Amortsörlerden karyola gıcırtısı geliyor

astracd_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu olay benim aracımda da mevcut, dediğiniz viraj demir lastikleri nerede, istanbul'da düzgün usta bulmak çok zor, ben viraj demir lastiği derim ama, o gider başka bi yeri yağlar, Öncelikle iyi bi opel ustası bilen var mı? ikincisi bu viraj demir lastiği nerede ?

amortisörlerin arkasında z rotuna bağlı olan parçanın aracın alt şasesi ile birleştiği yerde olması lazım herhalde doğru tarif etmişimdir... yalnız salıncak bağlantı noktaları ile karıştırmayın...

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu ses bendede var özellikle havalar soğuyunca dahada artıyor. ama yaz aylarındada devam ediyor. amortisörleri ve takozları değiştirdim ses kesilmedi. yani bu sesin nedeni amortisör değilmiş.

Sizinki ile aynımı bilmiyorum ama gerçekten karyola gıcırtısına benziyor. ben hareket ettiriken aracı veya olduğu yerde direksiyonu çevirindece çıkarıyor aynı sesi. ama sadece manevra yaparken yada araç yaylandığında çıkıyor bu ses. (Manevradan kastım sağa yada sola dönerken).

Bu viraj demir lastiği nerde bende bilmiyorum ama iyi tarif ederseniz bir yağlatalım belki ses kesilir?

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
gerek yok abim yağlatmaya orjinali çifti için 25 lira yan sanayisi 7.5 lira .alttaki koruma demirini söktükten sonra uzun bir mil var onun vidalarını gevşetince karşına çıkıyo

aytac55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende aynı olayı yaşadım dingil burçları ve lastikleri dağişti kesmedi silindir şeklinde bir parça daha değişcekmiş inşallah bu sefer sesi keser

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gerek yok abim yağlatmaya orjinali çifti için 25 lira yan sanayisi 7.5 lira .alttaki koruma demirini söktükten sonra uzun bir mil var onun vidalarını gevşetince karşına çıkıyo
Bunun bir resmi varmı? araçta tam olarak yeri neresi? işçiliği zormu?

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir adet wd 40 aldım ses yapan yerlere sıktım ses gitti şimdilik o sesi duymaktansa gerekirse 10 kutu daha wd 40 alır ses yaptıkça sıkarım şimdilik geçici çözüm bu gibi

byakut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
amortisörlerin arkasında z rotuna bağlı olan parçanın aracın alt şasesi ile birleştiği yerde olması lazım herhalde doğru tarif etmişimdir... yalnız salıncak bağlantı noktaları ile karıştırmayın...
teşekkürler. soğuklarda başladı en kısa sürede baktırıp çözelim şu gıcırtıyı yoksa sabah yolda önüme çıkan kasisleri falan geceden yok etmem gerekecek...

ozhanyasar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler. soğuklarda başladı en kısa sürede baktırıp çözelim şu gıcırtıyı yoksa sabah yolda önüme çıkan kasisleri falan geceden yok etmem gerekecek...

:kop: