Ankara nın kara noktası AMANNNN DİKKATTT !!!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

flybird

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
En büyük hata sürücülerde ve onlara bu ehliyeti verenlerde. Yollarda maalesef çok büyük hatalar var. işaretleme eksiklikleri, çukurlarlar tümsekler, şeritlerde bozukluklar.(Ankara Hava Alanı yolunda başka yerde göremeyeceğiniz şerit bozuklukları var.)
Ama yinede bunların hepsine rağmen en çok kaza nedeni yolda nasıl gideceğini bilmeyen , sürekli kendini haklı gören bizleriz. Hızlı gidince kendimizi usta şoför yavaş gidincede temkinli güvenli sürüş yapan kişiler olarak görüyoruz. Ama maalesef hiçbirimiz aslında en önemli şeyleree dikkat etmiyoruz. Şeridi koruma(gereksiz makasa girmede buna dahil), sinyalizasyon, virajlara uygun hızda girme, arabalara taktığımız başkalarını rahatsız eden şeyler(flaşlı lambalar, değişik göz alıcı renkler) ve kendimizi arabanın içinde değişik pozisyonlara sokarak kontrolü ve kendi sağlığımızı kaybetmek pahasına koltuğu yatırma ve emniyet kemerini takmama, az bile olsa Alkollü araba kullanma ve dikkatsizlik
gibi davranışlar bizi en büyük tehlikeye sokan şeyler.
Kimse yazdıklarıma kızmasın, hepsi daha iyi bir şekilde yaşamak ve sağlıklı (elimiz kolumuz tam) yaşamamız için mutlaka olması gereken şeyler.Dikkat ederseniz hepsi sürücü ve kısmen yayalarla ilgili.
Usta sürücü temkinli ve nerede nasıl gideceğini bilen sürücüdür.

neonal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O alt geçitlerin karambole getirilip hatalı yapıldığı doğru. Fakat trafik işaretlerine uyulursa orada bir sorun yaşanacağını zannetmiyorum. Yalnız o geçtlerden birine bi taraftan giriş çok dik "V" şeklinde bi alt geçit ona iyice dikkat etmek lazım.

mali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Malesef bizim üğkkemizde (en azından Ankakara'da) yol yapma bilinci yok. Yol ortasına plansız bir biçimde yerleştirilmis lögarve mazgallar adeta birer mayın gibi bizleri bekliyor. hangimiz basarsa... biz bu ülkenin vatandaşı, bu ülkenin çoçuklarıyız. hepimiz aldığımız arabayla, aldıgımız yakıtla, verdiğimiz verğiyle bu ülkenin ekonomisine katkıda bulunuyoruz. ama maalesef yerel yönetimlerin yada kara yollarının bu kaynakları harvurup harman savurarak denetimsiz olarak yaptığı yollar, bizim birer milli servet olan araclarımızın arızalanmasına, hatta ve hatta birçok insanın yaşamını kaybetmesine neden olmakta.
DİKKAT!!!
YOLLARDA MAYI(LAR) VAR

cemal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öveçlerde oturuyorum o yolu sık sık kullanırız bir çok kazaya şahit olmusumdur bunların 2 nedeni var arkadaşlar 1 aşırı hız 2 alkol o nokta çetin emeç düz ve geniş bir kısmının ardından eliyor ilk tünele dikkatsiz ve hızlı girenler zor toparlıyor toparlayamıyanda kaza yapıyor o yolda yavaş giderken (60-70 km ) arkadan yediğiniz sellektörün haddi hesabı yok

DaRkFaCe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
allah hepimizi kazadan beladan korusun...Arkadaşlar trafik kuralLarına uyalım uymayanları uyaralım...

flybird

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cemal' Alıntı:
Öveçlerde oturuyorum o yolu sık sık kullanırız bir çok kazaya şahit olmusumdur bunların 2 nedeni var arkadaşlar 1 aşırı hız 2 alkol o nokta çetin emeç düz ve geniş bir kısmının ardından eliyor ilk tünele dikkatsiz ve hızlı girenler zor toparlıyor toparlayamıyanda kaza yapıyor o yolda yavaş giderken (60-70 km ) arkadan yediğiniz sellektörün haddi hesabı yok

Katılıyorum sellektörlerde cabası

flybird

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mali' Alıntı:
Malesef bizim üğkkemizde (en azından Ankakara'da) yol yapma bilinci yok. Yol ortasına plansız bir biçimde yerleştirilmis lögarve mazgallar adeta birer mayın gibi bizleri bekliyor. hangimiz basarsa... biz bu ülkenin vatandaşı, bu ülkenin çoçuklarıyız. hepimiz aldığımız arabayla, aldıgımız yakıtla, verdiğimiz verğiyle bu ülkenin ekonomisine katkıda bulunuyoruz. ama maalesef yerel yönetimlerin yada kara yollarının bu kaynakları harvurup harman savurarak denetimsiz olarak yaptığı yollar, bizim birer milli servet olan araclarımızın arızalanmasına, hatta ve hatta birçok insanın yaşamını kaybetmesine neden olmakta.
DİKKAT!!!
YOLLARDA MAYI(LAR) VAR
Ankarada belediye çok sakat yollar yapıyor. Artık dediğin gibi biraz da bizi düşünmeleri lazım kendi ceplerini düşünüp, hiç işten anlamayan adamlarını başa getiriyorlar. Söylenecek çok şey var ama yeri değil...

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaa oranın yolu bir garip bassan bi türlü basmasan bir türlü arakdasn kaptırıp gelmişsin tünele girmişsin tam cıkarkende frene koyuyorlar bi güzelce arac savuruyor kendini araba ne yapsın tünelden önce her 2 tarafada birer tane tümsek koyacaksın bak ondan sonra hızlı giriliyormu ben de hızlı girerim oraya ama girmememiz gerek...

flybird

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lnd' Alıntı:
yaa oranın yolu bir garip bassan bi türlü basmasan bir türlü arakdasn kaptırıp gelmişsin tünele girmişsin tam cıkarkende frene koyuyorlar bi güzelce arac savuruyor kendini araba ne yapsın tünelden önce her 2 tarafada birer tane tümsek koyacaksın bak ondan sonra hızlı giriliyormu ben de hızlı girerim oraya ama girmememiz gerek...

Valla engüzel ve garanti çözüm bu; hızlı girmeyeceksin. Yolu ve arabanı tanıyacaksın

gateway

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o yolu hergun kullanıyorum. Ancak o virajlı tunelde bile hem sms okuyup (yaziyor da olabilir) hemde araba kullanan birini gorunce pes dedim. viraj ve egim yanlış olabilir ama insanlar 40-45le girseler (kar buz olmadıkca) kaza olması mumkun degil.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...