Ankaradan İstanbula tayin istemeyi düşünüyorum.

ogun06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi bence sen bi hobi edin ve ya spora falan başla. Mesela haftasonları balık tutabilirsin çubuk' un yukarsında karagöl var çok güzel bi yer. hem de şehire biraz uzak kaldığı için kalabalık olmuyo kafanı dinlersin. ha ben deniz seviyorum dersen o ayrı bi durum.

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Istanbulda yaşayanlara Allah kolaylık versin. Sakarya veya Kocaeli'ni de düşünün derim.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ankarada dediğiniz yerlerin tamamına gittim,kızılcahamam,beypazarı,gölbaşı(her zaman :) eşim orda çalışıyor).Hatta kurtboğazı barajı,çubuk barajı,mavi göl,hatta odtünün göleti ama hi birinden zevk alamıyorum.Birde Ankarada ekim-mayıs arası evden çıkamıyorsunuz.Geriye gidilecek yer avm ler kalıyor.
Bir süre sonra İstanbul'da da aynı şeyler olmayacak mı? İstanbul'un Ankara'ya göre en büyük avantajı deniz, sahilde oturup bir çay içmek bile insanı dinlendiriyor. Benzer iklime sahip şehirlerde Ekim-Mayıs ayları gezme açısından aynı sayılır. İstanbul'u cazip kılan en önemli etken akrabaların varlığı olabilir mi? :)

tahtaravalli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen savaş abi.İstanbulda hem abim hemde kayınço var.Yapılacak birçok şey.İnanın boğazda 1 bardak çay içip kalkmak bana yeter ama hala kararsızım.Ne yapacağım bilmiyorum.Son 2 gün bakalım.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Aynen savaş abi.İstanbulda hem abim hemde kayınço var.Yapılacak birçok şey.İnanın boğazda 1 bardak çay içip kalkmak bana yeter ama hala kararsızım.Ne yapacağım bilmiyorum.Son 2 gün bakalım.
Reis olaya el koymuş bir kere. Ben de hanım köye geldiğim için durumunu çok çok iyi anlıyorum, bir an evvel eşyaları toplamakta fayda var :kop:.

osmannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle söyleyeyim bu bir zorunluluk degil.Aslen Ankaralı degilim ve Ankarada hiç akrabam yok.3 yıldır burada yaşıyorum.Bana çok sıkıcı gelmeye başladı.Öğretmenim eşimde çalışıyor.Ankara Cevizlidere kendime ait evim var.Okullarda fena değil yani geçinip gidiyoruz.

Amaaaaa...

Bir türlü hayatımdan zevk almıyorum.Hafta sonları Ankamall ve Cepadan başka gidecek bir yer bulamıyoruz.Bundan dolayı İstanbula tayin istemeyi düşünüyorum.İstanbullu arkadaşlar yorumlarınızı alayım :).Tercihlerim Üsküdar ve Ataşehir (Kayişdağı)

Hocam biliyorsunuz ki il ve ilçe emrine atanmak kalktı. ikinizinde oraya atanma ihtimalinizide göz önünde bulundurun bence.

cedoo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi ben o sahile gidip çay içiyorum stres atarım diye. işler güçler borçlar alıyor bir düşünce kalkıyorum hemen. ne deniz kenarı ne çay ı yav ben semaverle içiyom sinir küpü olup kalkıyom:D

kafan rahatsa deniz kenarı hikaye yada bahane , balık tutalım acayip stress atarız dediler , gittik oltam taşamı kayayamı ne takıldı, ya öf uğraş çıkmıyo delirecem. söv söv söv denize , taşa, oltaya, balıklara, doğaya baktım sinirden kendimi yiyecem hadi balık malık yok gidelim halden alalım dedim çıktık....:D bende sorunmu var ne?

turkolog55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Reis olaya el koymuş bir kere. Ben de hanım köye geldiğim için durumunu çok çok iyi anlıyorum, bir an evvel eşyaları toplamakta fayda var :kop:.

konuyu takip ediyorum çünkü bu sene yırttığım istanbul tayininden galiba seneye yırtamayacağım :) İstanbul dediysem gebze yani hanımköy :) bu sene de çocuğun olmasına 1 ay var hamileyken taşınılmaz bahanesiyle yırttım :) seneye ne olacak bakalım hayırlısı :)

hocam nacizane fikrim bir zaman sonra her yer aynı. Ama şu var tabi. Elinizin altında olacak imkanlar istanbulda olduğunuzda. İstanbulda öğretmenlik yapan birçok arkadaşım var her gebzeye gittiğimde ziyaretlerine gidiyorum. biz gittiğimizde bizim bahanemizle evden çıkıp geziyorlar. çıktıkları yok evden hepsi öyle. ama dedim ya elinizin altında olma hissinden bu galiba. BEn dağın başındayım ve samsuna ve istanbula geçtiğimde kafesten salınmış gibi oluyorum :) ama biliyorum ki istanbula gidersem ben de tek tük çıkarım dışarı.

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Kocaeli/Gölcük'te yaşıyorum. İstanbul'a 100, Bursa'ya 120, Ankara'ya 350 km. mesafede. Üstelik oralar kadar kalabalık ve pahalı değil. Gezilecek yer deseniz burada da çok. Araba/otobüsle İstanbul/Ankara/Bursa'ya ulaşım çok kolay. Tam orta nokta.10 yıldır buradayım, tavsiye ederim.

Diyeceksiniz ki deprem bölgesi, o zaman da ALLAH kerim :)

tahtaravalli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anadoluda ki birçok öğretmenin hayalidir Ankara.Valla ne diyeyim Ankaradan İstanbula tayin isteyecem dediğimde millet kafayı mı yedin diyor.Yani Ankarada rahatım ev aldım, okullar eve yakın sayılır,ek gelirlerim var,çocugun bakıcısı kapı komşumuz(çok memnunuz).İşte sorunda burda başlıyor.Bu kadar rahatı bırakıp gitmeye değer mi?