Ankara - Balıkesir güzergah önerisi

cetto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba,

Kısmetse tatile Asos - Sokakağzı planlıyoruz. Haritaya bakınca iki güzergah görünüyor, Ankara-Bursa-Balıkesir ve Ankara-Kütahya-Balıkesir olarak. Bu iki güzergahı mesafe ve yol durumu olarak karşılaştırabilir misiniz? Hangisi daha kısadır, hangisi daha rahattır, iki yolu da kullanmış forumdaşlarımız mevcutsa hangisini tercih ederler?

Teşekkürler.

bozdagli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bursa üzerinden 547 km görünüyor ve yolun tamamı bölünmüş yol.
kütahya- tavşanlı'ya kadar bölünmüş, geri kalanı değil ve 545 km.
bu durumda tabi ki bursa üzeri gitmek daha mantıklı görünüyor.

cetto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bursa üzerinden 547 km görünüyor ve yolun tamamı bölünmüş yol.
kütahya- tavşanlı'ya kadar bölünmüş, geri kalanı değil ve 545 km.
bu durumda tabi ki bursa üzeri gitmek daha mantıklı görünüyor.

Haritaya bakınca Ankara-Kütahya-Balıkesir güzergahı kuş uçuşu daha kısa görünmesine rağmen Ankara-Bursa-Balıkesir güzergahı ile hemen hemen aynı mesafe çıkıyor. Ankara'dan Bursa'ya ve Bursa'dan Balıkesir'e kadar olan yolları biliyorum, sürücüyü yormayan, çok rahat yollar, bu açıdan dediğin gibi bu güzergah mantıklı. Ankara-Kütahya-Balıkesir güzegahını merak ediyorum, tecrübe eden var mı diye.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
ankara bursa yolu iyidir yıllardır gidip geliyorum

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben bandırmadan ankaraya gittiğimde eskişehir bilecik tarafından gitmişti. diğer türlü nasıl geliyorlar bilmiyorum. yada geredeye çıkacaksın ordan izmit yalova bursa ama bu yol çok uzun olur...

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben de bu yaz Ankara ya gideceğim...İstanbul-Sakarya hattından mı Ankara ya gitmek daha iyi yoksa daha güneyden mi?Yani yolların durumu çok fazla trafik işaretinin olmadığı vs ile en kısa ve en ekonomik hangi güzergah?

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eskişehir bilecik yolunu kullan sen serdar. yol gelişli gidişli çift şerit diye hatırlıyorum :) şubat ayında gitmiştim otobusün camı donmuştu bozöyükte :D

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
En kısa yol bildiğin yoldur diye bir söz vardir. Ayrıca bir yol tercih edilirken mesafeden ziyade yolun kalitesi, güvenligi, üzerinde bulunan tesislerin durumu, trafiğin akışı, bir arıza durumunda daha az magduriyet gibi koşullar önemlidir. Yol kısa diye asla sapa-izbe yolları tercih etmeyin, bir arıza durumunda arabadaki ailenizi düşünün.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim dediğim yoldan gidiyor zaten otobüsler ankaraya...

cetto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
En kısa yol bildiğin yoldur diye bir söz vardir. Ayrıca bir yol tercih edilirken mesafeden ziyade yolun kalitesi, güvenligi, üzerinde bulunan tesislerin durumu, trafiğin akışı, bir arıza durumunda daha az magduriyet gibi koşullar önemlidir. Yol kısa diye asla sapa-izbe yolları tercih etmeyin, bir arıza durumunda arabadaki ailenizi düşünün.

Tabandan tavana haklısın abi, en iyisi ben Eskişehir-Bursa-Balıkesir gideyim. İnegöl'de köfte, Susurluk'ta tost molası da veririm :)

Yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim.