Alt Takıma Taş Vurması

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Belediye nasıl bir yol çalışması yapmışsa ne kadar taş çakıl var yollara sermiş resmen :mad: :sopa: o kadar dikkatli ve ağır ağır geçmeme rağmen gözden kaçırmış olmalıyım ki bir tane büyük ve iri bir taş tam geçerken motorun alt bölümüne takkkk diyerekten değdi tabi hemen aracı yetkili servise götürüp lift ile kaldırıp altına baktırdım çok şükür sadece motorun altındaki o demir çubuğa değmiş taş (karter koruma takılırken sökülen demir çubukmuş o aynı zamanda böyle aks gibi birşey) birazda onun arkasındaki mumlanmış yere değmiş ama çok fazla birşey göremedim sadece o demir çubukta taşın beyaz beyaz izleri çıkmıştı

Sizce başka önemli birşey yoktur değilmi ? Karter korumada yok araçta kafama taktım valla

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Belediye nasıl bir yol çalışması yapmışsa ne kadar taş çakıl var yollara sermiş resmen :mad: :sopa: o kadar dikkatli ve ağır ağır geçmeme rağmen gözden kaçırmış olmalıyım ki bir tane büyük ve iri bir taş tam geçerken motorun alt bölümüne takkkk diyerekten değdi tabi hemen aracı yetkili servise götürüp lift ile kaldırıp altına baktırdım çok şükür sadece motorun altındaki o demir çubuğa değmiş taş (karter koruma takılırken sökülen demir çubukmuş o aynı zamanda böyle aks gibi birşey) birazda onun arkasındaki mumlanmış yere değmiş ama çok fazla birşey göremedim sadece o demir çubukta taşın beyaz beyaz izleri çıkmıştı

Sizce başka önemli birşey yoktur değilmi ? Karter korumada yok araçta kafama taktım valla

Hocam karter muhafazayı taktır bence. Ben geçen gün taktırdım resmen altı bomboş. Neden bunu takıp göndermiyorlar dedim içimden. Ya da takılmasını istemiyorlarsa böyle boş bir alt bölüm acaba sadece Opelde mi var diye de düşünmeden geçemedim. Resmen korumasız tüm aksamlar gel bana gel diyor. Yetkili serviste 150-200 tl dedikleri sac karter koruma sanayi de 60 tl. Bence taktırın bir an önce.

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aklınızda olsun oyle bı tas carpması yol calısmasında yolda unutulan bı bordur tasının vurması nedenıyle aracınızda herhangı bı hasar olusursa dırekt polısı arayıp zabıt tutturun o yolu yapan fırmaların hepsının kasko tarzı bı korumaları var sızın aracınıza verılen zararı odemek zorundalar...
karter koruma emınım bı bızım ulkemızde bu kadar lazım olan bıseydır bu yollar yuzunden.. karter koruma neden yok ALLAH korusun onden bı kaza yaptıgınızda aracın motor kulakları kopup motoru yere bırakır onden gelen sıddetı emmek ıcın karter koruma oldugunda motor yere dusemez ve carpmanın sıddetı komple ıcerı gelır bu yuzdende gelırken takmıolar

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
aklınızda olsun oyle bı tas carpması yol calısmasında yolda unutulan bı bordur tasının vurması nedenıyle aracınızda herhangı bı hasar olusursa dırekt polısı arayıp zabıt tutturun o yolu yapan fırmaların hepsının kasko tarzı bı korumaları var sızın aracınıza verılen zararı odemek zorundalar...
karter koruma emınım bı bızım ulkemızde bu kadar lazım olan bıseydır bu yollar yuzunden.. karter koruma neden yok ALLAH korusun onden bı kaza yaptıgınızda aracın motor kulakları kopup motoru yere bırakır onden gelen sıddetı emmek ıcın karter koruma oldugunda motor yere dusemez ve carpmanın sıddetı komple ıcerı gelır bu yuzdende gelırken takmıolar
Ama üstad bir motor bloğunu o sac bloğun tutması mümkün değil gibi sanki. Yani benim anlamadığım birçok araçta o zaman farklı bir motor tasarımı var. Reno, Toyota gibi araçlarda kimse karterden korumadan bahsetmiyor. Üstelik araçlar gerçekten hiç yol şartlarından dolayı da müzdarip değiller. Birçok kullanıcı karter muhafazasının olup olmadığının farkında bile değiller. O ne diyorlar.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bu koruma demirleri saçları motorlarınızı korumasına korur ama malı koruyan bu aksamlar canınızı korumaya bilir bilginize....

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben bu karter koruma sayesinde 2 defa karteri delmekten kurtardım.

-Birincisinde evin önünü kaldırım için kazmışlar bende kurtarır derken ön tekerler oyuğa girince motor altı resmen oturdu yola :)

-İkincisi kaldırımın üzerine çıkıp kenara park ederken kaldırımdaki taş oynuyormuş altında rögar kapağı varmış, teker denk gelince uzun taşın ucu kalktı ve direk muhafazaya kütürtt...

En kısa zamanda bu mereti taktırın derim.

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta hepsınde aynı sorun var baktıgında asıl olay araclar degıl kı yollar onlarında kartellerı aynı sekılde sonucta.. soyle dusun o motorun bı kendını kurtulup salması var bıde o parcaya dusmesı sonucta o parcada dandık bı sac parcası degıl kı oyle olsa nası koruma yapıcak

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok sıkıntılı bir durum. İyi bir ustanın dikkatlice kontrol etmesi lazım. Alt takım şakaya gelmez.