amcaoğlum otobüsle birine çarptı dua edin

hubus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok geçmiş olsun. Olay acısından bakınca iş hukukuna giriyor siz dava açmasanız bile o işyeri sahibine kamu davası otomatik olarak açılacaktır ki şu durumda ''allah korusun'' çocuğa birşey olursa sizden talep etme gibi bir lüksleri yok, aklınızda bulunsun. Tekrardan geçmiş olsun.

hukukçu muyuz?

ELR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yok hayır reklamcılık okuyorum ama hukuk dersi almıştım.

gokhannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimde aracıma ehliyetsiz bir pastane servisçisi çarptı patronu bir tutuştu pastalar kazandibiler tatlılar filan bende yumuşadım yaptır arabayı anlaşalım fazlasında gözüm yok dedim. yani burda hukiki bakımından haklı olan sizsiniz ama insanın vicdanı rahat etmiyor işte allah yardımcınız olsun.

namesut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
en son durum aksam üstü otobüsümüzün önünü kestiler yolcuları icerden indirim diger amcoğlumu darp ettiler bizimkiler hastayla ilgilenmeye sonuna kadar devam edecekler ama ailesinin bir gencini vuralım diye ısrar etti son söz babamın oldu savcılıga verdi bunlar itt baska bisey demiyorum sırf adama acıdık yardımcı olduk aileside paragoz cıktı yarın uygun dillle dişimizi gösterecen kimse aptal degil acıları var dedik sesimizi cıkartmadık acısı olan para düsünmez 50 bin tl verilecekti ondanda oldu aptallar..

vectra delisi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
en son durum aksam üstü otobüsümüzün önünü kestiler yolcuları icerden indirim diger amcoğlumu darp ettiler bizimkiler hastayla ilgilenmeye sonuna kadar devam edecekler ama ailesinin bir gencini vuralım diye ısrar etti son söz babamın oldu savcılıga verdi bunlar itt baska bisey demiyorum sırf adama acıdık yardımcı olduk aileside paragoz cıktı yarın uygun dillle dişimizi gösterecen kimse aptal degil acıları var dedik sesimizi cıkartmadık acısı olan para düsünmez 50 bin tl verilecekti ondanda oldu aptallar..

Abi hayretle okudum hepsini ailesi hastanede evlatlarıyla ilgileneceklerine bunları yapabiliyolar ve bunları düşünüyorlar kan davası gütmeye çalışıyorlar.

Siz yardım ederken bunlar nelerle uğraşıyorlar Allah böyle insanları ıslah etsin diyecek başka bi laf bulamadım.:eek::eek:

hubus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yok hayır reklamcılık okuyorum ama hukuk dersi almıştım.

İnsanları özellikle böyle durumlarda yanlış yönlendirmemeye özen göstermek gerekli.

Konunun iş hukuku ile alakası yok, kamu davası ise zaten iş hukukuna ilişkin bir durumda söz konusu olmaz.

insanların, özellikle zor durumdayken, burada yazılan her yazıya istinaden birşeyleri düşünemeden doğrudan o yöne kanalize olmaları mümkün, dolayısıyla bilgimiz olmayan konularda insanların yanlış düşüncelere kapılmasına sebep olmamk gerek.

Mutlaka savcılığa suç duyurusunda bulunun, bahsettiğiniz gibi kan parası vs. olaylarına da girmeyin derim bence. sonra ardı arkası kesilmeyebiliyor bu tür taleplerin ve sizin vicdan azabınızı yeni bir geçim kaynağı olarak görebiliyorlar.

ELR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İnsanları özellikle böyle durumlarda yanlış yönlendirmemeye özen göstermek gerekli.

Konunun iş hukuku ile alakası yok, kamu davası ise zaten iş hukukuna ilişkin bir durumda söz konusu olmaz.

insanların, özellikle zor durumdayken, burada yazılan her yazıya istinaden birşeyleri düşünemeden doğrudan o yöne kanalize olmaları mümkün, dolayısıyla bilgimiz olmayan konularda insanların yanlış düşüncelere kapılmasına sebep olmamk gerek.

Mutlaka savcılığa suç duyurusunda bulunun, bahsettiğiniz gibi kan parası vs. olaylarına da girmeyin derim bence. sonra ardı arkası kesilmeyebiliyor bu tür taleplerin ve sizin vicdan azabınızı yeni bir geçim kaynağı olarak görebiliyorlar.

Yanlış anlaşıldım veya anlattım herhalde ve yazdığım şeye ithafen baktığımız zaman zaten sonucunda ''arkadaşın amcaoğlundan talepleri olamaz'' demiştim.. İş hukuk derken, iş kazası olarak görüldüğü için karşı taraf masrafı patronundan talep edebilir, edebilirler. Bunun haricinde ise kamu davası da patrona açılır ehliyetsiz birini işe alıp çalıştırdığı için.
Sanırım doğrusunu biliyorsunuz yanlışsam düzeltin lütfen.

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Özellikle mersinde o kadar motor ve motorsiklet tarzı vasıta var ki her trafik ışığında sağımda solumda 3-5 tane görüyordum ve bunların çoğuda kısa mesafede kullanılan yada bir yerden bir yere birşeyler taşımak için kullanılan ehliyetsiz kişilerin kullandıkları motorlar, 1 ay oldu olmadı kayseridede dominos pizzanın motoru benim sol aynadan teget gecti arabaya olan neyse orda aynaya carpsa savrulacak yandaki araca carparak fılan ışığa kadar peşine düştüm ışıkta indim bağırdım çağırdım arkadasın 30 dakika icinde pizzayı yetiştirmesi lazımmısta canından kıymetli sanki, ne yazıkkı bu tip motor sürücüleri canlarını hiçe sayarak trafikte yer alıyorlar çok büyük geçmiş olsun umarım durumu iyileşir yaralının.

hubus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
neticede talpleri olup olamayacağı kazadaki kusur oranlarına bağlı.

yaralama söz konusu olduğu için (belki de ölüm) kişi hakkında illa ki bir kamu davası açılacaktır.

neticede kazadaki kusura bağlı olarak tazminat talepleri de olabilir.

ehliyetsiz kişiyi işe almak suç teşkil etmez neticede o kişi kullanmam diyebilirdi. suç ehliyetsiz olarak araç kullanan da...

iş kazası olarak nitelendirilebileceği doğru, bu sebeple patrondan talepte bulunabilecekleri de doğru, ama olayın patron aleyhine kamu davası açılabileceği kısmı çok doğru değil. ceza kanununda ehliyetsiz birini araba kullanmaya zorlamak veya teşvik etmek diye bir suç yok. Sadece sigortasız işçi çalıştırmak sebebiyle sorun yaşar.

Kaldı ki bütün bunlar patronun sorunu.

Maalesef arkadaşın amcaoğlu hakkında ceza davası açılacak, kusur oranına bağlı olarak tazminat da söz konusu olabilir.

gokhannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Özellikle mersinde o kadar motor ve motorsiklet tarzı vasıta var ki her trafik ışığında sağımda solumda 3-5 tane görüyordum ve bunların çoğuda kısa mesafede kullanılan yada bir yerden bir yere birşeyler taşımak için kullanılan ehliyetsiz kişilerin kullandıkları motorlar, 1 ay oldu olmadı kayseridede dominos pizzanın motoru benim sol aynadan teget gecti arabaya olan neyse orda aynaya carpsa savrulacak yandaki araca carparak fılan ışığa kadar peşine düştüm ışıkta indim bağırdım çağırdım arkadasın 30 dakika icinde pizzayı yetiştirmesi lazımmısta canından kıymetli sanki, ne yazıkkı bu tip motor sürücüleri canlarını hiçe sayarak trafikte yer alıyorlar çok büyük geçmiş olsun umarım durumu iyileşir yaralının.

yetiştiremezse maaşından kesiliyor diye duydum ben. 3 kuruş maaş alıyor oda kesintiye uğramasın diye canını tehlikeye atıyor. bu kimin umrunda, kimsenin. hatta pizzacı gelince kasıtlı kapıyı açmayanlar var zaman geçirip bedava pizza yemek için. güya hızlı servis yapıyorlar ama servis yapan adamın hayatını tehlikeye attıklarının hiçbir önemi yok. bence burda işletme sahibine dava açmak en mantıklısı ehliyet yok bide tepsiyle baklava götürüyor arabayı bile bazan tek elle sürmek mümkün değil adam motoru nasıl sürsün. tekrar geçmiş olsun. zaten savcılığa başvurup en iyisi yapmışsınız gerisini onlar düşünsün.