Amörtisör sorunu ve kartere yağ akıntısı??

Webeffect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizim araç 90 bini geçti.. hafta içi kontrol ettirecem.

başka astralara binmedigim için kıyaslama yapamiyorum. su anda iyi mi kötü mü diye..
fren mesafesi olsun, sarsıntı sıkıntısı olsun bilmiyorum..

ama baska araçlarda ki bunlar daha yeni arabalar. çok fark ediyor. onlarda içeriye pek sarsıntı gelmiyo astraya geçince direk hissediyorsun. takır tukur diye.

mustyy1616

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yol bilgisyari yok hocam bende. fren hidroligi makul degerlerde baktım. ama direksiyonu bilmiyorum. geçen yil direksiyon hidroligi koymustuk serviste. onda da sıkıntı oldugunu sanmiyorum. çünkü gozuken belliki yag.

amörtisorlerde herhalde 5-6 ay daha gider. bu ara çok masraf yaptik arabaya biraz beklesinler :)
gözüken yağ evet ama ne yağı şanzuman yağı direksiyon yağı motor yağı aslında yağın renginden anlaşılır ama biraz işten anlamak gerekiyor onun için bence ihmal etmeyin amortisörler neysede derken önemlide yağ kaçağının yanıda önemli değil

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
şanzıman yağı kırmızı olur zaten.aracı lifte kaldırın korumayı söktürün rölantide 10 dk çalışsın terleme veya akıtan yer belli olur benimkini öyle bulmuştuk yağ filitresinden bloğa giden hortumdan kaçırıyordu.[şu mucize bor power kullandıktan sonra oldu )

arslanamca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opellerde yağ kaçırma çok meşhur .kartel contası , kartelin üstündeki yol bilgisayarına giden müşürün contası, direksiyonun yağı motor contaları felan .. bence canını sıkma opel bu yapar abicim. valla sıkma canını. bi usta bul muhafazayı söksün, yıkattır güzelce nerden geldiği anlaşılır. ayrıca terleme yapar zaten bunlar oda kartel muhafazasına bu kadar doldurmaz yağı.

Webeffect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anldm. çok tşkler herkese. karteri söküp bakacaz artık.. bu aralar araç iyi masraf yapti. ramazan geçsin oyle bi baktirayim..

Webeffect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracı onden salliyorum. ama sarsinti direk duruyor. oyle yaylanmıyor.. sanırım amörtisörler biraz daha gider.. ama yoldaki tum bozuklukları içeri hissetirmesi hiç hosuma gitmiyor.. konfor çok az bu sınıfta bir araç için