandan, aile faktörü varsa işin içinde, yukarıda yazdıklarımın hepsi çöpe gider. "Ben bilmem, eşim bilir" kuralı geçerli olur, hepimiz için geçerli olduğu gibi.

Hakkınızda hayırlısı.