anahtar ve klima problemi

baticaliskan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba,

Astra-g min anahtarındaki butonlar eskimişti. Otomobil anahtarı ile uğraşan bir abimiz var tanıdık. Butonlardan bana verdi, elimde fazla yok al bu sende dursun. Bir ara gel değiştireyim dedi sağolsun. Dun gittim değiştirmek için. Abimiz dukkanda yoktu babası vardı. Ver halledelim dedi. Sokerken lehimleri kopardı, tuşuda halledemedi. Bana sıfır kap verdi. Bunu lehimlet bi yerde ama bizim oğlana soyleme bişey kızar bana dedi. Peki dedim ayrıldım.
Gittim sanaatkar bi saatçiye lehimledi, bastık falan ışıklar yanıyor. Verdikleri yeni kabın butonları çok sert oldugu için devreyi kaba koymadım, dolayısıyla kapıları açıp kapatıyormuydu bakmadım.
Gittim tekrardan anahtarcıya, abimiz gelmişti, babasıda ordaydı. Abi bunu değiştirdik ama tusları çok sert, beğenmedim baska bi tane bakalım mı dedim, babasını ateşe atmadan.
baska kaba denerken lehimler yine koptu. Yarın gel kaliteli kaba koyalım, lehimleride yapalım dedi, peki dedim ayrıldım.
Ertesi gun hersey yapıldı. Tus basınca ışıklar yanıyor ama kapı açıp kapatma yok. Neyse dedim senkronize gerek. Taktım kontağa basılı tuttum tuşa ama kapıları kapa aç yapmadı. Kısacası ısıklar yansada sanırım anahtarm frekans gondermiyor artık. Bu tamir edilebilinir mi?

Ordan çıktım canım sıkkın, hava sıcak oruçluyum. Birkaç işimde vardı açtım klimayı işlerimi hallettim, bir arkadasın yanına ugradım. 2saat kadar durdum. Bindim arabaya klima çalışmıyor. Tusa basıyorum rolanti artıyor ama soğutma sıfır. 2sene once kompresorun bobini,rulmanı, kurutucu tupu, gazı sıfırlandı. Ev kliması gibi buz gibi yapardı. Ama 2saat içinde durdugu yerde çalışmaz hale geldi.

Ve haliyle canım baya bi sıkıldı ust uste. Neler olabilir başına bu tip olaylar gelen varmı? Nasıl çozuldu?

Şimdiden teşekkurler

inal15

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anahtar kumanda bölümü değişecek 150 tl civarında. Bir de anahtar cektirirsiniz 25 tl ye. Diğer anahtariniz yedek olur. Aracı calistirmaz ama kapıları açıp kapatır manuel olarak.

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2007astra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
klima için gazı bitmiş olabilir. ben de 2 3 gün önce klima gazı doldurtmuştum ustaya sordum bu ne kadar gider diye. 1 sene de kullanan var 3 sene de kullanan var dedi. bütük ihtimal klimanın gazı bitmiştir diye düşünüyorum.

bamsıbeyrek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracınız kaç model ne kadar tutar bilmiyorum ama ben 2000 model vectra aracıma 2-3 yıl önce 140 tl ye sıfır anahtar yaptırmıştım servisten bu ihtimalide bir değerlendirin isterseniz
Yalniz araba için canınızı sıkmayın verem ederler ben peşini bıraktım kafam çok rahat...