Ankara'da işçiliği güzel güvenilir Opel servisi

fuat kaynak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese selamlar Foruma bugün üye oldum. İki gün önce Eskişehir den 2011 model astra h sedan enjoy 111.yıl bir araç aldım. Ankara'da işçiliği sağlam güvenilir bir servis arıyorum. Önerisi olan dostlardan tavsiye bekliyorum

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Merhaba hocam aramıza hoşgeldiniz. Ankaradan aramızda değerli üyemiz @Nobran (Muzaffer) bey bulunmaktadır. Kendisi size servis önerisinde bulunabilir. Aracınız hayırlı olsun güle güle kullanın inş.

fuat kaynak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok teşekkür ediyorum hocam

• Beğen
Tepkiler: Nobran

Murat

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hoşgeldiniz Fuat bey aracınız hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin

fuat kaynak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Allah razı olsun hocam Amin

• Beğen
Tepkiler: Nobran ve Murat

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese selamlar Foruma bugün üye oldum. İki gün önce Eskişehir den 2011 model astra h sedan enjoy 111.yıl bir araç aldım. Ankara'da işçiliği sağlam güvenilir bir servis arıyorum. Önerisi olan dostlardan tavsiye bekliyorum
Yetkili servis için ostim keresteciler sitesindeki opak yetkili servis, özel servis için de seçim opel yasin ustayı tavsiye ederim. Adresini bilmiyorum ama şaşmazda [emoji16] Google haritalarda çıkıyor. Kapının önüne kadar da götürüyor navigasyon.

Bugüne kadar forumlarda adı geçip övülmüş, tavsiye edilmiş ve adının içinde opel geçen Ankaradaki hemen hemen bütün servislere gittim. Kimisi artık paraya doymuş ufak tefek işler için oturduğu yerden bile kalkmadan sonra gel diyor, kimisi çırak öğrensin diye ona söktürüp taktırıyor, çırak bilmediği için de kırıp döküyor sonra da bakıyor yüzüme. Kimisi faturayı şişirmek için alakasız işler yapmaya kalkıyor. Örnekleri daha fazla çoğaltmaya gerek yok bende iyi izlenimler bırakmadılar.

Buna rağmen bu önerdiğim 2 yerden de %100 memnun kalma garantisi verip kefil olamam çünkü insanların beklentileri nedir bilmiyorum.

Benim beklentim şu,

1-) Aracımda arıza varsa yada bakıma girecekse duruma göre 1 yada 2 günü bu işe ayırırım zaman problemim olmaz sabah kaçta açılırsa dükkan ilk ben giderim bitene kadar da beklerim işin başında.

Acele işim var hemen bitir diye üstelemem yeterki yapılan iş temiz ve düzgün olsun.

2-) Her yapılan işin bir maliyeti var. Bir fıkra var, fabrikanın birinde bir makine bozulmuş mühendis gelip 1 vidayı sıkmış ve 100 lira para istemiş fabrikanın sahibi 1 vida sıktın ve 100 lira mı istiyorsun demiş bunun üzerine mühendis, hayır vida sıkma ücreti 2 TL ama hangi vidayı sıkılmasını bilmenin maliyeti 98 TL demiş. Ben, içime sinecek biçimde temiz ve düzgün olduğu müddetçe istenen ücrete az yada çok demem makul düzeyde pazarlık illaki yaparım ama makul olacak, 1030 lira tuttuysa 800 yapalım şunu demek ayıp olur 1000 teklif ederim hatta ben demeden 1000 versen yeter diyen +1 puan alır. 1030 da ısrarcı olabilir ki hakkıdır da, ikiletmem ama yapılan işle ilgili olmak şartıyla 2 gün sonra problem yaşarsam da bende ücret ödemeden yaptırırım bu kadar basit. Yeter ki kavgasız gürültüsüz iletişim kurmayı bilin gerisi hallolur.

3-) Araba kullanıyorsanız az buçuk da kullandığınız araba hakkında temel seviyede bilgiye sahip olmak zorundasınız. Youtubede derya deniz video var how to make ile başlayan yada fixed ile biten. Yabancılar bizden daha şanslı bu konuda onların videolarına bakıp bilgi sahibi olmak kolay. İnsanlar altlarındaki araba hakkında en ufak bilgi sahibi olmadan kullanıyor, bozulunca yok o servis yok bu usta gezip harcadıkları paranın haddi hesabı olmuyor ondan sonra bu marka kötü diyorlar. Problemi yapamayan ustanın bunlarda kronik deyip sıyrılması en kolay yöntemdir. Kronik problem yoktur yapamayan usta vardır. Arabayı ilk aldığınızda (sıfır km yani) o problem varsa o da üretim hatasıdır. Garanti kapsamından hallolur. Uzatmadan kısa keseyim artık, bilgi sahibi olmadan arabalarını ustaya emanet edenler yüzünden o ustalar da bizi temiz yüzlü görüp öpmeye çalışıyor. Öpemeyeceğini anlayınca da götürdüğüm araba 6 yaşında olmasına rağmen 20 yıldır ustayım ben diyor. O yüzden öpülmemek için araba hakkında yada problemin kaynağından emin olmadan gitmeyin sanayiye. Yetkili servise götürün, en azından yapılan işin 2 yıl parça garantisi olur. Problemin sebebinden eminseniz de ustaya bilgi verin bu problem var ama şundan dolayı oluyor diyerek. Çünkü bazı problemler için 15 20 yere bakmak gerekiyor adam da ona göre vakit harcayacak. En azından siz bilgi verirseniz hem durduk yere öpmeye meraklı adama öptürmemiş olursunuz hem de adama zamandan tasarruf sağlamış olursunuz (kendiniz için de tasarruf olur)

SM-J710GN cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi