Amman dikkat "ampülsüz" çıkmayın

MCakir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet, yanlış duymadınız. Yanınızda her farınızın her lambasından bir (hatta iki tane, zira ya yeniden patlarsa, ya öteki de patlarsa diye) yedek ampül bulundurun, zira dün akşam TEM otoyolu çamlıca gişeleri önünde arabamın sol kısa far ampülü patlak olmasından ötürü ve yanımda yedek olmadığından, ve tabiki rüşvet vermeye meyletmediğimden 66 TL ceza yedim. %25 erken ödeme indiriminden yararlanacağım :)

Ha bu arada xenon farı olanlar ne yapacaklar peki dedim memur beylere "onlar da yaptırıp ertesi gün gelip gösterecekler" dediler.

Ya sabır.

FTH

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yani xenon u olanların ampul patlarsa, ceza yokmu? Hep merak ettiğim konudur.!

Firaty06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim Sağ kısı patlamıstı degıstırmeye vakıt bulamadım 20gun felan oyle gezdım sorun olmadı şans ısı bunlar kıl polıse dek gelırsen yazar cezayı

elpadre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ıyıı benı bulursa gosterım ben ona bıor sey :D

burebista

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yedek ampül olsa ne olacak bizim corsda d lerde ampül takmak için hava filtresini komple sökmek gerekiyor

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cezası falan bir tarafa ben kendim rahatsız olurum başta, kazaya davetiye çıkarmak bir nevi. Hem kendi görüşünüz hem karşıdakinin algılaması yeterli olmayacağı için. Yedek bulundurma konusu tamamen saçmalık, ceza kesmek için bahane aranıyorsa başka bahane bulsunlar.
Belki polisle karşılaşmadan 2 dakika önce patladı ampul, değiştirme fırsatınız olmadı. Diyelim yedek var ama el feneri ampulü değiştirmiyorsunuz ki kenara çekip hemen yedekleri takasınız. Ben kendi aracımda ancak park ampullerini ve uzunları değiştirebilirim kenara çekip. Uzunları da uzun uğraşlar sonucu anca. Gecenin karanlığında ampul değiştirmek te cabası...

falcon_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizim corsa da far değiştirmek tam bir işkence tampon bile sökmek gerekiyorrr

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Megane II sahiplerine Allah kolaylık versin o zaman:) Lastik sök, ampul değiştir:)

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kural doğru bence

arka grubu hiç yanmayan bi kamyona dalmama ramak kaldı bir defasında..
plakalığının izleri hala tamponumda. benim küfürlerin izleri de o kamyon sürücüsünün kulaklarındadır umarım :D
bu gibi durumda abi değiştiremiyom diyeni polisin bırakması saçmalık olur.